
Вартість життя невпинно зростає, і жодних ознак уповільнення інфляції поки що не спостерігається. Обставини змушують людей скорочувати витрати, відмовлятися від усталених купівельних звичок.
Результати журналістських опитувань свідчать, що українці почали економити за рахунок відмови від подорожей, розваг, ремонту житла, добровільного страхування, використання власного автомобіля. Рідше, ніж раніше, люди відвідують ресторани, купують новий одяг, побутову техніку, готові напівфабрикати.
Та, як стверджують експерти, навіть в умовах вимушеної жорсткої економії є можливості задовольняти базові потреби та зберігати душевну рівновагу.
Промокоди
За останні пів року рівень купівельної спроможності населення знизився, змінилися основні статті витрат. Щоб не відмовлятися від придбання необхідних товарів, експерти радять купувати товари під час розпродажу та проведення акцій, а також використовувати безплатні купони, до прикладу, промокод на Яндекс Маркет з https://market-code.ru/.
Зекономити можна і шляхом замовлень на торгових онлайн-майданчиках після реєстрації на сайті маркетплейсу. Створивши, наприклад, особистий кабінет на Яндекс Маркет https://market-code.ru/lichnyy-kabinet-yandex-market.html, клієнт отримує можливість:
- порівнювати цінові пропозиції продавців;
- відслідковувати статус посилки;
- отримувати кешбек за покупку.
Як додатковий бонус в інтернет-магазинах можна оформити безплатну доставку.
Спілкування та розвиток компетенцій
Відпочинок у колі близьких людей, походи в кафе, відвідування концертів, виїзди на природу дарують позитивний настрій та відчуття благополуччя. Таке соціальне спілкування задовольняє психологічні потреби та допомагає самореалізуватися, але, зазвичай, тісно пов'язане з витратою грошей. Обмінюватися досвідом, спілкуватися, отримуючи задоволення, можна і в економ-варіанті: прогулятися в парку, пограти в шахи, приєднатися до волонтерської групи.
Однією з складових щастя є вдосконалення навичок та набуття нових знань. Витрати на те, що підвищує нашу самооцінку та розвиває потенціал, розумний спосіб вкладення капіталу. Але заняття улюбленою справою, фізичний і духовний розвиток необов'язково коштують дорого. У мережі легко знайти навчальну чи пізнавальну платформу за інтересами. Можна також записатися на курси чи відвідати безплатний майстер-клас.
Сприйняття свого соціального статусу
Розумне прагнення покращити свій добробут іноді мимоволі трансформується в бажання купляти нові речі, змінювати гардероб лише для того, щоб привернути увагу людей. Намагання справити враження, отримати якнайбільше вподобань у соцмережах не робить нас автоматично щасливими. Тому в кризових ситуаціях позитивним кроком буде рішення відмовитися від прагнення купувати більше речей, щоб продемонструвати свій соціальний статус.
Партнерський матеріал