Ексклюзивний трофей: австрійський принц вбив найбільшого ведмедя ЄС (ФОТО)

Австрійський принц в Ойдулі, Ковасна, у заповідній природній зоні застрелив велетенського ведмедя Артура.

НУО надають міністерству охорони навколишнього середовища рішення щодо припинення полювання на трофеї.

У Бухаресті засуджують вбивство бурого ведмедя Артура, яке здійснив мисливець за трофеями принц Емануелем фон унд цу Ліхтенштейном, який прибув до Румунії в березні з метою застрелити клишоногого.

Принц Емануель фон унд цу Ліхтенштейн, житель міста Рігерсбург, австрійського регіону Штирія, вбив найбільшого ведмедя з дозволу Міністерства навколишнього середовища Румунії з метою усунення ведмежати, який минулого року завдав шкоди деяким фермам в Ойдулі, повіт Ковасна.

Але насправді принц вбив не "проблемного" ведмедя, а самця, який жив у глибині лісу і який ніколи не наближався до населених пунктів.

Ведмедя Артура протягом багатьох років спостерігав рейнджер Аgentgreen в цьому районі, тварину визнали диким і незвичним екземпляром, який живе поблизу людини та джерел їжі, які вона надає. Його середовищем існування була заповідна зона Natura 2000 Oituz-Ojdula ROSCI0130.

"Артуру було 17 років, він був найбільшим ведмедем, якого спостерігали в Румунії, і, мабуть, найбільшим серед тих, які мешкають в Європейському Союзі.

Вимірювання туші свідчить про те, що Артур мав 593 бали з 600, що є максимально можливим у галузі трофейної мисливської справи.

Я ніколи раніше не чув про такий рекордний бал.

Цікаво, як принц зміг переплутати самку з найбільшим самцем, що жив у глибині лісу.

Зрозуміло, що принц прийшов не розв'язувати проблему місцевих жителів, а вбити ведмедя і забрати додому найбільший трофей, щоб повісити його на стіну.

Ми маємо справу з браконьєрством, оскільки застрелили не того ведмедя", - сказав Габріель Паун, президент Аgentgreen.

"Ведмідь стикається з численними загрозами, які загрожують його виживанню: деградація середовища існування, зміна клімату та переслідування людей. Міністерство охорони навколишнього середовища має розглянути причини, що призвели до конфлікту «ведмідь-людина», а не наслідки. Забій великих самців деструктурує популяцію і може призвести до косангвінізації. Невідомо, скільки насправді є ведмедів, і будь-яка частка звільнення є небезпечною. Полювання на трофей повинно бути заборонено. В іншому випадку випадки збільшаться, і видам загрожує зникнення, як це трапилось у більшості Європи ", - сказала Анн-Катрін Фройд, координатор кампанії VGT (Verein Gegen Tierfabriken), організації з прав тварин в Австрії.

"Для Австрії ганьба, що принц Емануель, зловживаючи правилами, убив цього чудового ведмедя, лише щоб додати ще один екземпляр до свого списку трофеїв".

Бурий ведмідь - вид, який суворо захищений законодавством ЄС та Бернською конвенцією. Дерогації - це винятки, які трапляються в крайніх випадках в кожній конкретній ситуації, після ретельної оцінки, і летальний метод є крайнім засобом, коли альтернативи (включаючи переїзд) не дають результатів, і ця проблема загрожує життю людей та домашнім господарствам.

Європейська комісія затвердила бюджет для держав-членів для негайної та справедливої ​​компенсації будь-якому фермеру, який зазнає збитків на власній землі або в районах, де вони мають дозвіл на заняття сільським господарством.

Аgentgreen поспілкувався 28 квітня 2021 року з мером Ойдули та відвідав кілька домогосподарств у цьому селі.

"Я спілкувався з місцевими жителями, які повідомляли про напади ведмедя, в тому числі з паном Бершаном Георге, який у січні 2021 року попросив мисливську асоціацію "Ботос" застрелити ведмедя, який завдав шкоди влітку 2020 року.

І Георгій, і інші жителі села мають свої домогосподарства на околиці села, що межує безпосередньо з місцем проживання ведмедя. Жоден не має електричного паркану. Насправді жоден з них не має жодної огорожі з боку лісу. Жоден не отримав компенсації за заподіяну шкоду.

Ніхто не скаржився на самця ведмедя, а лише на самок з дитинчатами. Кожен фермер, з якими я спілкувався, говорив, що після відстрілу самця ведмедя нічого не змінилося, і що самка продовжує приходити до господарства щодня.

Домогосподарства не мають собак спеціальних порід, які виганяють ведмедів і не застосовують жодних заходів щодо співіснування та адаптації. Я попросив Георге представити скаргу, яку він подав до мисливського товариства, але він не зміг цього зробити. Вбивство Артура є надзвичайно підозрілим, і поліція повинна пролити світло на цю справу", - додав Паун.

Румунія регулярно порушувала законодавство Співтовариства в цій галузі з моменту вступу до ЄС, встановлюючи квоти на врожай та відступ, ніколи не застосовуючи заходів щодо співіснування та спільної адаптації. Перш за все, Румунія ніколи не визначала свою популяцію ведмедів науковими методами, що включають зразки ДНК.

Визначення, які зроблені до цього часу, базувались лише на прямих спостереженнях представників мисливських фондів. Така методологія дозволяла підраховувати одного і того ж ведмедя кілька разів протягом одного дня, а отже, ніколи не було відомо, скільки ведмедів в Румунії.

Що стосується Артура, можливо, ведмідь подолав сотні кілометрів минулого літа, оскільки фермер Бершан Георге повідомив, що ведмідь завдавав йому шкоди до січня, коли він вирішив попросити мисливське товариство про відстріл тварини.

Вся подальша документація, яка необхідна для легалізації мисливських дій, зроблена поспіхом.

"Румунія має привілей, що змогла забезпечити середовищем існування цей емблематичний вид, розташований на вершині трофічної піраміди помірного кліматичного поясу. Існує потреба в амбіційному національному плані, який розглядає загрози для виду та інвестує у заходи спільного існування та адаптації. Згодом країна зможе просувати себе як столиця європейського біорізноманіття. Потенціал екотуризму досі не має рівних", - додав Паун, який є фахівцем у галузі екології та екотуризму.

"Тоді ми це просто помітили. Коли летальне рішення залишається єдиним, тоді повинні бути присутні жандарм та комісар з охорони навколишнього середовища. Стрілянини слід уникати, при цьому пріоритет має бути за транквілізацією з наступною евтаназією. Щоб уникнути мисливців за трофеями, після відбору зразків ДНК доведеться кремувати всіх мертвих ведмедів. Такі ж самі процедури запроваджували у ситуації зі слоновою кісткою, щоб врятувати цей вид", - підсумував Паун.

за матеріалами Аgentgreen

Фотогалерея


08.05.2021 2573
20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

928
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1774 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7177
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15011 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1922
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1169

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

860

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

950

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1728

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1538
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

108
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

516
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

759
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3021
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

750
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1820
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

851
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34997 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

341
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

494
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

818
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

732