Екс-кандидат у народні депутати Петро Шкутяк зізнався, що розбив вікно офісу Партії регіонів через “мовний” закон?

 

8 листопада в Івано-Франківському міському суді відбулося судове засідання у кримінальній справі проти депутата обласної ради, екс-кандидата у народні депутати Петра Шкутяка.

 

Нагадаємо, обласна прокуратура звинуватила Петра Шкутяка у хуліганстві “з мотивів явної неповаги до суспільства” за розбите вікно та вивіску обласного осередку Партії регіонів. Проти депутата порушили кримінальну справу за ч.1. ст 296 КК України, завдані збитки оцінили у 10 тисяч гривень.

 

На попередніх слуханнях Петро Шкутяк відкидав звинувачення у неповазі до суспільства та пропонував розглянути версію, що вікно “регіоналам” розбив метеорит, бо у кримінальній справі зазначено, що вікно було розбите “з допомогою уламка сірого кольору, схожого на бетон”. У коментарях ОПОРІ Шкутяк свою вину не визнавав і підкреслював, що платити штраф не збирається.

 

Судове засідання 8 листопада не відбулося з огляду на те, що жоден свідок у справі, а також представники потерпілих не з'явилися. Суд переніс розгляд справи на 21 листопада. Однак, Петро Шкутяк визнав свою вину поза стінами суду.

 

15 листопада у газеті “Галицький кореспондент” з'явилося інтерв'ю Петра Шкутяка, у якому він зізнався, що таки розбив вікно та вивіску Партії регіонів. Нагадаємо, це сталося 3 липня після прийняття Верховною Радою скандального “мовного закону”.

 

“Кидати каміння — не найкращий вияв протесту, хоча можливий, якщо інших не лишається. Я вважаю, що захищаити себе, свою вітчизну, країну — це природне право. А цим законом, який обмежує українську мову і розширює права російської, вводячи її фактично як другу офіційну у більшості регіонів держави, у нас практично забирають нашу державу, Українську державу. Це був для мене переломний момент. І людей, які це зробили, я вважаю ворогами. Ворогами, з якими треба боротися”, - прокоментував Петро Шкутяк в інтерв'ю.

 

Нагадаємо, що депутата-«нашоукраїнця» звинувачують у хуліганстві та пошкодженні майна обласного осередку Партії регіонів.

 

В обвинувальному висновку йдеться про те, що 3 липня цього року (наступного дня після прийняття Верховною Радою скандального закону, згідно з яким у регіонах фактично дозволили запроваджувати двомовність) П. Шкутяк «за допомогою уламка сірого кольору, схожого на бетон,» розбив скляну основу склопакета металопластикового вікна і пошкодив вивіски при вході до офісу обласного осередку та молодіжної організації Партії регіонів, розташованого на вул. Труша, 4 в Івано-Франківську, пише Галичина.

 

У цивільному позові суму завданих збитків оцінено в 10 тисяч гривень.

 

Своєї вини у «грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства» Петро Шкутяк не визнав ні під час досудового слідства, ні на суді.

 

За його словами, слідство не розглянуло всі версії щодо скоєння цього порушення.

 

«Пошкодити вікно та вивіску Партії регіонів міг навіть метеорит», — зауважив звинувачений. Петро Шкутяк навіть звертався з клопотанням до органів слідства зробити запит щодо ймовірного падіння небесного тіла в районі вул. Труша в Івано-Франківську до Національного аерокосмічного агентства США (NASA) або Роскосмосу.

 

Однак слідчий відмовився звертатися до іноземних експертів, повідомивши, що проведених в Івано-Франківську експертиз цілком достатньо. До депутата Шкутяка під час досудового слідства не було застосовано жодного запобіжного заходу.

 

Клопотання прокуратури на попередньому слуханні справи взяти з підсудного підписку про невиїзд головуючий на суді Микола Руденко відхилив, констатувавши, що в обставинах справи наразі нічого не змінилося, тож такої необхідності немає. На судове засідання, яке відбулося в четвер, підсудний з’явився без примусу, самостійно. Натомість на суд не прийшли ні свідки у справі, ні потерпілі.

 

Щоправда, прокурора Сергія Войченка, який представляє на процесі державне обвинувачення, більше занепокоїла не відсутність учасників процесу, а присутність у залі суду представників засобів масової інформації.

 

На його вимогу головуючий на суді встановив прізвища журналістів та видання, які вони представляють.

 

«Те, що представник обвинувачення цікавиться прізвищами журналістів, викликає щонайменше подив», — зреагував реплікою на дії прокурора захисник Петра Шкутяка івано-франківський адвокат Володимир Бандура.

 

Через неявку свідків та потерпілих розгляд справи було перенесено на 21 листопада, на переддень Дня Свободи.


18.11.2012 1332 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492