Екс-кандидат у народні депутати Петро Шкутяк зізнався, що розбив вікно офісу Партії регіонів через “мовний” закон?

 

8 листопада в Івано-Франківському міському суді відбулося судове засідання у кримінальній справі проти депутата обласної ради, екс-кандидата у народні депутати Петра Шкутяка.

 

Нагадаємо, обласна прокуратура звинуватила Петра Шкутяка у хуліганстві “з мотивів явної неповаги до суспільства” за розбите вікно та вивіску обласного осередку Партії регіонів. Проти депутата порушили кримінальну справу за ч.1. ст 296 КК України, завдані збитки оцінили у 10 тисяч гривень.

 

На попередніх слуханнях Петро Шкутяк відкидав звинувачення у неповазі до суспільства та пропонував розглянути версію, що вікно “регіоналам” розбив метеорит, бо у кримінальній справі зазначено, що вікно було розбите “з допомогою уламка сірого кольору, схожого на бетон”. У коментарях ОПОРІ Шкутяк свою вину не визнавав і підкреслював, що платити штраф не збирається.

 

Судове засідання 8 листопада не відбулося з огляду на те, що жоден свідок у справі, а також представники потерпілих не з'явилися. Суд переніс розгляд справи на 21 листопада. Однак, Петро Шкутяк визнав свою вину поза стінами суду.

 

15 листопада у газеті “Галицький кореспондент” з'явилося інтерв'ю Петра Шкутяка, у якому він зізнався, що таки розбив вікно та вивіску Партії регіонів. Нагадаємо, це сталося 3 липня після прийняття Верховною Радою скандального “мовного закону”.

 

“Кидати каміння — не найкращий вияв протесту, хоча можливий, якщо інших не лишається. Я вважаю, що захищаити себе, свою вітчизну, країну — це природне право. А цим законом, який обмежує українську мову і розширює права російської, вводячи її фактично як другу офіційну у більшості регіонів держави, у нас практично забирають нашу державу, Українську державу. Це був для мене переломний момент. І людей, які це зробили, я вважаю ворогами. Ворогами, з якими треба боротися”, - прокоментував Петро Шкутяк в інтерв'ю.

 

Нагадаємо, що депутата-«нашоукраїнця» звинувачують у хуліганстві та пошкодженні майна обласного осередку Партії регіонів.

 

В обвинувальному висновку йдеться про те, що 3 липня цього року (наступного дня після прийняття Верховною Радою скандального закону, згідно з яким у регіонах фактично дозволили запроваджувати двомовність) П. Шкутяк «за допомогою уламка сірого кольору, схожого на бетон,» розбив скляну основу склопакета металопластикового вікна і пошкодив вивіски при вході до офісу обласного осередку та молодіжної організації Партії регіонів, розташованого на вул. Труша, 4 в Івано-Франківську, пише Галичина.

 

У цивільному позові суму завданих збитків оцінено в 10 тисяч гривень.

 

Своєї вини у «грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства» Петро Шкутяк не визнав ні під час досудового слідства, ні на суді.

 

За його словами, слідство не розглянуло всі версії щодо скоєння цього порушення.

 

«Пошкодити вікно та вивіску Партії регіонів міг навіть метеорит», — зауважив звинувачений. Петро Шкутяк навіть звертався з клопотанням до органів слідства зробити запит щодо ймовірного падіння небесного тіла в районі вул. Труша в Івано-Франківську до Національного аерокосмічного агентства США (NASA) або Роскосмосу.

 

Однак слідчий відмовився звертатися до іноземних експертів, повідомивши, що проведених в Івано-Франківську експертиз цілком достатньо. До депутата Шкутяка під час досудового слідства не було застосовано жодного запобіжного заходу.

 

Клопотання прокуратури на попередньому слуханні справи взяти з підсудного підписку про невиїзд головуючий на суді Микола Руденко відхилив, констатувавши, що в обставинах справи наразі нічого не змінилося, тож такої необхідності немає. На судове засідання, яке відбулося в четвер, підсудний з’явився без примусу, самостійно. Натомість на суд не прийшли ні свідки у справі, ні потерпілі.

 

Щоправда, прокурора Сергія Войченка, який представляє на процесі державне обвинувачення, більше занепокоїла не відсутність учасників процесу, а присутність у залі суду представників засобів масової інформації.

 

На його вимогу головуючий на суді встановив прізвища журналістів та видання, які вони представляють.

 

«Те, що представник обвинувачення цікавиться прізвищами журналістів, викликає щонайменше подив», — зреагував реплікою на дії прокурора захисник Петра Шкутяка івано-франківський адвокат Володимир Бандура.

 

Через неявку свідків та потерпілих розгляд справи було перенесено на 21 листопада, на переддень Дня Свободи.


18.11.2012 1283 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1928
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1842
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1841
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5433 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2136 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1494

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

718

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

779

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

975

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1752
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3659
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10234
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26121
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10166 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7696
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

876
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

155
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

238
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

365
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1260
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

859