Екс-кандидат у народні депутати Петро Шкутяк зізнався, що розбив вікно офісу Партії регіонів через “мовний” закон?

 

8 листопада в Івано-Франківському міському суді відбулося судове засідання у кримінальній справі проти депутата обласної ради, екс-кандидата у народні депутати Петра Шкутяка.

 

Нагадаємо, обласна прокуратура звинуватила Петра Шкутяка у хуліганстві “з мотивів явної неповаги до суспільства” за розбите вікно та вивіску обласного осередку Партії регіонів. Проти депутата порушили кримінальну справу за ч.1. ст 296 КК України, завдані збитки оцінили у 10 тисяч гривень.

 

На попередніх слуханнях Петро Шкутяк відкидав звинувачення у неповазі до суспільства та пропонував розглянути версію, що вікно “регіоналам” розбив метеорит, бо у кримінальній справі зазначено, що вікно було розбите “з допомогою уламка сірого кольору, схожого на бетон”. У коментарях ОПОРІ Шкутяк свою вину не визнавав і підкреслював, що платити штраф не збирається.

 

Судове засідання 8 листопада не відбулося з огляду на те, що жоден свідок у справі, а також представники потерпілих не з'явилися. Суд переніс розгляд справи на 21 листопада. Однак, Петро Шкутяк визнав свою вину поза стінами суду.

 

15 листопада у газеті “Галицький кореспондент” з'явилося інтерв'ю Петра Шкутяка, у якому він зізнався, що таки розбив вікно та вивіску Партії регіонів. Нагадаємо, це сталося 3 липня після прийняття Верховною Радою скандального “мовного закону”.

 

“Кидати каміння — не найкращий вияв протесту, хоча можливий, якщо інших не лишається. Я вважаю, що захищаити себе, свою вітчизну, країну — це природне право. А цим законом, який обмежує українську мову і розширює права російської, вводячи її фактично як другу офіційну у більшості регіонів держави, у нас практично забирають нашу державу, Українську державу. Це був для мене переломний момент. І людей, які це зробили, я вважаю ворогами. Ворогами, з якими треба боротися”, - прокоментував Петро Шкутяк в інтерв'ю.

 

Нагадаємо, що депутата-«нашоукраїнця» звинувачують у хуліганстві та пошкодженні майна обласного осередку Партії регіонів.

 

В обвинувальному висновку йдеться про те, що 3 липня цього року (наступного дня після прийняття Верховною Радою скандального закону, згідно з яким у регіонах фактично дозволили запроваджувати двомовність) П. Шкутяк «за допомогою уламка сірого кольору, схожого на бетон,» розбив скляну основу склопакета металопластикового вікна і пошкодив вивіски при вході до офісу обласного осередку та молодіжної організації Партії регіонів, розташованого на вул. Труша, 4 в Івано-Франківську, пише Галичина.

 

У цивільному позові суму завданих збитків оцінено в 10 тисяч гривень.

 

Своєї вини у «грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства» Петро Шкутяк не визнав ні під час досудового слідства, ні на суді.

 

За його словами, слідство не розглянуло всі версії щодо скоєння цього порушення.

 

«Пошкодити вікно та вивіску Партії регіонів міг навіть метеорит», — зауважив звинувачений. Петро Шкутяк навіть звертався з клопотанням до органів слідства зробити запит щодо ймовірного падіння небесного тіла в районі вул. Труша в Івано-Франківську до Національного аерокосмічного агентства США (NASA) або Роскосмосу.

 

Однак слідчий відмовився звертатися до іноземних експертів, повідомивши, що проведених в Івано-Франківську експертиз цілком достатньо. До депутата Шкутяка під час досудового слідства не було застосовано жодного запобіжного заходу.

 

Клопотання прокуратури на попередньому слуханні справи взяти з підсудного підписку про невиїзд головуючий на суді Микола Руденко відхилив, констатувавши, що в обставинах справи наразі нічого не змінилося, тож такої необхідності немає. На судове засідання, яке відбулося в четвер, підсудний з’явився без примусу, самостійно. Натомість на суд не прийшли ні свідки у справі, ні потерпілі.

 

Щоправда, прокурора Сергія Войченка, який представляє на процесі державне обвинувачення, більше занепокоїла не відсутність учасників процесу, а присутність у залі суду представників засобів масової інформації.

 

На його вимогу головуючий на суді встановив прізвища журналістів та видання, які вони представляють.

 

«Те, що представник обвинувачення цікавиться прізвищами журналістів, викликає щонайменше подив», — зреагував реплікою на дії прокурора захисник Петра Шкутяка івано-франківський адвокат Володимир Бандура.

 

Через неявку свідків та потерпілих розгляд справи було перенесено на 21 листопада, на переддень Дня Свободи.


18.11.2012 1456 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

921 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4243 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742