Екс-головний архітектор Івано-Франківська Олег Гаркот покаявся на суді у взятті хабара

 

12 березня, в Івано-Франківську продовжилось судове засідання по справі отримання хабаря в 30 тисяч доларів екс-керівником департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківського міськвиконкому Олегом Гаркотом.

 

На суд прийшло 5 свідків: керівник фракції ВО Свобода в міській раді, голова бюджетного комітету міськради Роман Онуфріїв, Петро Славенюк, Дмитро Стефурак, головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар та депутат Івано-Франківської міськради Володимир Балагура. Ще двоє свідків написали заяви про розгляд справи без них, а свідок Герасимів на суд не з'явився і не надав жодних пояснень.

 

Згідно допиту свідків, з’явилася повноцінна картина подій.

 

Як розповів потерпілий директор фірми «ЛКМ-інвест» Віктор Ломей, він, від імені товаристві з обмеженою відповідальністю «ЛКМ-інвест», звернувся в Івано-Франківську міську раду, в департамент архітектури щодо оформлення документів по оренді земельної ділянки та дозволу на початок будівництва і отримав відмову. Після цього з ним зв’язався депутат Івано-Франківської міської ради, керівник будівельної фірми «Скол» Володимир Колковський з пропозицією організувати усі необхідні документи та позитивне рішення Івано-Франківської міської ради за 100 000 доларів США. При цьому, за словами В. Ломея, Колковський запропонував "схему" в два етапи, розбивши суму хабаря на дві частини. В. Ломей повідомив, що пригрозив В. Колковському правоохоронними органами, на що Колковський заявив, що міськрада може змінити цільове призначення земельної ділянки на вулиці Мазепи 144 на паркову зону і тоді ця ділянка його підприємству ніколи не дістанеться. Віктор Ломей сказав, що не мав вибору, тому погодився. А потім звернувся в СБУ у відділ по боротьбі з корупцією. Із заявою до правоохоронців він звернувся 28 травня минулого року. З того часу усі зустрічі із Колковським та Гаркотом у нього відбувалися під супроводом служб.

 

Віктор Ломей домовився з Володимиром Колковським поділити суму хабаря на 4 частини. Першу частину у сумі 10 000 доларів США передав особисто Володимиру Колковському…

 

Обвинувачений Олег Гаркот повідомив, що 23 січня 2012 року до нього звернувся депутат міської ради Володимир Колковський, який запропонував вирішити питання по земельній ділянці на Мазепи 144 за грошову винагороду. 

 

Вивчивши документи, Гаркот побачив, що це законне рішення, тому погодився на пропозицію.

 

Те, що підстав для невидачі містобудівних умов і обмежень підтвердив згодом на судовому засіданні й головний архітектор міста Володимир Гайдар. В. Гайдар розповів, що з Гаркотом перебуває у робочих стосунках, а потерпілого Віктора Ломея знає лише як заявника на послуги Департаменту архітектури і містобудування. При цьому, про наміри О. Гаркота не здогадувався, а про його затримання дізнався з інтернету. А в день видачі містобудівних умов і обмежень отримав багато дзвінків від потерпілого Віктора Ломея. А Олег Гаркот підходив і питався, як справи із видачею документації.

 

Влітку 2012 Гаркот спільно з Колковським зустрічася з Віктором Ломеєм. В. Ломей пропонував дати гроші одразу, втім О. Гаркот хотів отримати гроші саме через В. Колковського.

 

Олег Гаркот розповідає, що в жовтні 2012 року містобудівні умови і обмеження були готові. 7-8 жовтня 2012 року Колковський повідомив Гаркота, що буде їхати за кордон, а саме – в Польщу. В. Колковський повідомив по-телефону, що в разі отримання грошової винагороди, її передасть Гаркоту його представник Петро (як виявилося потім - Петро Славенюк, колишній працівник фірми «Скол»). На що О. Гаркот погодився. 9 жовтня до Олега Гаркота передзвонив Віктор Ломей і повідомив, що отримав містобудівні умови та обмеження. Того ж дня О. Гаркот зв’язався з В. Колковським, останній повідомив, що «документи» у нього. Як зрозумів Гаркот – "документи" це були гроші. Колковський повідомив, що сам він за кордоном, тому винагороду отримав хтось з його представників.

 

Представником Колковського став Петро Славенюк. У суді виступає свідком. Як розповів П. Славенюк, В. Колковський перед виїздом за кордон залишив йому листок із номерами телефонів потерпілого Віктора Ломея і, ще тоді голови міської архітектури, Олега Гаркота. Колковський пояснив, що продав земельну ділянку у Яремче і треба забрати гроші у Віктора (Ломея) і віддати їх Олегу (Гаркоту), якому, за словами Колковського, той винен гроші.

 

9 жовтня о 16.20, за словами Віктора Ломея, він намагався додзвонитися до Колковського, проте той не відповідав. Протягом деякого часу таки додзвонився. Колковський повідомив, що він за кордоном, а на зустріч прийде його помічник Петро Славенюк.

 

Віктор Ломей зв’язався по-телефону з Петром і домовився про зустріч біля кінотеатру «Люм’єр». При собі Віктор Ломей мав 30 000 доларів США. З них, 20 000 доларів 100-доларовими купюрами, 10 000 доларів – 50-доларовими купюрами.

 

Петро Славенюк розповідає, що була домовленість, що коли він під’їде до «Люм’єру», то підійде до позашляховика «Лексус» Віктора Ломея. П. Славенюк сів в автомобіль В. Ломея, перерахував гроші і вийшов з автомобіля.

 

Потім П. Славенюк не міг додзвонитися до О. Гаркота. І тільки з третього разу вони домовилися про зустріч біля магазину «Сонячне коло» на привокзальній площі. Прибувши на місце, Славенюк ще раз перетелефонував до О. Гаркота, той підтвердив що вони у чорному «Рейндж Ровері». Підійшовши до автомобіля, П. Славенюк дав пакунок з грошима людині що вийшла з автомобіля і пішов по своїх справах…

 

Версія Олега Гаркота: Після роботи 9 жовтня О. Гаркот домовився зустрітися з депутатом міськради Романом Онуфріївим в нього в офісі по робочих питаннях (Р. Онуфріїв є власником видавництва «Місто НВ» - ред.). Під час зустрічі з Р. Онуфріївим, до олега Гракота передзвонив "пан Петро" (Славенюк), сказав що він від Володимира Колковського. Як зрозумів Гаркот, йдеться про "винагороду". Після зустрічі з Р. Онуфріївим, вони двоє вийшли на вулицю. Зв’язався з паном Петром і домовилися про зустріч біля офісу «Скол». Якраз під час розмови з Петром Славенюком під’їхав до Романа Онуфріїва депутат міськради Володимир Балагура. І Гаркот попросив Онуфріїва підвезти його до офісу «Скол». Вони погодилося. Кілька разів по-дорозі до Гракота дзвонив Петро Славенюк і вони передомовилися про зустріч біля магазину «Сонячне коло». О. Гаркот сидів на задньому сидінні, за кермом – Володимир Балагура, на передньому сидінні – Роман Онуфріїв. Вони під’їхали до магазину «Сонячне коло». Петро стояв на лівій стороні дороги. І Роман Онуфріїв попросив Володимира Балагуру взяти документи, так як він був найближче до Петра. В. Балагура заніс пакунок в автомобіль та відразу передав Роману Онуфріїву. Виявилося, що це гроші. Вони були не закриті, не запаковані.

 

«Володимир Балагура і Роман Онуфріїв почали кепкувати з мене», - розповів обвинувачуваний Олег Гаркот. Але враховуюче те, що в О. Гаркота було погане самопочуття, напевно, від хвилювання, вони вирішили десь посидіти і випити чаю. І вони поїхали в центр міста, де і були затримані працівниками правоохоронних органів.

 

При цьому, Гаркот гроші не перераховував. За його словами, ні Роману Онуфрієву, ні Володимиру Балагурі не було відомо про його дії. Також Олег Гаркот на запитання, чи відомий йому факт отримання Колковським 10 000 доларів США від Ломея, Гаркот заявив, що це не має відношення до справи. Пілся наполягання судді, сказав, що цей факт йому був не відомий. Так само, як і не було відомо Гаркоту решта суми, яку Колковський вимагав у потерпілого.

 

Олег Гаркот повідомив, що містобудівні умови і обмеження підписував також і головний архітектор міста Володимир Гайдар. Але О. Гаркот запевнив, що В. Гайдар не знав про його дії.

 

«Ваша честь, розуміючи зараз важкість вчинку, я розкаююся у вчиненому», - говорить Олег Гаркот.

 

Свідки Володимир Балагура і Роман Онуфріїв нічого суттєво нового у суді не розповіли. В. Балагура і Р. Онуфріїв вирішили зустрітися, оскільки приятелюють. Після зустрічі Р. Онуфріїва з О. Гаркотом (як розповів Роман Онуфріїв, щоб "поговорити про бюджетування"), під’їхав Володимир Балагура. Олег Гаркот попросив В. Балагуру підвезти його до офісу «Скол». Той погодився. По дорозі плани змінилися. О. Гаркот попросив зупинитися біля магазину «Сонячне коло». Водій автомобіля Володимир Балагура, оскільки був ближче до Петра Славенюка, вийшов і взяв пакунок з "документами", не розгортаючи, передав Онуфріїву, що сидів на передньому сидінні. Той, "побачивши, що це гроші, дуже здивувався і поклав їх собі під ноги".

 

Під час допиту В. Гайдара, В. Ломей спитав: яке він має відношення до архітектурного бюро «А+Б». Припустив, що ним керує його родич. Але Гайдар на запитання не відповів. Сказав, що це не стосується справи. Насправді Ломей пояснив, що питання доречне, адже його примушували отримувати деякі проектні документи саме у цій приватній фірмі. Проте суд не звернув на це увагу.

 

 

9 жовтня 2012 року...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


До вашої уваги кілька відеозаписів тих подій

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

 

Читайте також:

Репортер: Які саме покази дали в судовому засіданні в справі Олега Гаркота потерпілий, обвинувачений та п'ятеро свідків

ГК: Суд по справі Гаркота допитав обвинувачуваного і п'ятьох свідків

Деталі допиту Олега Гаркота в судовому засіданні

Суд. Олег Гаркот розкаявся

Суд над Олегом Гаркотом. Перша СЕНСАЦІЯ: пропала кримінальна справа

У Івано-Франківську триває суд над підозрюваним у хабарництві архітектором Гаркотом?

Жертовне теля або післямова після отримання хабара

Звідки в івано-франківського чиновника 320 тисяч на заставу?

Олега Гаркота звільнили під заставу в розмірі 320 тисяч гривень

Руслан Марцінків: «Режим Януковича» намагається очорнити Свободу, розмістивши на російському акаунті YouTube «відео сумнівної якості»

"Свобода": усе, що відбувається в Івано-Франківську – одна велика спецоперація влади та силових структур

Отримання хабара в 10 тисяч доларів перед скандальними маски-шоу у Франківську (відео)


12.03.2013 1525 4
Коментарі (4)

макс 2013.03.13, 13:46
Ну і де тут політичне замовлення чи переслідування? Як так зібрались пити чай а тут на тобі хабаря дають. Хабар стовідсотково призначалось для Онуфрієва. Він вже його тримав між ногами, а тут така невезуха і попутали.
Конюх 2013.03.12, 21:45
2 роки умовно як Бурi- cамi гуманнi суди в свiтi!
тато 2013.03.13, 22:52
а де марцюньків з рупером,чи сич-визволитиль,вони тепер в законі...нехай прокуратура запитає про підстави і політичні репресії.адже їхні компаньони визнають що всі вони-,,свобода,, хабарники!
с 2013.03.20, 09:11
Якби Онуфріїв був ні причому, він би ті гроші точно передав би Гаркоту, а не собі під ноги поклав. Тут і ідіоту зрозуміло - Гаркоту пообіцяли, якщо він усе візьме на себе і не підставить свободівців, то ті йому допоможуть, що і сталося. Всі довольні. Єдиний плюс у цьому всьому,це те, що на всю Україну прокричали, що хабарники таки можуть мати проблеми, тому тепер, надіюсь, так нагло вимагати хабарі не будуть, хоча б якийсь час.
11.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

1147
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

900
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

547
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

3774
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1225
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2326 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

168

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

3029

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3774

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6955
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2889
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

1030
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4243
12.08.2020

У понеділок, 10 серпня, відбулася чергова зустріч членів Секретаріату Всецерковного Патріаршого Собору спільно зі синодальною робочою групою з опрацювання душпастирського плану УГКЦ. Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасн

73
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

451 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

966
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1737
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

374
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

202
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1453 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

681
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2819