12 березня, в Івано-Франківську продовжилось судове засідання по справі отримання хабаря в 30 тисяч доларів екс-керівником департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківського міськвиконкому Олегом Гаркотом.
На суд прийшло 5 свідків: керівник фракції ВО Свобода в міській раді, голова бюджетного комітету міськради Роман Онуфріїв, Петро Славенюк, Дмитро Стефурак, головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар та депутат Івано-Франківської міськради Володимир Балагура. Ще двоє свідків написали заяви про розгляд справи без них, а свідок Герасимів на суд не з'явився і не надав жодних пояснень.
Згідно допиту свідків, з’явилася повноцінна картина подій.
Як розповів потерпілий директор фірми «ЛКМ-інвест» Віктор Ломей, він, від імені товаристві з обмеженою відповідальністю «ЛКМ-інвест», звернувся в Івано-Франківську міську раду, в департамент архітектури щодо оформлення документів по оренді земельної ділянки та дозволу на початок будівництва і отримав відмову. Після цього з ним зв’язався депутат Івано-Франківської міської ради, керівник будівельної фірми «Скол» Володимир Колковський з пропозицією організувати усі необхідні документи та позитивне рішення Івано-Франківської міської ради за 100 000 доларів США. При цьому, за словами В. Ломея, Колковський запропонував "схему" в два етапи, розбивши суму хабаря на дві частини. В. Ломей повідомив, що пригрозив В. Колковському правоохоронними органами, на що Колковський заявив, що міськрада може змінити цільове призначення земельної ділянки на вулиці Мазепи 144 на паркову зону і тоді ця ділянка його підприємству ніколи не дістанеться. Віктор Ломей сказав, що не мав вибору, тому погодився. А потім звернувся в СБУ у відділ по боротьбі з корупцією. Із заявою до правоохоронців він звернувся 28 травня минулого року. З того часу усі зустрічі із Колковським та Гаркотом у нього відбувалися під супроводом служб.
Віктор Ломей домовився з Володимиром Колковським поділити суму хабаря на 4 частини. Першу частину у сумі 10 000 доларів США передав особисто Володимиру Колковському…
Обвинувачений Олег Гаркот повідомив, що 23 січня 2012 року до нього звернувся депутат міської ради Володимир Колковський, який запропонував вирішити питання по земельній ділянці на Мазепи 144 за грошову винагороду.
Вивчивши документи, Гаркот побачив, що це законне рішення, тому погодився на пропозицію.
Те, що підстав для невидачі містобудівних умов і обмежень підтвердив згодом на судовому засіданні й головний архітектор міста Володимир Гайдар. В. Гайдар розповів, що з Гаркотом перебуває у робочих стосунках, а потерпілого Віктора Ломея знає лише як заявника на послуги Департаменту архітектури і містобудування. При цьому, про наміри О. Гаркота не здогадувався, а про його затримання дізнався з інтернету. А в день видачі містобудівних умов і обмежень отримав багато дзвінків від потерпілого Віктора Ломея. А Олег Гаркот підходив і питався, як справи із видачею документації.
Влітку 2012 Гаркот спільно з Колковським зустрічася з Віктором Ломеєм. В. Ломей пропонував дати гроші одразу, втім О. Гаркот хотів отримати гроші саме через В. Колковського.
Олег Гаркот розповідає, що в жовтні 2012 року містобудівні умови і обмеження були готові. 7-8 жовтня 2012 року Колковський повідомив Гаркота, що буде їхати за кордон, а саме – в Польщу. В. Колковський повідомив по-телефону, що в разі отримання грошової винагороди, її передасть Гаркоту його представник Петро (як виявилося потім - Петро Славенюк, колишній працівник фірми «Скол»). На що О. Гаркот погодився. 9 жовтня до Олега Гаркота передзвонив Віктор Ломей і повідомив, що отримав містобудівні умови та обмеження. Того ж дня О. Гаркот зв’язався з В. Колковським, останній повідомив, що «документи» у нього. Як зрозумів Гаркот – "документи" це були гроші. Колковський повідомив, що сам він за кордоном, тому винагороду отримав хтось з його представників.
Представником Колковського став Петро Славенюк. У суді виступає свідком. Як розповів П. Славенюк, В. Колковський перед виїздом за кордон залишив йому листок із номерами телефонів потерпілого Віктора Ломея і, ще тоді голови міської архітектури, Олега Гаркота. Колковський пояснив, що продав земельну ділянку у Яремче і треба забрати гроші у Віктора (Ломея) і віддати їх Олегу (Гаркоту), якому, за словами Колковського, той винен гроші.
9 жовтня о 16.20, за словами Віктора Ломея, він намагався додзвонитися до Колковського, проте той не відповідав. Протягом деякого часу таки додзвонився. Колковський повідомив, що він за кордоном, а на зустріч прийде його помічник Петро Славенюк.
Віктор Ломей зв’язався по-телефону з Петром і домовився про зустріч біля кінотеатру «Люм’єр». При собі Віктор Ломей мав 30 000 доларів США. З них, 20 000 доларів 100-доларовими купюрами, 10 000 доларів – 50-доларовими купюрами.
Петро Славенюк розповідає, що була домовленість, що коли він під’їде до «Люм’єру», то підійде до позашляховика «Лексус» Віктора Ломея. П. Славенюк сів в автомобіль В. Ломея, перерахував гроші і вийшов з автомобіля.
Потім П. Славенюк не міг додзвонитися до О. Гаркота. І тільки з третього разу вони домовилися про зустріч біля магазину «Сонячне коло» на привокзальній площі. Прибувши на місце, Славенюк ще раз перетелефонував до О. Гаркота, той підтвердив що вони у чорному «Рейндж Ровері». Підійшовши до автомобіля, П. Славенюк дав пакунок з грошима людині що вийшла з автомобіля і пішов по своїх справах…
Версія Олега Гаркота: Після роботи 9 жовтня О. Гаркот домовився зустрітися з депутатом міськради Романом Онуфріївим в нього в офісі по робочих питаннях (Р. Онуфріїв є власником видавництва «Місто НВ» - ред.). Під час зустрічі з Р. Онуфріївим, до олега Гракота передзвонив "пан Петро" (Славенюк), сказав що він від Володимира Колковського. Як зрозумів Гаркот, йдеться про "винагороду". Після зустрічі з Р. Онуфріївим, вони двоє вийшли на вулицю. Зв’язався з паном Петром і домовилися про зустріч біля офісу «Скол». Якраз під час розмови з Петром Славенюком під’їхав до Романа Онуфріїва депутат міськради Володимир Балагура. І Гаркот попросив Онуфріїва підвезти його до офісу «Скол». Вони погодилося. Кілька разів по-дорозі до Гракота дзвонив Петро Славенюк і вони передомовилися про зустріч біля магазину «Сонячне коло». О. Гаркот сидів на задньому сидінні, за кермом – Володимир Балагура, на передньому сидінні – Роман Онуфріїв. Вони під’їхали до магазину «Сонячне коло». Петро стояв на лівій стороні дороги. І Роман Онуфріїв попросив Володимира Балагуру взяти документи, так як він був найближче до Петра. В. Балагура заніс пакунок в автомобіль та відразу передав Роману Онуфріїву. Виявилося, що це гроші. Вони були не закриті, не запаковані.
«Володимир Балагура і Роман Онуфріїв почали кепкувати з мене», - розповів обвинувачуваний Олег Гаркот. Але враховуюче те, що в О. Гаркота було погане самопочуття, напевно, від хвилювання, вони вирішили десь посидіти і випити чаю. І вони поїхали в центр міста, де і були затримані працівниками правоохоронних органів.
При цьому, Гаркот гроші не перераховував. За його словами, ні Роману Онуфрієву, ні Володимиру Балагурі не було відомо про його дії. Також Олег Гаркот на запитання, чи відомий йому факт отримання Колковським 10 000 доларів США від Ломея, Гаркот заявив, що це не має відношення до справи. Пілся наполягання судді, сказав, що цей факт йому був не відомий. Так само, як і не було відомо Гаркоту решта суми, яку Колковський вимагав у потерпілого.
Олег Гаркот повідомив, що містобудівні умови і обмеження підписував також і головний архітектор міста Володимир Гайдар. Але О. Гаркот запевнив, що В. Гайдар не знав про його дії.
«Ваша честь, розуміючи зараз важкість вчинку, я розкаююся у вчиненому», - говорить Олег Гаркот.
Свідки Володимир Балагура і Роман Онуфріїв нічого суттєво нового у суді не розповіли. В. Балагура і Р. Онуфріїв вирішили зустрітися, оскільки приятелюють. Після зустрічі Р. Онуфріїва з О. Гаркотом (як розповів Роман Онуфріїв, щоб "поговорити про бюджетування"), під’їхав Володимир Балагура. Олег Гаркот попросив В. Балагуру підвезти його до офісу «Скол». Той погодився. По дорозі плани змінилися. О. Гаркот попросив зупинитися біля магазину «Сонячне коло». Водій автомобіля Володимир Балагура, оскільки був ближче до Петра Славенюка, вийшов і взяв пакунок з "документами", не розгортаючи, передав Онуфріїву, що сидів на передньому сидінні. Той, "побачивши, що це гроші, дуже здивувався і поклав їх собі під ноги".
Під час допиту В. Гайдара, В. Ломей спитав: яке він має відношення до архітектурного бюро «А+Б». Припустив, що ним керує його родич. Але Гайдар на запитання не відповів. Сказав, що це не стосується справи. Насправді Ломей пояснив, що питання доречне, адже його примушували отримувати деякі проектні документи саме у цій приватній фірмі. Проте суд не звернув на це увагу.
9 жовтня 2012 року...
До вашої уваги кілька відеозаписів тих подій
Читайте також:
Читайте також:
Репортер: Які саме покази дали в судовому засіданні в справі Олега Гаркота потерпілий, обвинувачений та п'ятеро свідків
ГК: Суд по справі Гаркота допитав обвинувачуваного і п'ятьох свідків
Деталі допиту Олега Гаркота в судовому засіданні
Суд. Олег Гаркот розкаявся
Суд над Олегом Гаркотом. Перша СЕНСАЦІЯ: пропала кримінальна справа
У Івано-Франківську триває суд над підозрюваним у хабарництві архітектором Гаркотом?
Жертовне теля або післямова після отримання хабара
Звідки в івано-франківського чиновника 320 тисяч на заставу?
Олега Гаркота звільнили під заставу в розмірі 320 тисяч гривень
Отримання хабара в 10 тисяч доларів перед скандальними маски-шоу у Франківську (відео)