Економимо у Стамбулі

 

/data/blog/107408/ea8af1c99e70e1b83821f3e04c0ce9a2.jpg

 

Для багатьох подорожі здаються дорогим задоволенням, однак це не зовсім так. Пропонуємо вирушити до колишньої столиці Османської імперії, щоб встановити, де і як можна поринути в автентичний світ турецької історії та культури і відчути справжній пульс життя міста без особливих витрат.

 

Відвідайте цю країну чудес на стику континентів, щоб на власні очі побачити стародавні скарби Стамбулу, при цьому не витративши ні копійки! 

 

Стамбул вважається одним з найбільш густонаселених міст світу, тому варто прискіпливо поставитися до вибору екскурсії містом. Замість пропозицій компаній з відверто завищеними цінами зверніть увагу на безкоштовні тури.

 

Серед місць в обов’язковому переліку для відвідування є легендарний магазин старовинних книг, в якому можна познайомитися зі стародавніми мусульманськими манускриптами, та Візантійський собор, перетворений пізніше на імператорську мечеть, а потім на державний музей Ая-Софія. Екскурсія проводиться щодня з відправною точкою у парку Султана Ахмета триває 2,5 години – і все це абсолютно безкоштовно.

 

Серце району Бейоглу, квартал Сиханджир, приваблює туристів яскравою франкофонською архітектурою та можливістю спостерігати за вируючим місцевим життям зсередини.

 

Наприклад, досить цікаво виглядають щоранку на одній вулиці одягнені з голочки модні стамбульці та набожні і скромні віряни. Незважаючи на близькість до тихого й сонного старого міста Султанахмет, це – надзвичайно жвава місцина з неповторними вуличними музикантами та яскравим підходом до оформлення міського житла.

 

Стамбул може похвалитися великою кількістю торгових точок, які варто відвідати, однак нашою улюбленою є, без сумніву, розташований у районі Еміненю Єгипетський базар, вік якого налічує близько 400 років.

 

Прогулюючись його численними різнобарвними вуличками і вдихаючи аромат тисячі екзотичних трав і спецій, ненароком дивуєшся, наскільки гармонійно базар увібрав у себе етнічну багатогранність міста, поєднавши трави з Європейського заходу зі спеціями Далекого сходу на радість місцевим любителям гостренького та туристам.

 

Зупиніться на мить, щоб поспостерігати за місцевими рибалками, які зранку до ночі чекають на улов у протоці Босфор, зіграйте в триктрак з місцевими ентузіастами або пройдіться критим ринком у пошуках цікавих дрібничок. При цьому не забудьте насолодитися розкішними панорамами міста, що відкриваються з моста.

 

Одразу біля Галацького мосту розташувалася Єні Джамі, що в перекладі означає Нова мечеть. Однак нехай назва не вводить вас в оману – будівництво цієї видовищної споруди розпочалося у далекому 1597 році, що робить цю мечеть однією з найстаріших місць для релігійного поклоніння в усьому місті.

 

Це дійсно розкішна споруда! Справжній острівок тиші та ідилії посеред метушні великого міста. Мечеть підтримують мармурові та золоті колони, а її стіни прикрашені дорогоцінними ізницькими кахлями XVII століття зеленого, білого та синього кольорів. У Стамбулі є багато вражаючих пам’ятників імперської архітектури, однак ніщо не може зрівнятися з величчю цього місця.

 

Якщо ж вам захочеться дізнатися більше чи інтелектуально розважитись, обов’язково завітайте до мистецького комплексу SALT, що є найкращим місцем для ознайомлення з економічною історією міста та мішаниною архітектурних стилів. Розташовані у Бейоглу та Галата обидва центри цього комплексу пропонують гостям відвідати дослідницький центр, відкритий кінозал та просторі виставкові площі, у яких завжди виставляються приголомшливі роботи, часто з політичним підтекстом, і завжди – безкоштовно!

 

Після активного дня, проведеного за оглядом визначних пам’яток та історичних місць, так хочеться повернутися до епіцентру пульсуючого життя Стамбула і поринути у вир нічних пригод. Найкраще місце для цього – Ортакой! Удень ця місцевість вщерть заповнена людьми, які відвідують мечеть Ортакой, та енергійними митцями, які продають свої роботи на стихійно організованих ринках. Під вечір прохолодне повітря прогрівається вогнями нічного життя, при цьому багато клубів – включаючи багатьом відомий Anjelique – пропонує безкоштовний вхід (що компенсується трохи завищеними цінами на коктейлі).

 

Якщо ви не прихильник нічних дискотек, Ортакой варто відвідати для романтичної прогулянки вздовж набережної. Вдихаючи легкий бриз з Мармурового моря і милуючись золотими відблисками нічних ліхтарів на воді, розумієш, що кращого завершення дня у Стамбулі не придумаєш. Насправді, інколи найкращі моменти в житті не коштують ні копійки.

 

uainworld.com


25.05.2016 1662 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1025
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2620 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3049
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2653
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2369 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

497

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

501

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2223
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

695
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1963
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2059
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

236
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7412
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1425
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1579 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1440