Економимо у Стамбулі

 

/data/blog/107408/ea8af1c99e70e1b83821f3e04c0ce9a2.jpg

 

Для багатьох подорожі здаються дорогим задоволенням, однак це не зовсім так. Пропонуємо вирушити до колишньої столиці Османської імперії, щоб встановити, де і як можна поринути в автентичний світ турецької історії та культури і відчути справжній пульс життя міста без особливих витрат.

 

Відвідайте цю країну чудес на стику континентів, щоб на власні очі побачити стародавні скарби Стамбулу, при цьому не витративши ні копійки! 

 

Стамбул вважається одним з найбільш густонаселених міст світу, тому варто прискіпливо поставитися до вибору екскурсії містом. Замість пропозицій компаній з відверто завищеними цінами зверніть увагу на безкоштовні тури.

 

Серед місць в обов’язковому переліку для відвідування є легендарний магазин старовинних книг, в якому можна познайомитися зі стародавніми мусульманськими манускриптами, та Візантійський собор, перетворений пізніше на імператорську мечеть, а потім на державний музей Ая-Софія. Екскурсія проводиться щодня з відправною точкою у парку Султана Ахмета триває 2,5 години – і все це абсолютно безкоштовно.

 

Серце району Бейоглу, квартал Сиханджир, приваблює туристів яскравою франкофонською архітектурою та можливістю спостерігати за вируючим місцевим життям зсередини.

 

Наприклад, досить цікаво виглядають щоранку на одній вулиці одягнені з голочки модні стамбульці та набожні і скромні віряни. Незважаючи на близькість до тихого й сонного старого міста Султанахмет, це – надзвичайно жвава місцина з неповторними вуличними музикантами та яскравим підходом до оформлення міського житла.

 

Стамбул може похвалитися великою кількістю торгових точок, які варто відвідати, однак нашою улюбленою є, без сумніву, розташований у районі Еміненю Єгипетський базар, вік якого налічує близько 400 років.

 

Прогулюючись його численними різнобарвними вуличками і вдихаючи аромат тисячі екзотичних трав і спецій, ненароком дивуєшся, наскільки гармонійно базар увібрав у себе етнічну багатогранність міста, поєднавши трави з Європейського заходу зі спеціями Далекого сходу на радість місцевим любителям гостренького та туристам.

 

Зупиніться на мить, щоб поспостерігати за місцевими рибалками, які зранку до ночі чекають на улов у протоці Босфор, зіграйте в триктрак з місцевими ентузіастами або пройдіться критим ринком у пошуках цікавих дрібничок. При цьому не забудьте насолодитися розкішними панорамами міста, що відкриваються з моста.

 

Одразу біля Галацького мосту розташувалася Єні Джамі, що в перекладі означає Нова мечеть. Однак нехай назва не вводить вас в оману – будівництво цієї видовищної споруди розпочалося у далекому 1597 році, що робить цю мечеть однією з найстаріших місць для релігійного поклоніння в усьому місті.

 

Це дійсно розкішна споруда! Справжній острівок тиші та ідилії посеред метушні великого міста. Мечеть підтримують мармурові та золоті колони, а її стіни прикрашені дорогоцінними ізницькими кахлями XVII століття зеленого, білого та синього кольорів. У Стамбулі є багато вражаючих пам’ятників імперської архітектури, однак ніщо не може зрівнятися з величчю цього місця.

 

Якщо ж вам захочеться дізнатися більше чи інтелектуально розважитись, обов’язково завітайте до мистецького комплексу SALT, що є найкращим місцем для ознайомлення з економічною історією міста та мішаниною архітектурних стилів. Розташовані у Бейоглу та Галата обидва центри цього комплексу пропонують гостям відвідати дослідницький центр, відкритий кінозал та просторі виставкові площі, у яких завжди виставляються приголомшливі роботи, часто з політичним підтекстом, і завжди – безкоштовно!

 

Після активного дня, проведеного за оглядом визначних пам’яток та історичних місць, так хочеться повернутися до епіцентру пульсуючого життя Стамбула і поринути у вир нічних пригод. Найкраще місце для цього – Ортакой! Удень ця місцевість вщерть заповнена людьми, які відвідують мечеть Ортакой, та енергійними митцями, які продають свої роботи на стихійно організованих ринках. Під вечір прохолодне повітря прогрівається вогнями нічного життя, при цьому багато клубів – включаючи багатьом відомий Anjelique – пропонує безкоштовний вхід (що компенсується трохи завищеними цінами на коктейлі).

 

Якщо ви не прихильник нічних дискотек, Ортакой варто відвідати для романтичної прогулянки вздовж набережної. Вдихаючи легкий бриз з Мармурового моря і милуючись золотими відблисками нічних ліхтарів на воді, розумієш, що кращого завершення дня у Стамбулі не придумаєш. Насправді, інколи найкращі моменти в житті не коштують ні копійки.

 

uainworld.com


25.05.2016 1500 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1181
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2508
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2105
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2158
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6523 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2446 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

330

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1138

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1271

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1390
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

266
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

580
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2056
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26505
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

546
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10454 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8004
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

529
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

397
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

540
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

617
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1570