Єгипетська революція. За і проти

У цьому протистоянні більшість українців підтримують опозицію. Ми теж їхали до Єгипту з думкою, що правда – за супротивниками влади. Але чи дійсно це так?

Наші підтримують опозицію з одного боку тому, що «в душі у кожного українця живе махновець», з іншого – тому, що пам'ятають події 2004-го. Європейці також схильні співчувати протесту. У них виникають асоціації з антиглобалістами, грін-писівцями, студентськими протестами, профспілками, які завжди праві. Але чому опозиція обов'язково має бути права завжди?

У ході нашої поїздки ми відвідали обидва табори. Скажемо більше, після побаченого дуже хотілося б підтримати опозицію. Безпечно в Каїрі тільки в їхньому таборі, там усі посміхаються, доброзичливо ставляться до того, що їх фотографуєш, співають пісні, словом, все виглядає дуже весело й позитивно (коли не брати до уваги нічних побоїщ). Вони опозиціонери і для нас це плюс.

Із протилежного боку – влада, яку ми завжди підсвідомо зневажаємо, і яка вже не мінялася 30 років. Поліція працює жорстко. Армія. Танки. Репресії. Зрештою, нас закидали камінням саме прихильники Мубарака. Але... Подивимось на речі з боку вигоди для нашої країни, Європи, світу. Хто при владі? Президент, який заперечує всі релігійні віяння та будує суто туристичну країну. Звичайно, він так само відкинув і всі демократичні забобони. Але хто тут без гріха (крім читачів, звичайно, і автора, якщо дозволите)?

Європа лишається Європою, поки не забуває, що Схід потрібно контролювати силою. Віяння любові й толерантності до ісламу прямо їй загрожують. Це її погубить, зрештою. Якщо ми цього не помічаємо, можна поїхати до Парижу й подивитись на погроми та спалені авта. У цій ситуації Америка (під прапором демократії) вирішила вписатися за Єгипет. Чому – не важливо. Головне, що Америка у своїх інтересах, під гаслами демократії та свободи влаштовує революцію в Єгипті руками ісламістів.

«Визвольний ісламський рух» - так називається хвиля переворотів, що готується і вже відбувається (Туніс) на Близькому Сході. Ми пам'ятаємо Афганістан і фільм «Рембо», де браві хлопці зі США допомагають перемагати ісламістам. Потім їм же довелося залити Афганістан кров'ю. Я не відчуваю сентиментів ані до тих, ані до інших. Але все-таки, який Єгипет нам приємніший: ісламський, або туристичний? Тут гарні пляжі та дешеві путівки, невже ми хочемо все це втратити в обмін на ще один Афганістан?

Ми розмовляли з місцевими християнами, коптами, які нас прихистили. Вони не беруть участі в акціях. Але вони за президента. Чому? Навіщо нам ісламісти, питають вони? Те, що на площі опозиціонерів панують веселощі та позитив – результат роботи американських технологів, пояснюють вони нам. А можливо, на людей просто вплинуло промивання мізків по телевізору. Всі ми пам'ятаємо ряд революцій в СНД та їхніх спроб... Тут, у Єгипті, ситуація не просто схожа – це те саме. Я ніби побував на київському Майдані, тільки з арабськими обличчями.

Єгипетська криза не така проста, як здається на перший погляд. Будемо намагатись зрозуміти її краще.

 

Олексій Середюк,

Братство


08.02.2011 764 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

259
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

831
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1838
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3368
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2297 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4507

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

664

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

584

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

563

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

602
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10210
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1050
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5023
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

846
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2641
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1072
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34298 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

499
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

558
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

900 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1126