Єгипетська революція. За і проти

У цьому протистоянні більшість українців підтримують опозицію. Ми теж їхали до Єгипту з думкою, що правда – за супротивниками влади. Але чи дійсно це так?

Наші підтримують опозицію з одного боку тому, що «в душі у кожного українця живе махновець», з іншого – тому, що пам'ятають події 2004-го. Європейці також схильні співчувати протесту. У них виникають асоціації з антиглобалістами, грін-писівцями, студентськими протестами, профспілками, які завжди праві. Але чому опозиція обов'язково має бути права завжди?

У ході нашої поїздки ми відвідали обидва табори. Скажемо більше, після побаченого дуже хотілося б підтримати опозицію. Безпечно в Каїрі тільки в їхньому таборі, там усі посміхаються, доброзичливо ставляться до того, що їх фотографуєш, співають пісні, словом, все виглядає дуже весело й позитивно (коли не брати до уваги нічних побоїщ). Вони опозиціонери і для нас це плюс.

Із протилежного боку – влада, яку ми завжди підсвідомо зневажаємо, і яка вже не мінялася 30 років. Поліція працює жорстко. Армія. Танки. Репресії. Зрештою, нас закидали камінням саме прихильники Мубарака. Але... Подивимось на речі з боку вигоди для нашої країни, Європи, світу. Хто при владі? Президент, який заперечує всі релігійні віяння та будує суто туристичну країну. Звичайно, він так само відкинув і всі демократичні забобони. Але хто тут без гріха (крім читачів, звичайно, і автора, якщо дозволите)?

Європа лишається Європою, поки не забуває, що Схід потрібно контролювати силою. Віяння любові й толерантності до ісламу прямо їй загрожують. Це її погубить, зрештою. Якщо ми цього не помічаємо, можна поїхати до Парижу й подивитись на погроми та спалені авта. У цій ситуації Америка (під прапором демократії) вирішила вписатися за Єгипет. Чому – не важливо. Головне, що Америка у своїх інтересах, під гаслами демократії та свободи влаштовує революцію в Єгипті руками ісламістів.

«Визвольний ісламський рух» - так називається хвиля переворотів, що готується і вже відбувається (Туніс) на Близькому Сході. Ми пам'ятаємо Афганістан і фільм «Рембо», де браві хлопці зі США допомагають перемагати ісламістам. Потім їм же довелося залити Афганістан кров'ю. Я не відчуваю сентиментів ані до тих, ані до інших. Але все-таки, який Єгипет нам приємніший: ісламський, або туристичний? Тут гарні пляжі та дешеві путівки, невже ми хочемо все це втратити в обмін на ще один Афганістан?

Ми розмовляли з місцевими християнами, коптами, які нас прихистили. Вони не беруть участі в акціях. Але вони за президента. Чому? Навіщо нам ісламісти, питають вони? Те, що на площі опозиціонерів панують веселощі та позитив – результат роботи американських технологів, пояснюють вони нам. А можливо, на людей просто вплинуло промивання мізків по телевізору. Всі ми пам'ятаємо ряд революцій в СНД та їхніх спроб... Тут, у Єгипті, ситуація не просто схожа – це те саме. Я ніби побував на київському Майдані, тільки з арабськими обличчями.

Єгипетська криза не така проста, як здається на перший погляд. Будемо намагатись зрозуміти її краще.

 

Олексій Середюк,

Братство


08.02.2011 771 0
Коментарі (0)

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1193
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1909
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2044 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7425
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15162 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2008

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

202

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

954

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1024

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1811
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

209
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

592
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

826
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

833
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1890
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

923
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35074 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

417
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

559
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

887
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

791