Ефективне регулювання транспортного потоку. Як платне паркування допомагає зменшити затори в Івано-Франківську

В Івано-Франківську завдяки платному паркуванню зменшуються затори, покращується безпека мешканців, збільшується обіг паркомісць й надходження до міського бюджету.

Разом з тим, наголошують посадовці, необхідність платити за паркування в центральній частині міста полягає не лише у надходженнях до міського бюджету, а й в тому, щоб в центр заїжджали лише ті, у кого справді є така потреба, пише Фіртка.

Як пояснюють, інспектори з паркування є декілька аспектів, чому платне паркування важливе для міста та його мешканців:

  • збільшення місць для паркування: йдеться про ефективніше використання доступних місць для паркування; зменшення заторів, адже авто довго не їздить в пошуку вільного місця; забезпечення зручнішого доступу до паркування та покращення загальної мобільності в місті;

  • зменшення транспорту у центральних районах міста: йдеться про зменшення кількості автомобілів, які їздять в цих районах, що своєю чергою, створює безпечніше та комфортніше середовище для пішоходів та велосипедистів;

  • надходження у місцевий бюджет: йдеться про те, що ці кошти використовують для покращення інфраструктури міста, наприклад, для ремонту доріг та тротуарів чи встановлення нових світлофорів;

  • безпека:  йдеться про зменшення кількості авто на дорозі та забезпечує краще керування трафіком, а відтак менший ризик заторів на дорогах та відповідно дорожньо-транспортних пригод;

  • зменшення забруднення повітря: йдеться про стимулювання використовувати екологічніші види транспорту, аби зменшити негативний вплив авто на довкілля. 

«Платне паркування — це у цілому вдале рішення, але важливо, щоб виручені кошти справді надходили до бюджету, а також, щоб покращилась доступність до парковки. Навіть зараз ми бачимо хаотичне паркування на тротуарах.

І, до речі, було б непогано, якби влада сприяла тому, щоб люди, які викорстовують громадський транспорт, велосипеди або самокати мали певні переваги перед власниками авто. Це ж зменшить навантаження на дороги, що теж не менш важливо», — поділився думками місцевий мешканець Василь.


Що відомо про роботу відділу інспекторів з паркування в Івано-Франківську


У цілому за 2022 рік склали 24 174 постанови на загальну суму 10 мільйонів 678 тисяч гривень. З них фактично оплатили 17 364 постанови на загальну суму 5 мільйонів 623 тисячі 777 гривень, які протягом року надійшли у міський бюджет. Про це повідомив начальник Управління транспорту й зв'язку Івано-Франківської міської ради Андрій Гіглюк.

Разом з тим, торік найбільше адміністративних постанов за порушення правил паркування склали у листопаді — 2 846 матеріалів. Зокрема, у листопаді порушники сплатили до міського бюджету 645 тисяч гривень. 

Сьогодні до складу Інспекції входить одинадцять осіб: начальник-інспектор, головний спеціаліст та дев'ять спеціалістів-інспекторів з паркування.

«Потрібно збільшити кількість штату та матеріально-технічного забезпечення.

Це відповідно дасть змогу охопити та контролювати більшу територію Івано-Франківська», — зазначив посадовець.


Як працює відділ інспекторів з паркування?


Усі інспектори мають відповідні форму та шеврони, використовують далекоміри. Щодня вони патрулюють вулиці міста та фіксують правопорушення. 

Відповідно до змін законодавства, інспектори тепер уповноважені притягати до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки, які фіксуються в автоматичному режимі.

Основні статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими можуть штрафувати водіїв, пов'язують з такими аспектами:

  • «За порушення та недотримання заборонних знаків».
  • «Суттєва перешкода безпеці руху».
  • «Паркування і неоплата за паркування на майданчиках для платного паркування».

Так, серед них можна виділити основні типи порушень:

— Зупинка або стоянка —  в зоні жовтої лінії розмітки, в зоні заборонених знаків, поруч з пішохідними переходами (якщо відстань до них ближча ніж 10 метрів), на тротуарах або на зупинках громадського транспорту.

— Суттєва перешкода безпеці руху (зупинка ближче ніж 3 метри до суцільної лінії розмітки).

— Блокування проїзду.

Інспектори фіксують усі порушення та складають відповідні адміністративні матеріали. Так, наприклад, на вулиці Мельника водіїв часто притягають до відповідальності за неоплату стоянки на паркувальному майданчику.

Відтак, водіїв в Івано-Франківську закликають паркувати авто згідно з правилами.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Без розпізнавальних знаків: як автофантоми ловитимуть порушників

За паркування в Івано-Франківську тепер можна заплатити онлайн 


23.03.2093 374
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1556
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1672
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1661
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4916 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1962 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1362

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

178

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

545

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

702

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

848
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3472
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10030
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

698
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25921
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7553
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

748
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

930
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1253
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1071
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

691
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

926
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

801