Ефективне регулювання транспортного потоку. Як платне паркування допомагає зменшити затори в Івано-Франківську

В Івано-Франківську завдяки платному паркуванню зменшуються затори, покращується безпека мешканців, збільшується обіг паркомісць й надходження до міського бюджету.

Разом з тим, наголошують посадовці, необхідність платити за паркування в центральній частині міста полягає не лише у надходженнях до міського бюджету, а й в тому, щоб в центр заїжджали лише ті, у кого справді є така потреба, пише Фіртка.

Як пояснюють, інспектори з паркування є декілька аспектів, чому платне паркування важливе для міста та його мешканців:

  • збільшення місць для паркування: йдеться про ефективніше використання доступних місць для паркування; зменшення заторів, адже авто довго не їздить в пошуку вільного місця; забезпечення зручнішого доступу до паркування та покращення загальної мобільності в місті;

  • зменшення транспорту у центральних районах міста: йдеться про зменшення кількості автомобілів, які їздять в цих районах, що своєю чергою, створює безпечніше та комфортніше середовище для пішоходів та велосипедистів;

  • надходження у місцевий бюджет: йдеться про те, що ці кошти використовують для покращення інфраструктури міста, наприклад, для ремонту доріг та тротуарів чи встановлення нових світлофорів;

  • безпека:  йдеться про зменшення кількості авто на дорозі та забезпечує краще керування трафіком, а відтак менший ризик заторів на дорогах та відповідно дорожньо-транспортних пригод;

  • зменшення забруднення повітря: йдеться про стимулювання використовувати екологічніші види транспорту, аби зменшити негативний вплив авто на довкілля. 

«Платне паркування — це у цілому вдале рішення, але важливо, щоб виручені кошти справді надходили до бюджету, а також, щоб покращилась доступність до парковки. Навіть зараз ми бачимо хаотичне паркування на тротуарах.

І, до речі, було б непогано, якби влада сприяла тому, щоб люди, які викорстовують громадський транспорт, велосипеди або самокати мали певні переваги перед власниками авто. Це ж зменшить навантаження на дороги, що теж не менш важливо», — поділився думками місцевий мешканець Василь.


Що відомо про роботу відділу інспекторів з паркування в Івано-Франківську


У цілому за 2022 рік склали 24 174 постанови на загальну суму 10 мільйонів 678 тисяч гривень. З них фактично оплатили 17 364 постанови на загальну суму 5 мільйонів 623 тисячі 777 гривень, які протягом року надійшли у міський бюджет. Про це повідомив начальник Управління транспорту й зв'язку Івано-Франківської міської ради Андрій Гіглюк.

Разом з тим, торік найбільше адміністративних постанов за порушення правил паркування склали у листопаді — 2 846 матеріалів. Зокрема, у листопаді порушники сплатили до міського бюджету 645 тисяч гривень. 

Сьогодні до складу Інспекції входить одинадцять осіб: начальник-інспектор, головний спеціаліст та дев'ять спеціалістів-інспекторів з паркування.

«Потрібно збільшити кількість штату та матеріально-технічного забезпечення.

Це відповідно дасть змогу охопити та контролювати більшу територію Івано-Франківська», — зазначив посадовець.


Як працює відділ інспекторів з паркування?


Усі інспектори мають відповідні форму та шеврони, використовують далекоміри. Щодня вони патрулюють вулиці міста та фіксують правопорушення. 

Відповідно до змін законодавства, інспектори тепер уповноважені притягати до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки, які фіксуються в автоматичному режимі.

Основні статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими можуть штрафувати водіїв, пов'язують з такими аспектами:

  • «За порушення та недотримання заборонних знаків».
  • «Суттєва перешкода безпеці руху».
  • «Паркування і неоплата за паркування на майданчиках для платного паркування».

Так, серед них можна виділити основні типи порушень:

— Зупинка або стоянка —  в зоні жовтої лінії розмітки, в зоні заборонених знаків, поруч з пішохідними переходами (якщо відстань до них ближча ніж 10 метрів), на тротуарах або на зупинках громадського транспорту.

— Суттєва перешкода безпеці руху (зупинка ближче ніж 3 метри до суцільної лінії розмітки).

— Блокування проїзду.

Інспектори фіксують усі порушення та складають відповідні адміністративні матеріали. Так, наприклад, на вулиці Мельника водіїв часто притягають до відповідальності за неоплату стоянки на паркувальному майданчику.

Відтак, водіїв в Івано-Франківську закликають паркувати авто згідно з правилами.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Без розпізнавальних знаків: як автофантоми ловитимуть порушників

За паркування в Івано-Франківську тепер можна заплатити онлайн 


23.03.2093 443
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1057 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1349
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5885 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2168
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2030
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3209

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

695

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1857

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2599

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3356
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

373
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

494
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1065
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33893
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

810
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

957
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16448
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

658
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

647
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

637
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

424