Ефективне регулювання транспортного потоку. Як платне паркування допомагає зменшити затори в Івано-Франківську

В Івано-Франківську платне паркування зменшує затори, покращує безпеку мешканців, збільшує обіг паркомісць й надходження до міського бюджету.

Разом з тим, наголошують посадовці, необхідність платити за паркування в центральній частині міста полягає не лише у прибутках до міського бюджету, а й в тому, щоб в центр заїжджали лише ті, у кого справді є така потреба.

Як пояснюють, інспектори з паркування є декілька аспектів, чому платне паркування важливе для міста та його мешканців:

  • Збільшення місць для паркування: йдеться про ефективніше використання доступних місць для паркування, зменшення заторів, адже авто довго не їздять по дорозі в пошуку місця, забезпечення зручнішого доступу до паркування та покращення загальної мобільності в місті.

  • Зменшення транспорту у центральних районах міста: йдеться про зменшення кількості автомобілів, які їздять в цих районах. Це, своєю чергою, допомагає забезпечити безпечніше та комфортніше середовище для пішоходів та велосипедистів.

  • Прибуток до місцевого бюджету: йдеться про те, що ці кошти використовують для покращення інфраструктури міста, наприклад, для ремонту доріг та тротуарів чи встановлення нових світлофорів.

  • Безпека:  йдеться про зменшення кількості авто на дорозі та забезпечує краще керування трафіком, а відтак менший ризик заторів на дорогах та відповідно дорожньо-транспортних пригод.

  • Зменшення забруднення повітря: йдеться про стимулювання використовувати екологічніші види транспорту, аби зменшити негативний вплив авто на довкілля. 

«Платне паркування — це у цілому вдале рішення, але важливо, щоб виручені кошти справді надходили до бюджету, а також, щоб покращилась доступність до парковки. Навіть зараз ми бачимо хаотичне паркування на тротуарах.

І, до речі, було б непогано, якби влада сприяла тому, щоб люди, які викорстовують громадський транспорт, велосипеди або самокати мали певні переваги над власниками авто. Це ж зменшить навантаження на дороги, що теж не менш важливо», — поділився думками місцевий мешканець Василь.


Що відомо про роботу відділу інспекторів з паркування в Івано-Франківську


У цілому за 2022 рік склали 24 174 постанови на загальну суму 10 мільйонів 678 тисяч гривень. З них фактично оплатили 17 364 постанови на загальну суму 5 мільйонів 623 тисячі 777 гривень, яка протягом року надійшла до міського бюджету. Про це повідомив начальник Управління транспорту й зв'язку Івано-Франківської міської ради Андрій Гіглюк.

Разом з тим, торік найбільше адміністративних постанов за порушення правил паркування склали у листопаді — 2 846 матеріалів. Зокрема, у листопаді порушники сплатили до міського бюджету 645 тисяч гривень. 

Сьогодні до складу Інспекції входить одинадцять осіб: начальник-інспектор, головний спеціаліст та дев'ять спеціалістів-інспекторів з паркування.

«Потрібно збільшити кількість штату та матеріально-технічного забезпечення.

Це відповідно дасть змогу охопити та контролювати більшу територію Івано-Франківська», — зазначив посадовець.


Як працює Відділ інспекторів з паркування?


Усі інспектори мають відповідні форму та шеврони, використовують далекоміри. Щодня вони патрулюють вулиці міста та фіксують правопорушення. 

Відповідно до змін законодавства, інспектори тепер уповноважені притягати до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки, які фіксуються в автоматичному режимі.

Основні статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими можуть штрафувати водіїв, пов'язують з такими аспектами:

  • «За порушення та недотримання заборонних знаків».
  • «Суттєва перешкода безпеці руху».
  • «Паркування і неоплата за паркування на майданчиках для платного паркування».

Так, серед них можна виділити основні типи порушень:

— Зупинка або стоянка —  в зоні жовтої лінії розмітки, в зоні заборонених знаків, поруч з пішохідними переходами (якщо відстань до них ближча ніж 10 метрів), на тротуарах або на зупинках громадського транспорту.

— Суттєва перешкода безпеці руху (зупинка ближче ніж 3 метри до суцільної лінії розмітки).

— Блокування проїзду.

Інспектори фіксують усі порушення та складають відповідні адміністративні матеріали. Так, наприклад, на вулиці Мельника водіїв часто притягають до відповідальності за неоплату стоянки на паркувальному майданчику.

Відтак, водіїв в Івано-Франківську закликають паркувати авто за правилами.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Без розпізнавальних знаків: як автофантоми ловитимуть порушників

За паркування в Івано-Франківську тепер можна заплатити онлайн 


23.03.2093 136
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3177
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

895
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

694
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10475 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2802 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2064

Як московити крали історію наших предків.

486

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

267

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

809

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

837
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

243
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

344
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

564
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

263
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

246
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

506
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

573
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5856
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

168
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

304
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

464
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

542