Єднати Схід і Захід до Франківська приїхали заслужені артисти України Кирило Стеценко та Ленара Османова

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/DSC_2502%20(3).JPG

 

В Івано-Франківську стартував соціально-мистецький проект «Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах».

 

В рамках заходу в обласній філармонії відбулась зустріч для журналістів із культурологом, заслуженим артистом України Кирилом Стеценком, заслуженою артисткою Криму Ленарою Османовою та Отцем Іваном Рибаруком, який приїхав з села Криворівня Верховинського району. Організатори розповіли про програму проведення заходів в рамках проекту, передає Фіртка, передає з посиланням на Бліц-Інфо.

 

За словами Отця Івана Рибарука, зустріч, яка зараз відбувається в Івано-Франківську не є випадковою. Адже, в селі Криворівня з 1997 року проводиться така ініціатива.

 

«Віддавна ми приймаємо на Різдво дітей з різних куточків України. Спочатку це була суто наша ініціатива. Діти приїжджали з Криму, з Кривого рогу та з інших східних та південних міст України. Тобто, те що проводиться зараз для нашого села не є чимось незвичним. Але, ніхто не міг колись подумати, що те, що було виявом людських взаємин стане, на жаль, вимогою часу. Тому для того щоб справді зшити Україну, ми робимо сьогодні є необхідним, адже, як казав Христос ми всі маємо бути єдині. А єдність повинна бути насамперед внутрішньою. Тому сьогодні ми задіяні в реальний процес повернення людства до нормального стану, того який задумав Бог. Він передбачає любов один до одного, повагу до людської гідності, до свободи вибору, любові до своєї рідної землі», - зауважив Отець Іван.

 

За словами запрошеної артистки з Криму Ленари Османової, проведення цього мистецького заходу є надзвичайно актуальним в ці важкі часи.

 

«Кожен з нас має розуміти, що ми живемо в єдиній великій, надзвичайно красивій країні. І Крим це також частина України. Я, як кримська татарка, вважаю, що ми повинні пережити ці важкі часи. Сподіваюсь, що в ці дні у нас буде справді сплетіння культур в рамках єдності», - зазначила Османова.

 

Заслужений артист України культуролог, композитор, скрипаль Кирило Стеценко відзначив, що фестиваль за своїм задумом є надзвичайно цінною ініціативою.

 

«Власне кажучи, така практика мала би бути попередні 23 роки в нашій країні, коли ми отримали власну незалежність. А разом з нею і відповідальність. Однак відповідальними треба бути вміти. Та зараз, ми наче зцілюємо Україну. Те, що ми зараз тут залучені на фестивалі і є тією символічною, магічною і святою дією самого зцілення через мистецтво, через людські душі. Я вважаю це дарунком Божим, що через небезпеку ми згуртувались і в нас є зараз шанс себе змінити. Змінитись під таким пресом загрози життю, але ми продемонстрували в такий важкий час можемо об’єднатись та відстоювати себе. Адже ми, українці, народжені для того, щоб бути вільними і творити з любов’ю», - підкреслив Кирило Стеценко.

 

Гості заходу, в рамках фестивалю, сьогодні поділяться власними думками та творчістю. Зокрема, Кирило Стеценко проведе о 16.30 в обласній філармонії лекцію «Україна 2050 або «Цивілізація Серця».

 

А в гранд-кафе «Люм’єр» о 20.00 годині відбудеться концерт артистки Ленари Османової «Ленара. Схід-Захід. Єднання піснею».


05.01.2015 484 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

800
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

615
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1688
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3024
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2465
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2443

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

594

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

604

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1462

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1535
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

567
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

428
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

801
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

203
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

298
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26932
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

757
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

322
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

320
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

647
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1063 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

844