Єдиний в області госпіталь для атовців в Коломиї – унікальний заклад, що надає фізичну і психологічну допомогу бійцям (відео)

 

/data/blog/127110/2d4bd071d40961070e3f440ecf3a26ba.ec3ff0170b15a8212be4e12b510ca919

 

Обласний госпіталь для бійців АТО та ветеранів війни у Коломиї – унікальний на Прикарпатті заклад, де військові можуть отримати фахову медичну допомогу, пройти фізичну та психологічну реабілітацію.

 

Цей заклад повинен стати одним з пріоритетних для фінансування у цьому році. 

 

Це відзначають громадськість, активісти та самі ж учасники АТО, минулого тижня відбулось засідання консультативної ради з питань місцевого самоврядування у Коломиї, де обговорили перспективний план розвитку госпіталю та його фінансування.

 

Михайло Кушнірук, учасник АТО, керівник центру допомоги учасникам АТО у Коломиї щодня працює з бійцями та наголошує на необхідності цього госпіталю, адже хлопці, які повертаються з фронту першочергово потребують психологічної та фізичної реабілітації.

 

«Ще року немає, як цей госпіталь відкрився і приймає учасників бойових дії, потреба у такому лікуванні тільки зростає. За цей час проліковано більше трьох сотень ветеранів війни, з них 208 – учасники бойових дій в зоні АТО», - акцентує Михайло Кушнірук.

 

«Бачу по своїх товаришах, які повернулись з фронту, наскільки їм потрібна допомога,  в тому числі психологічна реабілітація, яка дає змогу їм соціалізуватися. Адже тут вони стикаються з ще більш агресивним середовищем: коли на війні вони розуміють, що ворог навпроти, а збоку є надійне плече побратима, то тут вони відчувають себе дещо незахищеними», - зауважив координатор партії «ВОЛЯ» у м. Коломия Михайло Рогів.

 

За кошти обласного бюджету, меценатів та волонтерів в госпіталі вже відремонтували реабілітаційний зал, терапевтичне відділення, придбали функціональні ліжка тощо, зараз розпочинають ремонт фізіотерапевтичного відділення. У планах на 2017 рік - виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт напівпідвального приміщення та харчоблоку.

 

«Тут приймають лікарі різного профілю. Ми використовуєм електротерапію, магнітне теплолікування, масажне лікування, фізкультуру. Один з найновіших апаратів в госпіталі - ударно-хвильової терапії, який «розбиває» тканинні розростання, нарости, які виникають після травм» - розповідає лікар-фізіотерапевт Степан Залозецький.

 

Лікар-хірург та депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк відзначає, що наявність сучасного обладнання допоможе поставити хлопців на ноги, не менш важливою є робота із психологами.

 

«Повноцінне функціонування цього закладу стане великим досягненням, адже питаннями психологічної реабілітації на волонтерських засадах займаються чимало небайдужих людей, а власне фізична реабілітація учасників АТО знаходиться у критичному стані. Проведення повноцінної реабілітації є запорукою швидкого одужання та відновлення наших воїнів. На Івано-Франківщині це власне єдиний заклад, де проводять комплексну реабілітацію», - пояснив Олег Атаманюк.

 

Учасник добровольчого українського корпусу Петро з позивним «Сивий» відзначає, що наявність такого закладу на Прикарпатті дає змогу хлопцям з області проходити лікування близько до рідного дому.

 

«Я лікувався у столиці, у чотирьох закладах, з початку вересня мене перевели сюди, чим дуже задоволений. Бо там все зовсім по-іншому, там лікують більшовиків-сепаратистів. А тут ти свій серед своїх: до тебе добре відношення медперсоналу, якісне та результативне обслуговування», - розповів Петро «Сивий».

 

Як переконує головний лікар Володимир Федоришин, тут є всі можливості створити потужний медичний заклад, є потреба у фінансуванні. У структурі медичного закладу є стаціонарне відділення на 75 ліжок. На добу на одного пацієнта витрачається 55 грн на харчування та 60 грн на медикаменти, цих грошей недостатньо. З обласного бюджету у цьому році додатково виділено 2 млн гривень на ремонтні роботи і медичне устаткування.

 

У госпіталі також хочуть створити комфортні умови для тих пацієнтів, які втратили кінцівки, а тому необхідно у закладі встановити ліфти. Усіх небайдужих просять допомогти із ремонтом 25 палат, взамін обіцяють навіть іменну таблицю, яку закріплять біля входу в палату.

 


07.03.2017 492 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9556 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1245
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

647
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5746
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1559
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1419

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

494

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1308

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1142

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1036
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

385
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

460
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1403
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

455
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

725
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5770
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

479
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

342
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

670 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1115
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

971