Єдина в громаді: у селі Поляниця ніяк не облаштують внутрішню шкільну вбиральню (ФОТО/ВІДЕО)

Поляницька школа Болехівської міськради – єдина в територіальній громаді, де й досі не обладнали внутрішню вбиральню. 163 школярі в будь-яку погоду вимушені ходити до туалету на вулиці.

За словами першого заступника міського голови Болехова Василя Юрочка, замовник робіт – обласне управління капітального будівництва – не має грошей, щоб завершити облаштування вбиральні. Влада місцевої територіальної громади шукає програми та гранти, готові й на співфінансування, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Спочатку – бетонною доріжкою, потім – калюжею. Місцями – кілька дощок, якими мають балансувати усі, хто хоче потрапити до вбиральні. Такий шлях проходять учні Поляницької школи щоразу, коли йде дощ.

"Зовсім незручно – може падати дощ, ми можемо намокнути. Вітер дує – нас може продути, можемо застудитися. Нас заставляють одягнути курточку, шапку, ну але все одно це не помагає", — розповідає восьмикласниця Аня Паламар.

Десятикласниця Іванка має брата четвертокласника. Каже, через стан вбиральні постійно хвилюється, коли брат туди біжить.

"І так з цими туалетами холодно. Там дуже смердить – так і скажу – дуже смердить. Не провітрюють туалети. Паперу немає. Руки ми помити не можемо. Підлога – хоч би замітали, розумієте?".

Мама шестикласника Ірина Чиж пригадує, прийшла вчитися у цю школу в 5-му класі. Каже, з того часу внутрішніх туалетів так і не зробили. А умови у вуличній вбиральні не стали кращими. Жінка розповідає, що деякі діти не користуються вбиральнею у школі – на перервах бігають додому. Серед них – і її син.

"Коли вони пішли в перший клас, я питаюся: "Мішо, ти ходиш в туалет?". А він каже: "Ні, мамо, я терплю, я приходжу додому". І він біг додому швиденько, боявся реально тих туалетів", — каже Ірина Чиж.

За словами директора Зеновія Дубіва, проблема полягає в тому, що приміщення школи – пристосоване. Спочатку тут планували створити будинок культури, тому комунікації не передбачили. У 2018-му розпочали реконструкцію з прибудовою. Зараз у новій вбиральні є стіни, дах та вікна.

"Потрібна сантехніка, плитка, підлога і потрібно воду провести. Свердловина вже зроблена є. Ми подали пропозиції, що нам найнеобхідніше треба. Значить, туалет – він взятий міською радою", — каже Зеновій Дубів.

Загальна вартість будівництва – 1 мільйон 400 тисяч гривень. Перший транш – 600 тисяч – обласний бюджет надав минулого року. За словами старости Поляницького старостинського округу Андрія Стельмаха, в межах співфінансування 10 % від суми надала сільрада.

"Має бути ще транш 900 тисяч. Просто другого траншу не було від обласного бюджету. Минулого року була така програма про туалети внутрішні – по всіх школах вони мали закрити ніби. Ну, і наскільки відомо, всюди закрили, а наша одна школа лишилася, де немає внутрішніх туалетів. Кошторис десь до мільйона коштує нині. Немає зараз програми. Міська рада, тобто ТГ писала листи на УКБ, на обласну раду. Чекаємо, може таке щось може бути. Зараз більше територіальна громада може", — розповідає Андрій Стельмах.

Перший заступник міського голови Болехова Василь Юрочко каже, що замовник робіт — управління капітального будівництва ОДА – зараз немає грошей для продовження робіт. Територіальна громада звернулася з листами до УКБ та голови ОДА з проханням передбачити гроші при розподілі бюджету. Власними силами завершити проєкт громада не може.

За контактним телефоном управління капітального будівництва журналістам Суспільного повідомили, що керівник перебуває на виїзді, тому ситуацію прокоментує пізніше.


Читайте також:

На Прикарпатті діти змушені долати 10 кілометрів, щоб дістатись до школи (ФОТО)


20.04.2021 1329
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2562
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19948
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1253 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

355

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24422
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

530
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2083 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

754