Джим Роджерс: «Власники заощаджень у всьому світі розоряються, а це веде до дуже поганих наслідків»

 

jim-rogers-business-insider-2-oct-2012-1

 

Джим Роджерс осуждает растущую неуверенность и безрассудство глобальных органов центрального планирования, так как финансовые рынки входят в область неизведанного:

 

Первый раз за всю историю ведения записей практически все центральные банки печатают деньги и пытаются обесценить свою валюту. Такого никогда не было раньше. К чему это приведёт, я не знаю. Зависит от того, кто делает это раньше и больше, и все это делают по очереди. Когда говорят, что валюта обесценивается, вопрос — по отношению к чему? поскольку все они стремятся к снижению своей стоимости. Это необычный момент в мировой истории.

 

Я владею долларами, не потому что у меня есть какое-то доверие к доллару, и не потому, что это звучит — это глубоко порочные деньги — но я ожидаю дальнейшую валютную сумятицу, дальнейшие финансовые потрясения. В такие периоды люди, неизвестно почему, бегут к доллару США как в безопасную гавань. Вот почему доллар растёт. Вот почему я держу доллары. Надо ли будет держать их через пять, десять лет? Не знаю.

 

Этим, по мнению Роджерса, сильно усложняется задача для инвестора, который ищет приемлемое соотношение риска и вознаграждения, или для вкладчика, который хочет сохранить покупательную способность денег — любые варианты не лишены уязвимости:

 

Я владею золотом, серебром, драгоценными металлами. Я владею всеми товарами, которые обеспечивают лучший способ действий при девальвации валют. Я владею достаточным количеством сельскохозяйственной продукции, в большим, чем объём других активов, по причинам, о которых говорилось ранее — мы говорили о безрисковом или безопасном инвестировании. Даже золото: индийские политики говорят о сильном стремлении к золоту, а Индия — самый крупный покупатель золота в мире. Если индийские политики предпринимают такие действия, золото может продолжить вектор. Так что я держу золото. Я не продаю его. Но во всём есть проблемы.

 

По словам Роджерса, большей опасностью для него является уничтожение «класса вкладчиков», как следствие имеющейся ситуации. Центральные планирующие органы наказывают разумных ради спасения безответственных. Такое случалось в истории раньше, и всегда это влекло за собой тяжёлые экономические и социальные последствия, и часто изменяло способ мышления:

 

В течение всей истории — истории любой страны — люди, которые экономят свои деньги и инвестируют в своё будущее — это опора экономики, общества, страны.

 

В Америке многие люди экономили деньги, откладывали их не покупали четыре или пять домов, не имея работы и наличности. Они делали то, что большинство людей считают правильным, и что всегда в истории считалось правильным. Но теперь, к сожалению, эти люди разоряются, потому что они получают 0% дохода, или почти никакого дохода, со своих сбережений и инвестиций. Мы разоряем их в пользу людей, погрязших в долгах, поступавших, по общему мнению, неправильно, в ущерб людям, поступавшим правильно. Это будет иметь ужасные долгосрочные последствия для любой страны, общества и экономики.

 

Если обратиться к истории, можно видеть, что случилось в Германии, когда в 1920-х был разорён класс людей, откладывавших сбережения. В дальнейшем это не довело до добра. Это не довело до добра и в Италии, где происходило то же самое. Было много стран, где разорялись люди, откладывавшие сбережения на будущее. Как правило, возникает серьёзная политическая реакция, в некоторых случаях отчаяние, поиск Спасителя и простых ответов — вот что происходит, когда уничтожают людей, делающих сбережения и инвестирующих в будущее.

 

Business Insider

MixedNews

 


15.03.2013 Business Insider 1070 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

134
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1314
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3413
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5169
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1519
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1838

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

344

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

716

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1518

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1587
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

628
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2314 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2133
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

717
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4762
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

601
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8289
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

489
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

274
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

594
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

755 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

929