Джим Роджерс: «Власники заощаджень у всьому світі розоряються, а це веде до дуже поганих наслідків»

 

jim-rogers-business-insider-2-oct-2012-1

 

Джим Роджерс осуждает растущую неуверенность и безрассудство глобальных органов центрального планирования, так как финансовые рынки входят в область неизведанного:

 

Первый раз за всю историю ведения записей практически все центральные банки печатают деньги и пытаются обесценить свою валюту. Такого никогда не было раньше. К чему это приведёт, я не знаю. Зависит от того, кто делает это раньше и больше, и все это делают по очереди. Когда говорят, что валюта обесценивается, вопрос — по отношению к чему? поскольку все они стремятся к снижению своей стоимости. Это необычный момент в мировой истории.

 

Я владею долларами, не потому что у меня есть какое-то доверие к доллару, и не потому, что это звучит — это глубоко порочные деньги — но я ожидаю дальнейшую валютную сумятицу, дальнейшие финансовые потрясения. В такие периоды люди, неизвестно почему, бегут к доллару США как в безопасную гавань. Вот почему доллар растёт. Вот почему я держу доллары. Надо ли будет держать их через пять, десять лет? Не знаю.

 

Этим, по мнению Роджерса, сильно усложняется задача для инвестора, который ищет приемлемое соотношение риска и вознаграждения, или для вкладчика, который хочет сохранить покупательную способность денег — любые варианты не лишены уязвимости:

 

Я владею золотом, серебром, драгоценными металлами. Я владею всеми товарами, которые обеспечивают лучший способ действий при девальвации валют. Я владею достаточным количеством сельскохозяйственной продукции, в большим, чем объём других активов, по причинам, о которых говорилось ранее — мы говорили о безрисковом или безопасном инвестировании. Даже золото: индийские политики говорят о сильном стремлении к золоту, а Индия — самый крупный покупатель золота в мире. Если индийские политики предпринимают такие действия, золото может продолжить вектор. Так что я держу золото. Я не продаю его. Но во всём есть проблемы.

 

По словам Роджерса, большей опасностью для него является уничтожение «класса вкладчиков», как следствие имеющейся ситуации. Центральные планирующие органы наказывают разумных ради спасения безответственных. Такое случалось в истории раньше, и всегда это влекло за собой тяжёлые экономические и социальные последствия, и часто изменяло способ мышления:

 

В течение всей истории — истории любой страны — люди, которые экономят свои деньги и инвестируют в своё будущее — это опора экономики, общества, страны.

 

В Америке многие люди экономили деньги, откладывали их не покупали четыре или пять домов, не имея работы и наличности. Они делали то, что большинство людей считают правильным, и что всегда в истории считалось правильным. Но теперь, к сожалению, эти люди разоряются, потому что они получают 0% дохода, или почти никакого дохода, со своих сбережений и инвестиций. Мы разоряем их в пользу людей, погрязших в долгах, поступавших, по общему мнению, неправильно, в ущерб людям, поступавшим правильно. Это будет иметь ужасные долгосрочные последствия для любой страны, общества и экономики.

 

Если обратиться к истории, можно видеть, что случилось в Германии, когда в 1920-х был разорён класс людей, откладывавших сбережения. В дальнейшем это не довело до добра. Это не довело до добра и в Италии, где происходило то же самое. Было много стран, где разорялись люди, откладывавшие сбережения на будущее. Как правило, возникает серьёзная политическая реакция, в некоторых случаях отчаяние, поиск Спасителя и простых ответов — вот что происходит, когда уничтожают людей, делающих сбережения и инвестирующих в будущее.

 

Business Insider

MixedNews

 


15.03.2013 Business Insider 885 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1990
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1874
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1873
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5554 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2165 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1524

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

759

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

822

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1024

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1015
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1789
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3696
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10273
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26163
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10199 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7725
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

913
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

240
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

398
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1297
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

899