Джим Роджерс: «Власники заощаджень у всьому світі розоряються, а це веде до дуже поганих наслідків»

 

jim-rogers-business-insider-2-oct-2012-1

 

Джим Роджерс осуждает растущую неуверенность и безрассудство глобальных органов центрального планирования, так как финансовые рынки входят в область неизведанного:

 

Первый раз за всю историю ведения записей практически все центральные банки печатают деньги и пытаются обесценить свою валюту. Такого никогда не было раньше. К чему это приведёт, я не знаю. Зависит от того, кто делает это раньше и больше, и все это делают по очереди. Когда говорят, что валюта обесценивается, вопрос — по отношению к чему? поскольку все они стремятся к снижению своей стоимости. Это необычный момент в мировой истории.

 

Я владею долларами, не потому что у меня есть какое-то доверие к доллару, и не потому, что это звучит — это глубоко порочные деньги — но я ожидаю дальнейшую валютную сумятицу, дальнейшие финансовые потрясения. В такие периоды люди, неизвестно почему, бегут к доллару США как в безопасную гавань. Вот почему доллар растёт. Вот почему я держу доллары. Надо ли будет держать их через пять, десять лет? Не знаю.

 

Этим, по мнению Роджерса, сильно усложняется задача для инвестора, который ищет приемлемое соотношение риска и вознаграждения, или для вкладчика, который хочет сохранить покупательную способность денег — любые варианты не лишены уязвимости:

 

Я владею золотом, серебром, драгоценными металлами. Я владею всеми товарами, которые обеспечивают лучший способ действий при девальвации валют. Я владею достаточным количеством сельскохозяйственной продукции, в большим, чем объём других активов, по причинам, о которых говорилось ранее — мы говорили о безрисковом или безопасном инвестировании. Даже золото: индийские политики говорят о сильном стремлении к золоту, а Индия — самый крупный покупатель золота в мире. Если индийские политики предпринимают такие действия, золото может продолжить вектор. Так что я держу золото. Я не продаю его. Но во всём есть проблемы.

 

По словам Роджерса, большей опасностью для него является уничтожение «класса вкладчиков», как следствие имеющейся ситуации. Центральные планирующие органы наказывают разумных ради спасения безответственных. Такое случалось в истории раньше, и всегда это влекло за собой тяжёлые экономические и социальные последствия, и часто изменяло способ мышления:

 

В течение всей истории — истории любой страны — люди, которые экономят свои деньги и инвестируют в своё будущее — это опора экономики, общества, страны.

 

В Америке многие люди экономили деньги, откладывали их не покупали четыре или пять домов, не имея работы и наличности. Они делали то, что большинство людей считают правильным, и что всегда в истории считалось правильным. Но теперь, к сожалению, эти люди разоряются, потому что они получают 0% дохода, или почти никакого дохода, со своих сбережений и инвестиций. Мы разоряем их в пользу людей, погрязших в долгах, поступавших, по общему мнению, неправильно, в ущерб людям, поступавшим правильно. Это будет иметь ужасные долгосрочные последствия для любой страны, общества и экономики.

 

Если обратиться к истории, можно видеть, что случилось в Германии, когда в 1920-х был разорён класс людей, откладывавших сбережения. В дальнейшем это не довело до добра. Это не довело до добра и в Италии, где происходило то же самое. Было много стран, где разорялись люди, откладывавшие сбережения на будущее. Как правило, возникает серьёзная политическая реакция, в некоторых случаях отчаяние, поиск Спасителя и простых ответов — вот что происходит, когда уничтожают людей, делающих сбережения и инвестирующих в будущее.

 

Business Insider

MixedNews

 


15.03.2013 Business Insider 1038 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

237
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

782 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2896
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33509
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2385
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3626

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

457

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1267

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

808

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1016
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

343
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

231
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

628
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1214
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1006
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1102
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

869
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30248 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

987
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3967
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

548
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

577