У аналітиків є декілька поглядів на те, як розвиватиметься ринок оптичних медіаносіїв. Компанія In-Stat вважає, що на зміну DVD прийде Blu-Ray і станеться це найближчими роками.
Власне, про це твердять вже не перший рік, але, як показує практика, DVD не здає позицій і є найпоширенішим форматом, а Blu-Ray ніяк не стає дешевшим і через це виглядає малопривабливим.
За прогнозами In-Stat, з кожним роком протягом найближчих 5 років постачання приводів DVD знижуватимуться в більшості регіонів. До 2015 року постачання зовсім припиняться, тільки в Японії їх може залишитися ще трохи. А в тому ж 2015 році кількість приводів Blu-Ray досягне 105 млн. Наскільки при цьому дешевше можна буде
купить Blu-Ray диски і приводи, поки не відомо. Можливо, що на той час ціни стануть такими ж, як зараз на DVD.
Водночас деякі експерти вважають, що золота ера Blu-ray дисків може так і не початися. Комп'ютери нового покоління на процесорах intel від Apple, Asus і Acer позбавилися від оптичних приводів, не дивлячись на те, що користувачі ще не готові до цього.
Великі виробники комп'ютерів зазвичай завжди спираються на думку фокус-груп. Люди, що беруть участь в подібних опитах, вважають за краще залишити в арсеналі ноутбуків оптичні дисководи, просто про всяк випадок. Стів Джобс вважав, що подібна громадська думка тільки заважає прогресу і сьогодні його ідеї підтримують і в Intel.
На презентації нового покоління комп'ютерів - ультрабуків Asus Zenbook в супермаркеті MediaMarkt минулої п'ятниці були показали моделі у яких відсутні пристрої для читання дисків. І справа не в якомусь особливому ставленні Intel до Blu-ray та DVD. Ні, просто сьогодні зовнішні жорсткі диски і "хмарні" сервіси вже здатні перетворити оптичні накопичувачі на марні сувенірні вироби.
Фільми і музику куди зручніше качати просто з мережі і тим самим незахаращувати кімнату непотрібними дисками, а сам ноутбук стає значно легшим і компактнішим - ось на цьому і побудована «сувора» політика корпорації Intel.