Двадцять одна країна у 23 роки: як знання англійської і декілька сайтів допоможуть гарно та бюджетно подорожувати (ФОТО)

Подорож до нової країни – це завжди новий досвід, різноманітні знайомства та море веселих історій. Коли ми слухаємо розповіді наших друзів, знайомих чи просто пересічних людей про те, як круто вони провели час за кордоном, зявляється бажання також відчути подібні емоції.

Та досить часто нас стримує брак коштів. Ми впевнені, що подорожувати – це дорого. Тож як не витратити всі заощадження і відпочити «на славу»?

Про корисні «інструменти» для мандрівників нам розповість Ірина Юрчук, яка за свої двадцять три роки відвідала вже 21 країну.


Багато потенційних мандрівників впевнені, що подорожувати – це дуже дорого. Чи погоджуєшся ти із цим твердженням? Чи все ж можна з невеликим бюджетом подорожувати?


Я не погоджуюсь з твердженням, що подорожувати завжди дорого. Адже можна відпочити «на повну», при цьому не витрачаючи шалених сум. Є лоукости, які допоможуть знайти дешеві авіаквитки, лайфхаки щодо харчування та зручні й прості у використанні сайти та додатки для пошуку бюджетного житла. Все також залежить від країни, яку плануєш відвідати й від того, наскільки швидко забронюєш квитки та житло.


Ти організовуєш свої подорожі самостійно чи разом із туроператором?


Зазвичай, я планую свої подорожі самостійно. Це стосується активного відпочинку, який охоплює відвідини архітектурних пам’яток, прогулянки, фотосесії, шопінг тощо. Мова йде про країни Європи. В такому випадку я самостійно займаюсь пошуком житла та квитків, а також організовую своє дозвілля.

Говорячи про відпочинок на морі, я користуюсь послугами туроператора. Це вигідніше, оскільки ти купуєш готовий пакетний тур і не потрібно «заморочуватись» щодо бронювання квитків, готелю і харчування. Все буде включено у вартість.

Найкраще ловити «гарячі» путівки (за 2-3 дні до вильоту). Це вигідно і туроператору, і вам в першу чергу. Хочу зазначити, що «гарячі путівки» більше підійдуть для туристів, які легкі на підйом і готові «сидіти на валізах».


Щоб не діяти хаотично і не витрачати час на «розвідку» місцевості за кордоном, потрібно, мабуть, продумати свій маршрут і визначити конкретні місця, які хочеш відвідати. То ж як правильно спланувати свою подорож?


Планую все завчасно. Спочатку я займаюсь пошуком житла. Через Google Maps дивлюсь точне розташування мого помешкання, і шукаю цікаві визначні місця поблизу. Потім складаю приблизний маршрут усіх пам’яток, які б хотіла відвідати, враховуючи кількість виділених днів на поїздку. Це значно спрощує відпочинок, оскільки не потрібно витрачати час на місці.


Який транспорт ти зазвичай використовуєш, коли подорожуєш?


Найпопулярнішими видами транспорту для подорожі за кордон я б назвала літак, автобус та авто. Власне для мене найзручнішими є літак та автомобіль. Можна виділити деякі їхні переваги.

Літак. Сильною стороною цього транспорту є швидкість. За одну чи дві години ви прибудете до пункту призначення. Також дуже вигідним є переліт з Європи. А ще неймовірні краєвиди, які ти побачиш і вже ніколи не забудеш. Так і трапилось у моєму випадку.

Автомобіль. Тут ти залежиш сам від себе, сам плануєш свій маршрут, зупиняєшся в різних точках, можеш захопити різне спорядження і переночувати в авто «за необхідності».


Де і коли вигідніше купувати квитки?


Зазвичай я користуюсь послугами лоукостів, а саме можу порадити Wizzair та Ryanair. Це найпопулярніші бюджетні авіалінії Європи. Квитки слід бронювати заздалегідь (за 1-3 місяці до подорожі) або під час знижок та акцій, які пропонують компанії. До прикладу, я бронювала квиток до Риму восени у період «Чорної п’ятниці». Це було за три місяці до вильоту і вартувало близько 500 грн в одну сторону з особи, а зворотний квиток – 700 грн з особи. У той час, як середня ціна на подібний квиток (не в період акцій) стартує від 80-100 Євро.


Як заощадити на проживанні? Краще бронювати готель чи винаймати житло?


Якщо подорож спланована самостійно, без допомоги турагенції, я користуюсь послугами сайту Booking.com та додатку Airbnb.

Booking пропонує широкий вибір готелів, вілл та апартаментів. Зазвичай, ціни на помешкання стабільні, але у період знижок та акцій, які сайт пропонує досить часто,  можна добре заощадити.

Airbnb доволі хороший додаток. Тут можна знайти житло, попередньо обговоривши всі деталі та нюанси із власником. Єдиним недоліком є те, що додаток стягує додаткову комісію при бронюванні.

Хочу зауважити, не потрібно боятись бронювати житло за допомогою даних сервісів. В разі будь-яких проблем, можна звернутись в техпідтримку, яка вирішить питання на користь клієнта.


Є думка, що харчуватися за кордоном дорого. Як можна заощадити?


Найдешевшим варіантом для харчування у будь-якій країні є супермаркети у не туристичних зонах. Ціни досить демократичні. З мінімальним бюджетом можна придбати продукти та готувати самостійно.

Також існує така штука, як місцева вулична їжа та фаст-фуд. Можна відвідати заклади, в яких харчуються місцеві, оскільки там завжди дешевше. Такі місця можна знайти попередньо прочитавши відгуки туристів на форумах. Існує класний сайт з відгуками про різноманітні місця, заклади, готелі, визначні пам’ятки у будь-якій точці світу  – Tripadvisor. Для мене він став дуже корисним.


У яких країнах ти вже побувала?


У свої 23 роки я вже встигла відвідати 21 країну. Це Єгипет, Іспанія, Італія, Австрія, Болгарія, Ватикан, Греція, Молдова, Норвегія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Македонія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина і Чехія. Цей список я прагну поповнювати і надалі. У моєму списку must-visit також присутні США, Франція, Домініканська республіка та Канада. Я мала на меті відвідати деякі з них цього року, але у зв’язку із пандемією перенесла свої плани на наступний рік.


Чим тобі запамяталися подорожі у різних куточках Землі? Топ-3 країн куди б хотіла повернутися?


Я можу впевнено виділити три країни, які вразили мене найбільше і куди б я вернулась ще не один раз.

Перш за все, як би банально не звучало – Італія. Я відвідала Рим, Венецію і Ватикан. Що запам’яталось? У Римі – атмосфера місцевих вуличок, яка зачаровує і надихає. Привітні люди з особливим шармом, які притягують своєю відкритістю та добротою.

У Венеції – стародавні вузенькі вулички, які заворожують, і в яких губиться навіть Google Maps. Саме там я скуштувала найсмачнішу піцу та морозиво власного виробництва Gelato.

У Ватикані запам’яталось те, що я потрапила на Богослужіння самого Франциска – Папи Римського. На жаль, його фото у мене немає, але є мої.

Наступна країна – Португалія. Перше, що можу виділити – це Атлантичний океан, безмежний і холодний, який пробирає до кісток, але такий красивий. Неймовірні краєвиди скель та незвіданих печер, що омиваються океаном. Привітні люди, які завжди прийдуть на допомогу. Була ситуація, коли ми запитали в місцевого дорогу до найближчого супермаркету. Хлопець провів нас до місця призначення, хоча йому було геть не по дорозі. Важливим є те, що місцеві знають англійську мову, тому було легко з ними спілкуватись. Приємно здивували доступні ціни, як для європейської країни.

Беззаперечним фаворитом є Норвегія (країна для душі, але не для гаманця). Країна, де краса та краєвиди місцевих фіордів поєднується із чистотою місцевих вулиць.

Сподобалось, що у Норвегії низький рівень злочинності. Люди не зачиняють вхідні двері, залишають велосипеди без нагляду на вулиці. Вразили маленькі «інстаграмні» будиночки. Біленькі, гарненькі й дуже естетичні. Норвегія запам’яталась мені пінгвінами та морськими котиками, яких я побачила вперше.

Щодо житла, то мені пощастило, оскільки у Норвегії проживає мій друг, тому я мешкала у нього. Я витратила гроші лише на квитки та власні потреби.

*Фіорд – це довга, вузька морська затока, яка часто тягнеться далеко усередину узбережжя. 


Відомо, що в кожній країні свої особливості. Що потрібно знати мандрівнику, щоб не потрапити у неприємне становище за кордоном? Можливо наведеш якісь приклади?


Знаю декілька нюансів щодо Єгипту. Оскільки це найпопулярніший напрямок для подорожі, то інформація може бути корисною для туристів.

Єгипет – країна, у якій на дівчат слов’янської зовнішності дуже звертають увагу. Але слід пам’ятати, що це арабська країна, тому не раджу розгулювати дівчатам на самоті.

Також, важливо знати, що не можна вивозити корали Червоного моря за межі країни. Тому, аби уникнути проблем час контролю в аеропорту, врахуйте це.


Мовний барєр. Мені відомо, що ти знаєш англійську мову. А як бути тим, хто знає тільки українську? Як комунікувати з місцевими жителями? Словник у допомогу чи варто вивчити декілька речень (мовою країни, яку хочеш відвідати), які фрази можуть знадобитись?


Практично у всіх країнах мені допомогло знання англійської мови. У більшості випадків мене розуміли. Найпростіше комунікувати в Італії та Португалії. Оскільки ці країни найбільше налаштовані на туристів, там англійська «must have».

Але були й винятки. Іспанці, до прикладу, не розмовляють англійською, але частіше тільки вдають, що не розмовляють і не розуміють її.

Загалом, раджу заздалегідь вивчити декілька запитань і відповідей як англійською, так і мовою країни, куди плануєте подорож. Зайвими такі знання точно не будуть. Скоріше навпаки допоможуть зорієнтуватися у випадку необхідності.

Фотогалерея


Коментарі (3)

Михайло 2020.10.04, 14:16

Цікаво і інформативно

Валентина 2020.10.04, 14:26

Надихнули на подорожі???? дуже цікава і корисна стаття???????? 

Валентина 2020.10.04, 14:36
Прошу пробачення, запитальні знаки - то смайлики повинні бути, яких на жаль, не відображає((((
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494