Двадцять одна країна у 23 роки: як знання англійської і декілька сайтів допоможуть гарно та бюджетно подорожувати (ФОТО)

Подорож до нової країни – це завжди новий досвід, різноманітні знайомства та море веселих історій. Коли ми слухаємо розповіді наших друзів, знайомих чи просто пересічних людей про те, як круто вони провели час за кордоном, зявляється бажання також відчути подібні емоції.

Та досить часто нас стримує брак коштів. Ми впевнені, що подорожувати – це дорого. Тож як не витратити всі заощадження і відпочити «на славу»?

Про корисні «інструменти» для мандрівників нам розповість Ірина Юрчук, яка за свої двадцять три роки відвідала вже 21 країну.


Багато потенційних мандрівників впевнені, що подорожувати – це дуже дорого. Чи погоджуєшся ти із цим твердженням? Чи все ж можна з невеликим бюджетом подорожувати?


Я не погоджуюсь з твердженням, що подорожувати завжди дорого. Адже можна відпочити «на повну», при цьому не витрачаючи шалених сум. Є лоукости, які допоможуть знайти дешеві авіаквитки, лайфхаки щодо харчування та зручні й прості у використанні сайти та додатки для пошуку бюджетного житла. Все також залежить від країни, яку плануєш відвідати й від того, наскільки швидко забронюєш квитки та житло.


Ти організовуєш свої подорожі самостійно чи разом із туроператором?


Зазвичай, я планую свої подорожі самостійно. Це стосується активного відпочинку, який охоплює відвідини архітектурних пам’яток, прогулянки, фотосесії, шопінг тощо. Мова йде про країни Європи. В такому випадку я самостійно займаюсь пошуком житла та квитків, а також організовую своє дозвілля.

Говорячи про відпочинок на морі, я користуюсь послугами туроператора. Це вигідніше, оскільки ти купуєш готовий пакетний тур і не потрібно «заморочуватись» щодо бронювання квитків, готелю і харчування. Все буде включено у вартість.

Найкраще ловити «гарячі» путівки (за 2-3 дні до вильоту). Це вигідно і туроператору, і вам в першу чергу. Хочу зазначити, що «гарячі путівки» більше підійдуть для туристів, які легкі на підйом і готові «сидіти на валізах».


Щоб не діяти хаотично і не витрачати час на «розвідку» місцевості за кордоном, потрібно, мабуть, продумати свій маршрут і визначити конкретні місця, які хочеш відвідати. То ж як правильно спланувати свою подорож?


Планую все завчасно. Спочатку я займаюсь пошуком житла. Через Google Maps дивлюсь точне розташування мого помешкання, і шукаю цікаві визначні місця поблизу. Потім складаю приблизний маршрут усіх пам’яток, які б хотіла відвідати, враховуючи кількість виділених днів на поїздку. Це значно спрощує відпочинок, оскільки не потрібно витрачати час на місці.


Який транспорт ти зазвичай використовуєш, коли подорожуєш?


Найпопулярнішими видами транспорту для подорожі за кордон я б назвала літак, автобус та авто. Власне для мене найзручнішими є літак та автомобіль. Можна виділити деякі їхні переваги.

Літак. Сильною стороною цього транспорту є швидкість. За одну чи дві години ви прибудете до пункту призначення. Також дуже вигідним є переліт з Європи. А ще неймовірні краєвиди, які ти побачиш і вже ніколи не забудеш. Так і трапилось у моєму випадку.

Автомобіль. Тут ти залежиш сам від себе, сам плануєш свій маршрут, зупиняєшся в різних точках, можеш захопити різне спорядження і переночувати в авто «за необхідності».


Де і коли вигідніше купувати квитки?


Зазвичай я користуюсь послугами лоукостів, а саме можу порадити Wizzair та Ryanair. Це найпопулярніші бюджетні авіалінії Європи. Квитки слід бронювати заздалегідь (за 1-3 місяці до подорожі) або під час знижок та акцій, які пропонують компанії. До прикладу, я бронювала квиток до Риму восени у період «Чорної п’ятниці». Це було за три місяці до вильоту і вартувало близько 500 грн в одну сторону з особи, а зворотний квиток – 700 грн з особи. У той час, як середня ціна на подібний квиток (не в період акцій) стартує від 80-100 Євро.


Як заощадити на проживанні? Краще бронювати готель чи винаймати житло?


Якщо подорож спланована самостійно, без допомоги турагенції, я користуюсь послугами сайту Booking.com та додатку Airbnb.

Booking пропонує широкий вибір готелів, вілл та апартаментів. Зазвичай, ціни на помешкання стабільні, але у період знижок та акцій, які сайт пропонує досить часто,  можна добре заощадити.

Airbnb доволі хороший додаток. Тут можна знайти житло, попередньо обговоривши всі деталі та нюанси із власником. Єдиним недоліком є те, що додаток стягує додаткову комісію при бронюванні.

Хочу зауважити, не потрібно боятись бронювати житло за допомогою даних сервісів. В разі будь-яких проблем, можна звернутись в техпідтримку, яка вирішить питання на користь клієнта.


Є думка, що харчуватися за кордоном дорого. Як можна заощадити?


Найдешевшим варіантом для харчування у будь-якій країні є супермаркети у не туристичних зонах. Ціни досить демократичні. З мінімальним бюджетом можна придбати продукти та готувати самостійно.

Також існує така штука, як місцева вулична їжа та фаст-фуд. Можна відвідати заклади, в яких харчуються місцеві, оскільки там завжди дешевше. Такі місця можна знайти попередньо прочитавши відгуки туристів на форумах. Існує класний сайт з відгуками про різноманітні місця, заклади, готелі, визначні пам’ятки у будь-якій точці світу  – Tripadvisor. Для мене він став дуже корисним.


У яких країнах ти вже побувала?


У свої 23 роки я вже встигла відвідати 21 країну. Це Єгипет, Іспанія, Італія, Австрія, Болгарія, Ватикан, Греція, Молдова, Норвегія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Македонія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина і Чехія. Цей список я прагну поповнювати і надалі. У моєму списку must-visit також присутні США, Франція, Домініканська республіка та Канада. Я мала на меті відвідати деякі з них цього року, але у зв’язку із пандемією перенесла свої плани на наступний рік.


Чим тобі запамяталися подорожі у різних куточках Землі? Топ-3 країн куди б хотіла повернутися?


Я можу впевнено виділити три країни, які вразили мене найбільше і куди б я вернулась ще не один раз.

Перш за все, як би банально не звучало – Італія. Я відвідала Рим, Венецію і Ватикан. Що запам’яталось? У Римі – атмосфера місцевих вуличок, яка зачаровує і надихає. Привітні люди з особливим шармом, які притягують своєю відкритістю та добротою.

У Венеції – стародавні вузенькі вулички, які заворожують, і в яких губиться навіть Google Maps. Саме там я скуштувала найсмачнішу піцу та морозиво власного виробництва Gelato.

У Ватикані запам’яталось те, що я потрапила на Богослужіння самого Франциска – Папи Римського. На жаль, його фото у мене немає, але є мої.

Наступна країна – Португалія. Перше, що можу виділити – це Атлантичний океан, безмежний і холодний, який пробирає до кісток, але такий красивий. Неймовірні краєвиди скель та незвіданих печер, що омиваються океаном. Привітні люди, які завжди прийдуть на допомогу. Була ситуація, коли ми запитали в місцевого дорогу до найближчого супермаркету. Хлопець провів нас до місця призначення, хоча йому було геть не по дорозі. Важливим є те, що місцеві знають англійську мову, тому було легко з ними спілкуватись. Приємно здивували доступні ціни, як для європейської країни.

Беззаперечним фаворитом є Норвегія (країна для душі, але не для гаманця). Країна, де краса та краєвиди місцевих фіордів поєднується із чистотою місцевих вулиць.

Сподобалось, що у Норвегії низький рівень злочинності. Люди не зачиняють вхідні двері, залишають велосипеди без нагляду на вулиці. Вразили маленькі «інстаграмні» будиночки. Біленькі, гарненькі й дуже естетичні. Норвегія запам’яталась мені пінгвінами та морськими котиками, яких я побачила вперше.

Щодо житла, то мені пощастило, оскільки у Норвегії проживає мій друг, тому я мешкала у нього. Я витратила гроші лише на квитки та власні потреби.

*Фіорд – це довга, вузька морська затока, яка часто тягнеться далеко усередину узбережжя. 


Відомо, що в кожній країні свої особливості. Що потрібно знати мандрівнику, щоб не потрапити у неприємне становище за кордоном? Можливо наведеш якісь приклади?


Знаю декілька нюансів щодо Єгипту. Оскільки це найпопулярніший напрямок для подорожі, то інформація може бути корисною для туристів.

Єгипет – країна, у якій на дівчат слов’янської зовнішності дуже звертають увагу. Але слід пам’ятати, що це арабська країна, тому не раджу розгулювати дівчатам на самоті.

Також, важливо знати, що не можна вивозити корали Червоного моря за межі країни. Тому, аби уникнути проблем час контролю в аеропорту, врахуйте це.


Мовний барєр. Мені відомо, що ти знаєш англійську мову. А як бути тим, хто знає тільки українську? Як комунікувати з місцевими жителями? Словник у допомогу чи варто вивчити декілька речень (мовою країни, яку хочеш відвідати), які фрази можуть знадобитись?


Практично у всіх країнах мені допомогло знання англійської мови. У більшості випадків мене розуміли. Найпростіше комунікувати в Італії та Португалії. Оскільки ці країни найбільше налаштовані на туристів, там англійська «must have».

Але були й винятки. Іспанці, до прикладу, не розмовляють англійською, але частіше тільки вдають, що не розмовляють і не розуміють її.

Загалом, раджу заздалегідь вивчити декілька запитань і відповідей як англійською, так і мовою країни, куди плануєте подорож. Зайвими такі знання точно не будуть. Скоріше навпаки допоможуть зорієнтуватися у випадку необхідності.

Фотогалерея


Коментарі (3)

Михайло 2020.10.04, 14:16

Цікаво і інформативно

Валентина 2020.10.04, 14:26

Надихнули на подорожі???? дуже цікава і корисна стаття???????? 

Валентина 2020.10.04, 14:36
Прошу пробачення, запитальні знаки - то смайлики повинні бути, яких на жаль, не відображає((((
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1192
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3335
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5091
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1462
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1727
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1980

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

330

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

662

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1464

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1546
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

559
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2262 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2088
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4694
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

555
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8236
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3534
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

432
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

201
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

544
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

703 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

886