Душа чи тіло, сучасна моральна домінанта

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло? Яка їхня співвідносність? Чи залежні ці поняття одне від одного?

Багато мислителів та вчених вважають що це слова синоніми. Мислителі говорять, що Дух – це те що являє собою людина насправді, а Душа – це якості які вона має. Багато науковців та філософів, такі як: Платон, Аристотель, Декарт та багато інших замислюються над цими питаннями та проблемами.

Душа – тонкий образ людини. У слов’ян досить давно сформувались уявлення про тіло та душу. Душа є першопричиною думки та життя тієї людини, в якій вона живе. Вона володіє волею людини в теперішньому та майбутньому житті.

А особливої уваги набуває вчення Аристотеля про душу. Душа може виконувати тільки природну функцію, а не штучну, але при цьому всьому вони мають жити а не існувати. За Аристотелем, душа потребує великого піклування та удосконалення. Я віруюча людина, і в свій вільний час читаю Біблію, там гарно показано як Біблія трактує цінність та суть душі людини.

Також Аристотель говорить: «душа не може бути тілом», і всупереч цьому він наполягає на тому що душа невіддільна від тіла, і тому неможливо таке що переселяється душа в іншу людину. Досить часто в повсякденному житті ми стикаємося з таким виразом як «задіти за душу». Для себе ми знаємо що душа не є матеріальною. То якщо подумати правильно, що ж хоче сказати людина цим виразом?, я вважаю що вона саме хоче сказати те, що доторкнулися до її самого близького, рідного, а саме душі.

Отже , душа робить людину живою, а не існуючу в світі. Душа здатна швидко залишати тіло і відлітати в різні місця простору .Наука етика займається вивчення душі і тіла, і ділить душу на дві структурні частини: розумну і нерозумну. Розумна душа це є власний розум, а не розумна це та що нічого не мислить стосовно своєї діяльності. Душа є невидима, але має свої власні фізичні сили. Я вважаю, що душа може з’являтися інколи у сні, і є статті в яких пишеться що душа пов’язана з: легенями, диханням, кров’ю. Метеорологи вважають що душа також є у небесних зірках, вогні, вітру,тваринах.

Набуті та вроджені ідеї Декарта про незалежне існування душі та тіла,він вважає що ці два поняття протилежні один одному, і говорить що основна властивість душі є мислення, але в кінці він підходить до висновку що все ж таки душа пов’язана з тілом, і вони залежать один від одного.

Засновник європейської філософії – Платон. Філософ вважаю , що душа є бесмертоною і нематеріальною, і вона існувала ще до народження тіла. Ввів вираз що душа людини вища за саму людину, але на мою думку це не так, цей вираз я вважаю хибним.

Отже, душа — субстанція, в якій криється щось таємниче та незвідане.

Тепер ми розглянемо уявлення про тіло. Хочу розпочати з Біблії. Новий заповіт Біблії ділить людей що живуть за тілом та душею. Біблія пише що тіло – це інструмент, яке ми повинні прославляти як Бога. Тіло – високоорганізована субстанція та більш складний організм. Тіло характеризується в часі та просторі категорією.

Тіло це загадка наполегливого тяжіння та надлишковості, що десь криється далеко у людському організмі. Воно завжди виступає фактором людської можливості пізнати світ. Людина завжди намагається поєднати поняття тіло та душа, і між цим завжди існує великий конфлікт, а тіло всього лиш є транспортирним засобом для душі.

Тіло має більше слугувати душі, щоб його більше розвинути. Тіло постійно тягне людину до низу, підштовхуючи цим її до гріховності. У християнських віровченнях є людська тілесність, яка є у браку божественності, це шлях який повинна здолати людина особисто дійти до Бога. Але шлях тут тільки один – через свою людську душу.

Отже, тепер можна сказати відношення душі і тіла. Тіло — природно організоване в людині, і має свої унікальні особливості, душа – організована соціальна визначеність самої людини. Тіло – це форма чогось саме тілесного, впливає на душу за допомогою пристрастей. Аналізуючи вище сказане. Я можу сказати що на відміну від тварини дії тіла спричиняються потребами та зумовлюються якимись певними інстинктами. Живе біологічне тіло не може мати в собі природної потреби цілу ніч розв’язувати певні арифметичні завдання.

Людина може реалізувати своєрідне відношення до світу загалом. Тіло полягає у здатності предметно змінювати об’єктивно існуючу дійсність загалом. Людина є втілена в душу і одухотворена тілом, а людська душа виражається тілесно. Душа людини та тіло – це дві реальності, що частково відокремлені один від одного, це тіло злучене з душею,має здатність до живлення, руху, відпочинку. Тіло наділене п’ятьма органами чуття. Людина отримує тіло через свої батьків, а душу тільки від Бога, на душу може вплинути тільки сама особистість. Душа має право впливати на тіло та розум (думки, почуття, бажання).

Повертаючись до нашого питання, що ж переважає душа чи тіло? що є головнішим та більш близьким до людської особистості та самої людини? Емоції, воля, мислення – душа. Голова, руки, ноги, очі є частини тіла. Що тіло, що душа вони обоє складаються з атомів, але атоми тіла вони є більш рухливі. Тертулліан вважав, що душа є найніжнішою та найлегшою частиною тіла. Душа і тло скрізь взаємопов’язані між собою. На мою думку, людство досягне свого повного здоров’я, коли буде мир між тілом та душею, і вони не будуть так залежати один від одного.

Отже, тільки людині притаманні ці дві субстанції, душа і тіло, і це єднає їх між собою і робить людиною. За всіма висновками душа – самоспостереження, тіло – експеримент.

На кінець завершимо прислів’ями які підкреслюють все вище сказане: « Що тіло любить те, що душу губить. Тіло має слугувати Душі, допомагати розвивати Душу».

etica.in.ua


07.10.2018 8559
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

793 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

777
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1591
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2216
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4195 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3198

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

198

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

428

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

371

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

839
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

607
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

651
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

937
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1049
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

655
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6239
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1731
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31744 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1514
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

741 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

701