Душа чи тіло, сучасна моральна домінанта

 

 

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло? Яка їхня співвідносність? Чи залежні ці поняття одне від одного? Багато мислителів та вчених вважають що це слова синоніми. Мислителі говорять, що Дух – це те що являє собою людина насправді, а Душа – це якості які вона має. Багато науковців та філософів, такі як: Платон, Аристотель, Декарт та багато інших замислюються над цими питаннями та проблемами.

Душа – тонкий образ людини. У слов’ян досить давно сформувались уявлення про тіло та душу. Душа є першопричиною думки та життя тієї людини, в якій вона живе. Вона володіє волею людини в теперішньому та майбутньому житті.

А особливої уваги набуває вчення Аристотеля про душу. Душа може виконувати тільки природну функцію, а не штучну, але при цьому всьому вони мають жити а не існувати. За Аристотелем, душа потребує великого піклування та удосконалення. Я віруюча людина, і в свій вільний час читаю Біблію, там гарно показано як Біблія трактує цінність та суть душі людини.

Також Аристотель говорить: «душа не може бути тілом», і всупереч цьому він наполягає на тому що душа невіддільна від тіла, і тому неможливо таке що переселяється душа в іншу людину. Досить часто в повсякденному житті ми стикаємося з таким виразом як «задіти за душу». Для себе ми знаємо що душа не є матеріальною. То якщо подумати правильно, що ж хоче сказати людина цим виразом?, я вважаю що вона саме хоче сказати те, що доторкнулися до її самого близького, рідного, а саме душі.

Отже , душа робить людину живою, а не існуючу в світі. Душа здатна швидко залишати тіло і відлітати в різні місця простору .Наука етика займається вивчення душі і тіла, і ділить душу на дві структурні частини: розумну і нерозумну. Розумна душа це є власний розум, а не розумна це та що нічого не мислить стосовно своєї діяльності. Душа є невидима, але має свої власні фізичні сили. Я вважаю, що душа може з’являтися інколи у сні, і є статті в яких пишеться що душа пов’язана з: легенями, диханням, кров’ю. Метеорологи вважають що душа також є у небесних зірках, вогні, вітру,тваринах.

Набуті та вроджені ідеї Декарта про незалежне існування душі та тіла,він вважає що ці два поняття протилежні один одному, і говорить що основна властивість душі є мислення, але в кінці він підходить до висновку що все ж таки душа пов’язана з тілом, і вони залежать один від одного.

Засновник європейської філософії – Платон. Філософ вважаю , що душа є бесмертоною і нематеріальною, і вона існувала ще до народження тіла. Ввів вираз що душа людини вища за саму людину, але на мою думку це не так, цей вираз я вважаю хибним.

Отже, душа — субстанція, в якій криється щось таємниче та незвідане.

Тепер ми розглянемо уявлення про тіло. Хочу розпочати з Біблії. Новий заповіт Біблії ділить людей що живуть за тілом та душею. Біблія пише що тіло – це інструмент, яке ми повинні прославляти як Бога. Тіло – високоорганізована субстанція та більш складний організм. Тіло характеризується в часі та просторі категорією.

Тіло це загадка наполегливого тяжіння та надлишковості, що десь криється далеко у людському організмі. Воно завжди виступає фактором людської можливості пізнати світ. Людина завжди намагається поєднати поняття тіло та душа, і між цим завжди існує великий конфлікт, а тіло всього лиш є транспортирним засобом для душі.

Тіло має більше слугувати душі, щоб його більше розвинути. Тіло постійно тягне людину до низу, підштовхуючи цим її до гріховності. У християнських віровченнях є людська тілесність, яка є у браку божественності, це шлях який повинна здолати людина особисто дійти до Бога. Але шлях тут тільки один – через свою людську душу.

Отже, тепер можна сказати відношення душі і тіла. Тіло — природно організоване в людині, і має свої унікальні особливості, душа – організована соціальна визначеність самої людини. Тіло – це форма чогось саме тілесного, впливає на душу за допомогою пристрастей. Аналізуючи вище сказане. Я можу сказати що на відміну від тварини дії тіла спричиняються потребами та зумовлюються якимись певними інстинктами. Живе біологічне тіло не може мати в собі природної потреби цілу ніч розв’язувати певні арифметичні завдання.

Людина може реалізувати своєрідне відношення до світу загалом. Тіло полягає у здатності предметно змінювати об’єктивно існуючу дійсність загалом. Людина є втілена в душу і одухотворена тілом, а людська душа виражається тілесно. Душа людини та тіло – це дві реальності, що частково відокремлені один від одного, це тіло злучене з душею,має здатність до живлення, руху, відпочинку. Тіло наділене п’ятьма органами чуття. Людина отримує тіло через свої батьків, а душу тільки від Бога, на душу може вплинути тільки сама особистість. Душа має право впливати на тіло та розум (думки, почуття, бажання).

Повертаючись до нашого питання, що ж переважає душа чи тіло? що є головнішим та більш близьким до людської особистості та самої людини? Емоції, воля, мислення – душа. Голова, руки, ноги, очі є частини тіла. Що тіло, що душа вони обоє складаються з атомів, але атоми тіла вони є більш рухливі. Тертулліан вважав, що душа є найніжнішою та найлегшою частиною тіла. Душа і тло скрізь взаємопов’язані між собою. На мою думку, людство досягне свого повного здоров’я, коли буде мир між тілом та душею, і вони не будуть так залежати один від одного.

Отже, тільки людині притаманні ці дві субстанції, душа і тіло, і це єднає їх між собою і робить людиною. За всіма висновками душа – самоспостереження, тіло – експеримент.

На кінець завершимо прислів’ями які підкреслюють все вище сказане: « Що тіло любить те, що душу губить. Тіло має слугувати Душі, допомагати розвивати Душу».

 

etica.in.ua


17.07.2017 14244 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2798
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20951
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1906
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2325
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3986

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

620

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2092

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

778

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1376
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

963
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24463
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

700
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

708
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

796
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8147
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

708 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

844
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

792