Душа чи тіло, сучасна моральна домінанта

 

 

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло? Яка їхня співвідносність? Чи залежні ці поняття одне від одного? Багато мислителів та вчених вважають що це слова синоніми. Мислителі говорять, що Дух – це те що являє собою людина насправді, а Душа – це якості які вона має. Багато науковців та філософів, такі як: Платон, Аристотель, Декарт та багато інших замислюються над цими питаннями та проблемами.

Душа – тонкий образ людини. У слов’ян досить давно сформувались уявлення про тіло та душу. Душа є першопричиною думки та життя тієї людини, в якій вона живе. Вона володіє волею людини в теперішньому та майбутньому житті.

А особливої уваги набуває вчення Аристотеля про душу. Душа може виконувати тільки природну функцію, а не штучну, але при цьому всьому вони мають жити а не існувати. За Аристотелем, душа потребує великого піклування та удосконалення. Я віруюча людина, і в свій вільний час читаю Біблію, там гарно показано як Біблія трактує цінність та суть душі людини.

Також Аристотель говорить: «душа не може бути тілом», і всупереч цьому він наполягає на тому що душа невіддільна від тіла, і тому неможливо таке що переселяється душа в іншу людину. Досить часто в повсякденному житті ми стикаємося з таким виразом як «задіти за душу». Для себе ми знаємо що душа не є матеріальною. То якщо подумати правильно, що ж хоче сказати людина цим виразом?, я вважаю що вона саме хоче сказати те, що доторкнулися до її самого близького, рідного, а саме душі.

Отже , душа робить людину живою, а не існуючу в світі. Душа здатна швидко залишати тіло і відлітати в різні місця простору .Наука етика займається вивчення душі і тіла, і ділить душу на дві структурні частини: розумну і нерозумну. Розумна душа це є власний розум, а не розумна це та що нічого не мислить стосовно своєї діяльності. Душа є невидима, але має свої власні фізичні сили. Я вважаю, що душа може з’являтися інколи у сні, і є статті в яких пишеться що душа пов’язана з: легенями, диханням, кров’ю. Метеорологи вважають що душа також є у небесних зірках, вогні, вітру,тваринах.

Набуті та вроджені ідеї Декарта про незалежне існування душі та тіла,він вважає що ці два поняття протилежні один одному, і говорить що основна властивість душі є мислення, але в кінці він підходить до висновку що все ж таки душа пов’язана з тілом, і вони залежать один від одного.

Засновник європейської філософії – Платон. Філософ вважаю , що душа є бесмертоною і нематеріальною, і вона існувала ще до народження тіла. Ввів вираз що душа людини вища за саму людину, але на мою думку це не так, цей вираз я вважаю хибним.

Отже, душа — субстанція, в якій криється щось таємниче та незвідане.

Тепер ми розглянемо уявлення про тіло. Хочу розпочати з Біблії. Новий заповіт Біблії ділить людей що живуть за тілом та душею. Біблія пише що тіло – це інструмент, яке ми повинні прославляти як Бога. Тіло – високоорганізована субстанція та більш складний організм. Тіло характеризується в часі та просторі категорією.

Тіло це загадка наполегливого тяжіння та надлишковості, що десь криється далеко у людському організмі. Воно завжди виступає фактором людської можливості пізнати світ. Людина завжди намагається поєднати поняття тіло та душа, і між цим завжди існує великий конфлікт, а тіло всього лиш є транспортирним засобом для душі.

Тіло має більше слугувати душі, щоб його більше розвинути. Тіло постійно тягне людину до низу, підштовхуючи цим її до гріховності. У християнських віровченнях є людська тілесність, яка є у браку божественності, це шлях який повинна здолати людина особисто дійти до Бога. Але шлях тут тільки один – через свою людську душу.

Отже, тепер можна сказати відношення душі і тіла. Тіло — природно організоване в людині, і має свої унікальні особливості, душа – організована соціальна визначеність самої людини. Тіло – це форма чогось саме тілесного, впливає на душу за допомогою пристрастей. Аналізуючи вище сказане. Я можу сказати що на відміну від тварини дії тіла спричиняються потребами та зумовлюються якимись певними інстинктами. Живе біологічне тіло не може мати в собі природної потреби цілу ніч розв’язувати певні арифметичні завдання.

Людина може реалізувати своєрідне відношення до світу загалом. Тіло полягає у здатності предметно змінювати об’єктивно існуючу дійсність загалом. Людина є втілена в душу і одухотворена тілом, а людська душа виражається тілесно. Душа людини та тіло – це дві реальності, що частково відокремлені один від одного, це тіло злучене з душею,має здатність до живлення, руху, відпочинку. Тіло наділене п’ятьма органами чуття. Людина отримує тіло через свої батьків, а душу тільки від Бога, на душу може вплинути тільки сама особистість. Душа має право впливати на тіло та розум (думки, почуття, бажання).

Повертаючись до нашого питання, що ж переважає душа чи тіло? що є головнішим та більш близьким до людської особистості та самої людини? Емоції, воля, мислення – душа. Голова, руки, ноги, очі є частини тіла. Що тіло, що душа вони обоє складаються з атомів, але атоми тіла вони є більш рухливі. Тертулліан вважав, що душа є найніжнішою та найлегшою частиною тіла. Душа і тло скрізь взаємопов’язані між собою. На мою думку, людство досягне свого повного здоров’я, коли буде мир між тілом та душею, і вони не будуть так залежати один від одного.

Отже, тільки людині притаманні ці дві субстанції, душа і тіло, і це єднає їх між собою і робить людиною. За всіма висновками душа – самоспостереження, тіло – експеримент.

На кінець завершимо прислів’ями які підкреслюють все вище сказане: « Що тіло любить те, що душу губить. Тіло має слугувати Душі, допомагати розвивати Душу».

 

etica.in.ua


17.07.2017 11395 0
Коментарі (0)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

731
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

564
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8988 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2656 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1971
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2462

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

129

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

661

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

663

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

715
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

120
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

252
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

462
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

124
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

397
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

477
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

620 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5733
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

201
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

370
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

458
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

462