Друзі Героя Небесної сотні Сергія Дідича зібрались на сплав Дністром, щоб виконати дану на Майдані обіцянку

 

/data/blog/56962/45bb0329a9c25558aa76bba7c78635fa.jpg

 

Сьогодні в Івано-Франківську зібрались друзі та побратими героя Небесної сотні свободівця Сергія Дідича, що загинув 18 лютого на Майдані.
 
 
Вони зібрались разом з однією метою – виконати дану Сергієві на Майдані обіцянку. Адже цієї буремної зими всі вони стояли пліч-о-пліч за краще майбутнє для себе та своїх дітей, за кращу Україну. Тоді, у ті довгі ночі Сергій взяв з кожного обіцянку що коли все закінчиться перемогою, вони обов’язково зберуться разом для сплаву Дністром.
 

Як зауважує депутат Івано-Франківської облради свободівець Ігор Шевчук у розмові з кореспондентом "Бліц-Інфо", Сергій Дідич більшу частину свого життя присвятив туристичному розвитку свого краю.

 

«Він втілював ідеї Дністровського каньйону, був одним із ініціаторів створення Дністровського регіонального ландшафтного парку та засновником туристичного клубу «Золоте руно». Загалом, пропагував цей прикарпатський регіон, бо дуже любив свій край. І там на Майдані говорив, що візьме нас всіх з собою на сплав Дністром. Адже вважав, що Дністер має стати другим масштабним центром туристичного розвитку Івано-Франківщини. Тоді кожен обіцяв зібратись на цей сплав і зараз мусимо дотриматись слова», - наголошує Ігор.

 

За словами Шевчука, ініціаторами цього туристичного заходу виступила дружина Галина та син Героя Небесної сотні.

 

Кожен із учасників сплаву Дністром  на честь світлої пам'яті героя Небесної сотні хотів поділитись спогадами про Сергія.

 

Сільський голова села Міжгір’я Петро Зіняк пригадує як познайомився із Дідичем у Палаці Свободи, де Сергій відповідав за порядок на другому поверсі.

 

«Я поселився туди, бо там був найбільший порядок. Пізніше ми стали добрими друзями і підстраховували один одного у потрібний час. Мали багато спільного, бо я теж цікавився розвитком туристичного Прикарпаття і мав свою туристичну фірму. Багато про це говорили, багато планували. Та, на жаль, цим планам не судилось здійснитись», - зауважує Петро Зіняк.

 

Натомість голова Косівської райдержадміністрації Роман Матейчук каже, що знав Сергія багато років, адже кожен з них був головою районної організації ВО «Свобода».

 

«А на Майдані ми з Сергієм з’їли не один кусень хліба, не один раз йшли пліч-о-пліч, виводячи наші сотні. Постійно допомагали один одному, а коли була потреба, то кожен виводив не тільки свою, а сотню побратима. Ми ніколи з ним нічого не ділили. Тоді на барикадах багато проговорили, бо мали таку можливість. Потім він став старшим сотником Західного регіону, але ніколи не вирізнявся тим, що він вищий чи старший над нами. Коли я дізнався про те, що трапилось 18 лютого, то готовий був віддати частинку свого життя, щоб його повернути. Думаю, що кожен з тут присутніх теж були готові багато чим пожертувати, щоб він жив. Але зробити нічого не могли. Як кажуть, Бог забирає найкращих. І зараз будучи на посаді, коли маю приймати важливі рішення завжди думаю, як би зробив Сергій. І знаючи, що це була його заповідна мрія – відродити сплави Дністром і поставити це на високий рівень, я без вагань погодився на цю подорож. Думаю, у пам'ять про Сергія мусимо зробити її традиційною», - вважає Роман Матейчук.

 

Психолог Наталка Чаплинська знала Героя Небесної сотні недовго.

 

«Я познайомилась з Сергієм на Майдані. Тоді він мене вразив своєю щирістю, світлістю, посмішкою і добрими очима. А також те, як Сергій міг зорганізувати всі сотні разом у великий патріотичний та дружній колектив. Це було відчуття справжньої родини і це було неймовірно. Ця людина залишила у моїй душі дуже глибокий слід. Адже це була людина світла та добра. Він ніс дуже багато світла, позитиву та був справжнім патріотом. Тому за ним йшли люди. Мені здається, що саме таких людей Бог забирає дуже швидко. Хоча не можу зрозуміти, чому саме таких. Пізніше познайомилась із його дружиною і зрозуміла, що вони є тим взірцем справжньої української родини», - каже Наталя Чаплинська.

 

Тож друзі Сергія Дідича зібрались разом на три дні, щоб сплавитись Дністом на честь його світлої пам'яті.  Маршрут розпочнеться з села Петрів Тлумацького району та завершиться у селі Михальче Городенківського району. 


08.08.2014 561 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1075 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1363
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5898 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2184
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2044
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3219

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

701

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1864

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2607

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3364
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

382
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

500
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1076
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33907
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

824
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

966
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16459
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

667
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

670
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

652
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

435