Другий басейн обійдеться Калушу у 5 млн. гривень

 

/data/blog/32976/2b930e41bce0f0913ee596a1e6654a30.jpg

Двічі на тиждень маленька Аня ходить до басейну. Було б не дивно, однак, плавати їй вдається, може, навіть краще, ніж ходити.

 

У Ані — ДЦП, і вона одна із небагатьох діток "Добродії Калуської", які можуть поправляти вади здоров’я плаванням.

 

"Посейдон" не має спеціальних пристосувань для хворих на важкі форми ДЦП, та і, крім того, працює на максимальних потужностях і не може вдовольнити існуючого попиту. Влада планує відкрити у місті другий басейн. А "Посейдон" — зробити суто соціальним проектом. Тоді реабілітація водою стане доступнішою.

 

За словами директора реабілітаційного центру “Добродія Калуська” Ігоря Дидича, нині у цій установі займаються 24 дитини із діагнозом ДЦП. Не всі можуть проходити реабілітацію водою, адже басейн не має спеціальних пристосувань до спуску у воду дітей на інвалідних колясках.

 

— Перші дні ми тільки звикали до води, але донька — не боялася. Навпаки — радості не було меж. З нею працює реабілітолог, робить підводні розтяжки, масажі. Відколи ходимо у басейн, донька менше хворіє бронхітами. Та і ходити їй стало легше, — стверджує мама хворої на ДЦП 8-річної Аліни Надія Шимків.

 

Щовівторка реабілітолог та масажист “Добродії Калуської” проводять із дітьми реабілітаційні курси, щочетверга — профілактика спільно із батьками.

 

— Зміни — очевидні, — стверджує масажист реабілітаційного центру “Добродія Калуська” Андрій Сенюра. — Буває, що дитина-”колясочник” не може ходити, а у воді — стоїть. Хто сильніший із дітей — вчиться плавати, для інших — передбачені водні процедури. Вода розслабляє м’язи, вони при цьому більше піддаються стимуляції. Ми не ставимо собі за завдання навчити цих дітей плаванню. Займаємося із 2-3-ма дітьми, після курсу реабілітації — беремо нову групу. За словами Андрія Сенюри, практично всі реабілітаційні центри використовують методику водної реабілітації. Проте, крім неї, у “Добродії Калуській” із дітьми займаються лікувальною фізкультурою та спеціальними вправами для м’язів. Центр має напрямок соціальної реабілітації, а невелике приміщення не дає можливості повноцінно розвинути структуру.

 

Ціна питання За планами міського голови Ігоря Насалика, Калуш матиме 2 басейни: комерційний — на базі ЗОШ №3, та “Посейдон”, який повністю перебере на себе соціальні функції. Нині у місті про облаштування другого басейну заговорили знову. Річ у тім, підприємець Ігор Хемич — власник ПП “Еліте”, яке орендувало приміщення басейну ЗОШ №3, написав відмову від оренди цього об’єкту. На сайті Калуської міської ради з’явився проект рішення про розірвання договору оренди. Однак, як буде реалізована ідея — невідомо. Адже досі підприємець вклав у ремонт басейну 2,5 млн. гривень плюс поремонтував покрівлю на школі на 100 тис. гривень. Нагадаємо, підприємець та депутат міської ради Ігор Хемич орендував приміщення басейну ЗОШ №3 з 2006 року терміном на 25 років.

 

За словами начальника управління сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту Калуської міської ради Михайла Клима, для того, щоб завершити басейн, потрібно ще 4,5-5 млн. А необхідність ще одного басейну у місті — значна. Адже у “Посейдоні” щодня займається по 500 відвідувачів. При цьому установа заробляє лише половину від необхідної для функціонування суми. Різницю дотує міський бюджет.

 

— Я чітко усвідомлюю, що власними силами закінчити басейн не зможу. У нього треба ще вкласти 4-5 млн. гривень. Торік моя фірма заробила приблизно 200 тис. гривень, у 2011 — 69 тис. гривень. Я шукав компроміс і пропонував міській владі долучитися до завершення басейну: приміром, я вкладаю 2 млн. гривень роботами, а місто — стільки ж обладнанням. Потім це все враховується при визначенні орендної плати. Кроків назустріч такої пропозиції не відчув.

 

У своїй заяві я вказав: із відшкодуванням. Нині не пропоную міській раді своїх розрахунків про вкладені у басейн кошти, проте, треба створити комісію із експертів, яка б і зробила висновок, яка сума має бути відшкодована ПП “Еліте”. Хто буде відшкодовувати — міський бюджет чи наступний орендодавець — це вже питання, яке має вирішити міська влада. Ці кошти можуть реструктуризувати на кілька років, — повідомив у коментарі “Вікнам” Ігор Хемич.

 

 

Читайте також:

У Делятині оновили басейн за 200 тисяч гривень

Коломийські депутати хочуть басейн олімпійського стандарту

В обласному центрі Прикарпатті у школах продовжують відкривати басейни (фото)


11.03.2013 2146 1
Коментарі (1)

O 2013.03.11, 19:21
Насалик вже сьомий рік годує калушан цими обіцянками про "другий басейн". Знімайте лапшу.
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

479
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2386
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2316 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2174 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2919
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2706 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

546

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1227

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1294

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2107
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

719
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

448
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

815
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43623
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3206
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1126
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2122
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35345 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

305
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

434
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

653
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

792