Двічі на тиждень маленька Аня ходить до басейну. Було б не дивно, однак, плавати їй вдається, може, навіть краще, ніж ходити.
У Ані — ДЦП, і вона одна із небагатьох діток "Добродії Калуської", які можуть поправляти вади здоров’я плаванням.
"Посейдон" не має спеціальних пристосувань для хворих на важкі форми ДЦП, та і, крім того, працює на максимальних потужностях і не може вдовольнити існуючого попиту. Влада планує відкрити у місті другий басейн. А "Посейдон" — зробити суто соціальним проектом. Тоді реабілітація водою стане доступнішою.
За словами директора реабілітаційного центру “Добродія Калуська” Ігоря Дидича, нині у цій установі займаються 24 дитини із діагнозом ДЦП. Не всі можуть проходити реабілітацію водою, адже басейн не має спеціальних пристосувань до спуску у воду дітей на інвалідних колясках.
— Перші дні ми тільки звикали до води, але донька — не боялася. Навпаки — радості не було меж. З нею працює реабілітолог, робить підводні розтяжки, масажі. Відколи ходимо у басейн, донька менше хворіє бронхітами. Та і ходити їй стало легше, — стверджує мама хворої на ДЦП 8-річної Аліни Надія Шимків.
Щовівторка реабілітолог та масажист “Добродії Калуської” проводять із дітьми реабілітаційні курси, щочетверга — профілактика спільно із батьками.
— Зміни — очевидні, — стверджує масажист реабілітаційного центру “Добродія Калуська” Андрій Сенюра. — Буває, що дитина-”колясочник” не може ходити, а у воді — стоїть. Хто сильніший із дітей — вчиться плавати, для інших — передбачені водні процедури. Вода розслабляє м’язи, вони при цьому більше піддаються стимуляції. Ми не ставимо собі за завдання навчити цих дітей плаванню. Займаємося із 2-3-ма дітьми, після курсу реабілітації — беремо нову групу. За словами Андрія Сенюри, практично всі реабілітаційні центри використовують методику водної реабілітації. Проте, крім неї, у “Добродії Калуській” із дітьми займаються лікувальною фізкультурою та спеціальними вправами для м’язів. Центр має напрямок соціальної реабілітації, а невелике приміщення не дає можливості повноцінно розвинути структуру.
Ціна питання За планами міського голови Ігоря Насалика, Калуш матиме 2 басейни: комерційний — на базі ЗОШ №3, та “Посейдон”, який повністю перебере на себе соціальні функції. Нині у місті про облаштування другого басейну заговорили знову. Річ у тім, підприємець Ігор Хемич — власник ПП “Еліте”, яке орендувало приміщення басейну ЗОШ №3, написав відмову від оренди цього об’єкту. На сайті Калуської міської ради з’явився проект рішення про розірвання договору оренди. Однак, як буде реалізована ідея — невідомо. Адже досі підприємець вклав у ремонт басейну 2,5 млн. гривень плюс поремонтував покрівлю на школі на 100 тис. гривень. Нагадаємо, підприємець та депутат міської ради Ігор Хемич орендував приміщення басейну ЗОШ №3 з 2006 року терміном на 25 років.
За словами начальника управління сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту Калуської міської ради Михайла Клима, для того, щоб завершити басейн, потрібно ще 4,5-5 млн. А необхідність ще одного басейну у місті — значна. Адже у “Посейдоні” щодня займається по 500 відвідувачів. При цьому установа заробляє лише половину від необхідної для функціонування суми. Різницю дотує міський бюджет.
— Я чітко усвідомлюю, що власними силами закінчити басейн не зможу. У нього треба ще вкласти 4-5 млн. гривень. Торік моя фірма заробила приблизно 200 тис. гривень, у 2011 — 69 тис. гривень. Я шукав компроміс і пропонував міській владі долучитися до завершення басейну: приміром, я вкладаю 2 млн. гривень роботами, а місто — стільки ж обладнанням. Потім це все враховується при визначенні орендної плати. Кроків назустріч такої пропозиції не відчув.
У своїй заяві я вказав: із відшкодуванням. Нині не пропоную міській раді своїх розрахунків про вкладені у басейн кошти, проте, треба створити комісію із експертів, яка б і зробила висновок, яка сума має бути відшкодована ПП “Еліте”. Хто буде відшкодовувати — міський бюджет чи наступний орендодавець — це вже питання, яке має вирішити міська влада. Ці кошти можуть реструктуризувати на кілька років, — повідомив у коментарі “Вікнам” Ігор Хемич.
Читайте також:
У Делятині оновили басейн за 200 тисяч гривень
Коломийські депутати хочуть басейн олімпійського стандарту
В обласному центрі Прикарпатті у школах продовжують відкривати басейни (фото)