Другий Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль оголосив переможців

Другий Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF), що відбувся з 5 до 10 жовтня в м. Ужгород, оголосив переможців. Церемонія вручення нагород відбулась 10 жовтня в Ужгородському Ляльковому театрі "Бавка".

Організаторів, учасників та гостей вечора привітав заступник Голови Держкіно Сергій Стороженко, директор фестивалю та режисер Дмитро Грешко і продюсерка, засновниця Up Ua Studio Поліна Герман.

Журі у складі Геннадія Кофмана (продюсер, співзасновник і перший керівник Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівного фестивалю в регіонах України), Лізи Сміт (режисерка, продюсерка та співзасновниця TABOR production), Миколи Базаркіна (програмний директор кінофестивалю "Кіносарай", режисер монтажу) та Аліси Коваленко (режисерка, членкиня Європейської кіноакадемії) оголосило переможців.

Приз журі за найкращий фільм документального повнометражного конкурсу фестивалю отримала стрічка "Вовки на кордонах"/ Wolves at the Borders (Чехія, 2020 рік). Режисер Мартін Пав зі сцени особисто подякував за запрошення на фестиваль та нагороду і зізнався, що вперше побував в Україні.

Спеціальну відзнаку журі отримала документальна картина Ганни Ярошевич "As far as possible / Май далеко, май добре" (Україна, 2020 рік). Стрічка про карпатських водяних буйволів стала також володарем призу глядацьких симпатій CMIFF 2021. Під час відкриття фестивалю режисерка та головний герой фільму Мішель Якобі особисто представили картину глядачам і поспілкувались із ними. Саме зараз стрічку можна побачити на великих екранах країни: триває прокат фільму в кінотеатрах, промоцію картини підтримано Державним агентством України з питань кіно.

Приз за найкращий документальний короткометражний фільм фестивалю отримала стрічка "Стійкість" (Resilience) режисера Андреса Бронніманна (Коста-Ріка, 2021 рік).

"За мужність розповісти глибоко особисту історію та неймовірну стійкість і любов до життя", – зазначив член журі Микола Базаркін.

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати Закарпаття, яке має неймовірний потенціал для кіновиробництва. В рамках заходу цьогоріч продемонстровано 25 фільмів у конкурсних та позаконкурсних програмах, відбулась панельна дискусія ​​"Закарпаття. Чи буде кіно?".

В рамках освітньої програми фестивалю лекції прочитали чеський режисер Мартін Пав ("Як створити успішний документальний фільм"), продюсер Геннадій Кофман ("Документальне кіно від А до Я"), представниця Франкфуртського зоологічного товариства Ганна Кузьо ("Надихатися пралісом: збереження найстаріших Карпатських лісів"), фотограф Олексій Марусик, продюсерка Валерія Сочивець ("Виробництво фільму від А до Я"), режисерка анімаційного кіно Світлана Магда ("Анімація в кіно").

Другий Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF) відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6450 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10881 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12155 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5799
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3727
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2959

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

492

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

756

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

744

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1055
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

401
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

455
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

539
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4083
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11619
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6646
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1148
08.03.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

427
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

281
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

401
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

690
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

810