Дотації сільгоспвиробникам. Олігархам-володарям палаців та супер-яхт чи фермерам?

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам, з яких майже половину, а саме 1,4 млрд., (вдумайтесь!) у 2017 році отримала група компаній «Миронівський хлібопродукт» соратника Президента Юрія Косюка. Випадковість?

Яка мета державних дотацій в нашій державі? Якщо розпиляти кошти між своїми – гарна ідея. Але якщо ми хочемо розбудовувати Україну, підтримувати малі фермерські господарства, простих селян, а не олігархів – то нам з Вами, хлопці, не по дорозі. 

Дайте можливість українським простим селянам та фермерам працювати та розвивати свій бізнес!

Історія питання така: ще 7 лютого 2018 року на засіданні Уряду з голосу(!) були внесені на розгляд порядки використання дотацій в агропромисловості. Найбільшою є програма «Державна підтримка галузі тваринництва» на яку передбачено 4 млрд. грн. в 2018 році. Програма виписана таким чином, щоб левова частка коштів була витрачена на прибуткове та монополізоване птахівництво.

Цікаво, що 16 листопада 2017 року «Миронівський хлібопродукт» опублікував звіт про фінансові результати за 9 місяців 2017 року, згідно з яким його чистий прибуток становив 7 млрд. грн. При цьому 58% прибутку компанії становив експорт. Це дозволило в 2017 році компанії виплатити власникам близько 80 млн. дол. дивідендів (за поточним курсом – більше 2 мільярдів гривень).

Виникає питання – чому українські платники податків повинні дотувати високорентабельний монопольний бізнес? Бізнес, який має чистий прибуток лише за 9 місяців минулого року – 7 мільярдів гривень!

Свого часу Сергій Лещенко оприлюднив інформацію про флотилію власника «Миронівського хлібопродукту» Юрія Косенка - супер-яхту «Ace» (Туз) ціною 180 мільйонів доларів та допоміжне судно «Гарсон» за 20 млн. доларів.

Інтернетом шириться інформація про грандіозний палац Юрія Косенка, цинічно збудований на місці Хотівського городища скіфських часів.  

Нещодавно соцмережами ширилася інформація в стилі гіркого гумору «Ура! Куршавель наш!» про те, як  в одному з найдорожчих курортів світу «простий працівник птахофабрики Юрій Косюк» в компанії друзів співає Гімн України під 50 пляшок Dom Perignon (по 1200 євро за пляшку). «Дякуємо парламенту і уряду за мільярдні субсидії та дотації вітчизняному птахівництву!», - гірко жартують автори посту.

В мене виникає запитання – до яких меж цинізму має дійти влада, щоб за кошти платників податків (які належать хворим, що не мають коштів на лікування, людям з інвалідністю, які ледве зводять кінці з кінцями…) «дотувати» супер-яхти, палаци, та шампанське за 1200 євро за пляшку?

Я не проти заможних і успішних людей. Нашою метою повинно бути – зробити всіх українців заможними. Але успіх і статки повинні базуватися на власних якостях, а з прибутків успішного бізнесу повинні сплачуватися податки, які держава повинна спрямовувати на солідарне фінансування державних та соціальних програм. А не навпаки, коли платники податків забезпечують «успіх» наближених до влади бізнесменів.

Рішення про дотування «Миронівського хлібопродукту» не було прийняте завдяки свідомим членам бюджетного та аграрного Комітетів Верховної Ради. Але історія не завершена. Я особисто буду жорстко відстоювати питання розвитку малих фермерських господарств, а не концентрування коштів платників податків в руках олігархату.

народний депутат України Олександр Шевченко


Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

628
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1162
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2489
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1346
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1983 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2914

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

667

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

752

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1655

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1639
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

339
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

451
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18361
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7474
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3652
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1039
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10775
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

287
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

285
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

472
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

447
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

679