Дорожня фірма, яку пов'язують з нардепом Солов'єм, "під криміналом", але шкодить подальшому ремонту автомагістралей на Прикарпатті (документи)

 

 

Як повідомляла днями "Фіртка", поданням скарг від 14 і 16 червня до постійно діючої колегіі Антимонопольного комітету України з розгляду скарг у сфері публічних закупівель ТзОВ "Івано-Франківськавтодор" (фірма наближена до ВО "Свобода") відтерміновує на невизначений термін поточний середній ремонт трьох доріг на Івано-Франківщині:

1) дороги Н-10 "Стрий- Мамалига" від Болехова через Калуш до Івано-Франківська,

2) дороги Н-18 "Івано-Франківськ -Тернопіль" через Тисменицю до межі з Тернопільською областю,

3) дороги Т-0906 "Івано-Франківськ-Надвірна". 

 

Проте, не лише ТзОВ "Івано-Франківськавтодор" шкодить розвитку дорожньої інфраструктури на Івано-Франківщині, як свідчать документи, які є в розпорядженні "Фіртки", на той же шлях стала і фірма "Шляхбуд-Лім", яку вважають наближеною до народного депутата від БПП Юрія Солов'я.

 

ТзОВ "Шляхбуд-Лім" подала до Антимонопольного комітету чергову скаргу, вимагаючи змінити кваліфікаційні вимоги до учасників тендеру в частині підтвердження досвіду виконання ремонтів доріг за сучасними технологіями та наявності відповідної до завдань техніки та обладнання, оскільки не відповідає зазначеним критеріям в умовах тендеру щодо ремонту дороги Т-09-05 на ділянці Делятин-Раківчик.

 

З таким твердженням не погоджується керівник Служби автодоріг в Івано-Франківській області Василь Буджак"Тендерний комітет Служби автодоріг при розробці тендерної документації бере за основу Типову документацію для попереднього відбору (попередньої кваліфікації учасників торгів), розроблену Європейським банком реконструкції і розвитку, бо має за мету аби наші дороги відповідали стандартам європейських країн".

 

Крім того, в скарзі стверджується, що "Шляхбуд-Лім" нібито має досвід ремонту за сучасними технологіями. Хоча фахівці та громадські активісти відмічали незадовільну якість ремонту дороги Р-24 "Татарів – Кам'янець-Подільський", 59,5 кілометра (з 178 кілометрі якої, що на території Івано-Франківської області) виконувала саме фірма наближена до нардепа Солов'я.

 

Зокрема, ще в грудні 2015 року керівник Служби автодоріг в області Василь Буджак зазначив, що генпідрядник просто не розрахував свої сили. "Коли ця фірма ("Шляхбуд-Лім" - Фіртка) почала шукати субпідрядні організації, стало зрозуміло, що вкластися у об’єм коштів, передбачених проектно-кошторисною документацією неможливо, тож виникла проблема", - розповів головний дорожник області.

 

"Невиконані роботи - це ніщо інше, як недопрацювання генпідрядника, що взяв на себе непосильну ношу. Загалом було два варіанти – або вони продовжують ремонт, і скільки зможуть, стільки реалізовуватимуть програму. Або другий варіант – розривати угоду, оголошувати новий тендер та визначати нового переможця. Але оскільки це був вже жовтень, переможця ми б визначили у грудні. Саме тому ми вирішили все ж виконувати роботи", - повідомив дорожник.

 

Загалом "Шляхбуд-Лім" на дорозі Татарів-Косів не лише виконав роботи з незадовільною якістю, а ще й не спромігся освоїти виділені на 2015 та 2016 роки кошти.

 

Пізніші інструментальні перевірки продемонстрували незадовільну яксть ремонту дороги Р-24 "Татарів – Кам'янець-Подільський".

 

Разом з тим, в 2016 році слідчими Слідчого управління ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області за  погодженням з Прокуратурою Івано-Франківської області було порушено кримінальне провадження № 42016090000000052 з приводу того, що  у 2015 році під час здійснення державних закупівель - конкурсних торгів щодо проведення ремонту тієї самої автомобільної дороги державного значення Р-24 була допущена до акцепту пропозиції ТзОВ «Шляхбудлім», яка не відповідала кваліфікаційним критеріям, зокрема вказане товариство не мало достатньо кваліфікованих техніки, обладнання та спеціалістів, тобто конкурсна документація ТзОВ «Шляхбуд-Лім» не відповідала технічному завданню (що і підтвердили подальші події).

 

Крім цього у подальшому при виконанні робіт ТОВ «Шляхбуд-лім» були зайво включені витрати в акти форми КБ-2В щодо оплати проживання працівників ТзОВ «Шляхбуд-Лім» у сумі 101 994грн. та витрати на проїзд у сумі 135 591грн., що привело до розтрати бюджетних коштів на загальну суму 237 585грн.

 

Дана кримінальна справа і надалі розслідується СУ ГУ НП в Івано-Франківській області.

 

До слова, днями, працівниками поліції на підставі Ухвали Івано-Франківського міського суду від 26.06.2017 року в межах даної кримінальної справи щодо розтрати фірмою "Шляхбуд-Лім" державних коштів вилучались відповідні документи у Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області, які стосуються і тендеру, на якому в 2015 році сумнівно переміг "Шляхбудлім".

 

Наявність кримінального провадження щодо фірми наближеної до Юрія Солов'я підтверджує Ухвала суду (документ нижче по тексту).

 

Загалом дорога H-24 від Татарова через Верховину-Косів-Коломию-Городенку до кордону з Тернопільською областю має 178 кілометрів з яких "Шляхбудлім" повинен відремонтувати три ділянки загальною довжиною 59,5 кілометрів, решту 118,5 км будуватиме буковелівська фірма ПБС.

  

До слова, "Шляхбудлім" має в роботі з 2015 року  три ділянки автомагістралі Р-24 (на ділянці Татарів - Тернопільська область):

--- від 20-го кілометра зі сторони Татарова до 41 кілометра (тут "Шляхбудлім" спрмігся зробити лише близько 2 кілометрів з 21)

--- від 48 до 69-го кілометра (від Криворівні до початку об'їздної дороги міста Косова)

--- від 74-го до 94-го кілометра (від об'їздної Косова, яку ремонтуватиме ПБС, до 20-го кілометра перед Коломиєю).

 

Всю іншу дорогу від Татарова до Тернопільської області (118 кілометрів) робитиме ПБС.

 

Цікаво, що "Шляхбудлім" з 2015 року свої 59,5 кілометри дороги Р-24 так і не зміг збудувати. Попри те, що проблем в фінансуванні не було, щороку підприємство не могло освоїти навіть незначні суми (що свідчить про відсутність організаціних, професійних технологічних та технічних можливостей). 

 

Загальна сума основного договору САД з ТзОВ "Шляхбудлім" складає 105 мільйонів гривень. Також заключений додатковий договір на суму 29 мільйонів гривень. Загальна сума угод 134 мільйони гривень.

В 2015 році на ремонт дороги Р-24 було виділено 75 мільйонів, проте підрядник спромігся освоїти лише 43 мільйони гривень.

У 2016 році - виділено 93 мільйони, а робіт виконано лише на 49,5 мільйони гривень.

В 2017 році виділено залишкову суму - 40,7 мільйони. Але роботи і далі йдуть "кволо". Головним чином роботи ведуться в найбільших населених пунктах (наприклад, Верховині), а там де немає сіл (а значить і електоральних інтересів Юрія Солов"я) - жодних робіт не ведеться. 

 

Текст скарги в Антимонопольний комітет від ТзОВ "ШЛяхбудлім": 

 

 

 Колеія Антимонопольного комітету приймає до розгляду скаргу "Шляхбудліму", (чим зупиняє тендер та початок ремонтів доріг на Прикарпатті в сприятливий літній час):

 

 

Наявність кримінального провадження щодо фірми наближеної до Юрія Солов'я підтверджує Ухвала суду:

 

 

Нагадаємо, як ремонтує дороги з 10-річною гарантією ТзОВ "Шляхбуд-Лім", про що писав інтернет-ресурс  "Курс" 2 травня потчного року:

 

Відремонтовані дороги у Верховинському та Косівському районах, гарантійний термін експлуатації яких 10 років, не витримали й року.

 

Фахівці ДП «Дорцентр» на замовлення Служби автомобільних доріг Івано-Франківської області провели моніторинг технічного стану відремонтованих доріг в регіоні, зокрема, кількох ділянок автомобільної дороги Р-24 «Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам'янець-Подільський». Висновки експертизи невтішні, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

 

За результатами тендеру Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області ремонт цієї дороги у вересні 2015 року розпочало ТОВ "Шляхбуд-ЛІМ".

 

Роботи виконувалися на території Верховинського та Косівського районів. Згідно з договором, підрядник дав на виконані роботи гарантію 10 років. 

 

Як йдеться у звіті від 5 березня цього року, фахівці ДП «Дорцентр» обстежили три ділянки дороги.

 

 

На ділянці км 19+420 – км 41+000, що проходить через Кривопілля-Ільці-Верховину Верховинського району, роботи виконувалися з вересня 2015 року до грудня 2016.

 

На цьому відрізку моніторингова група відмітила багато дефектів, серед яких: зсув дорожньої конструкції, земляного полотна і покриття, незароблені відібрані керни, поздовжній стик і дефекти залиті бітумом, викришування, лущення, узбіччя непідсипане, вже утворилися вибоїни глибиною більше 5 см тощо.

 

Протягом вересня 2015 року-грудня 2016 року компанія «Шляхбуд-Лім» також ремонтувала ділянку км 48+000 – км 69+629, що проходить через села від Криворівні Верховинського району до Соколівки на Косівщині.

 

 

Як йдеться у звіті, на цій ділянці відсутня розмітка, у деяких місцях бар’єрне огородження споруджене зі скатів, є випуски арматури, непідсипане узбіччя, поздовжній стик викришується, на дорозі з'явилися тріщини.

 

На ділянці км 78+200 – км 94+450 (Косівський район) «Шляхбуд-Лім» розпочав роботи у вересні 2015 року і має здати об’єкт до грудня 2017.

 

Однак на відремонтованому відрізку дефекти вже помітні: викришування, поздовжні тріщини, а вздовж восьми кілометрів вибоїни довелося заробляти вже на новому покритті.

 

 

 

За даними системи YouControl, ТОВ «Шляхбуд-Лім» створене у травні 2012 року та наразі зареєстроване у селі Чукалівка Тисменицького району. Керівником та власником фірми є Моклович Ростислав Романович.

 

Однак у 2012 році фірму реєстрував Лучко Ігор Миколайович в Івано-Франківську. Лучко зараз є керівником та засновником ТОВ "Шляхбуд-ІФ", яке постійно бере участь у тендерах на будівельні чи ремонтні роботи в обласному центрі і переважно програє їх.

 

«Шляхбуд-Лім» також пов'язують з народним депутатом України Юрієм Солов'єм. Що фірма неякісно ремонтує дороги, говорили ще у 2015 році. 

 

Тоді нардеп спростував свою причетність до фірми і обіцяв особисто контролювати виконання ремонтних робіт на Гуцульщині. Також Юрій Соловей погрожував позиватися до видань, які поширили інформацію про його причетність до фірми ТОВ «Шляхбуд-Лім». 

 

Втім, за два роки Солов’ю, схоже, так і не вдалося проконтролювати ремонт дороги компанією, яку він так завзято захищав від критики.

 

...І от ця сумнівна фірма і далі хоче ремонтувати дороги на Івано-Франківщині.

 

--------

Нагадаємо, Івано-Франківська прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України, щодо ремонту доріг на території міста Івано-Франківська.



Йдеться про встановлений факт привласнення службовими особами Івано-Франківської міської раді спільно із трьома суб’єктами господарювання грошових коштів  при виконанні робіт з капітального та поточного ремонту доріг на території обласного центру шляхом внесення недостовірних відомостей в акти приймання виконаних робіт. (Очевидно, що тут мова йде про іншого "скаржника" до Антимонопольного комітету - фірму, наближену до влади в місті Івано-Франківську).



Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Після проведення експертизи буде встановлена сума збитків.

 

 

Читайте також:

Свободівська дорожня фірма своїми скаргами на невизначений термін зупинила ремонт автомагістралей на Івано-Франківщині

Прокуратура викрила привласнення бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг в Івано-Франківську


28.06.2017 4057 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4245 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1578
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

743