Дороги-сироти

 

Набережні в Івано-Франківську міська влада хоче передати на баланс області. Область проти.

 

В програмі реформування житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська «Реформи. Порядок. Розвиток», яка прийнята на сесії Івано-Франківської міської ради, передбачено здійнити передачу об’їздних доріг міста – Набережна ім..Стефаника та Набережна ім.Івасюка – на баланс Облавтодору – служби автомобільних доріг Івано-Франківської області і забезпечити їх реконструкцію за рахунок коштів державного бюджету. Але міські обранці натрапили на проблему – область не хоче приймати на баланс обидві проблемні Набережні.

 

«Область не хоче приймати ні Набережну ім.Стефаника, ні Набережну ім.Івасюка. Неодноразово зверталися і виконком міської ради, і міський голова, і його заступник в Облавтодор. І наразі всі звернення є безрезультативними» - розповідає депутат Івано-Франківської міської ради, голова бюджетної комісії Роман Онуфріїв.

 

Набережна ім.Стефаника та Небережна ім.Івасюка є вулиці транзитними. Тобто, окрім іванофранківців, ними користуюється і тяжкий вантажний транспорт. Попри серйозне значення цих доріг, їхнє асфальтне покриття не витримує жодної критики вже кілька років. Водіям приходиться долати небезпечні ями і сподіватися, що колись руки ремонтних служб дійдуть і до цих доріг.

 

Начальник служби автомобільних доріг Івано-Франківської області Сергій Сендерський визнає, що місто вже 11 років хоче позбутися цих доріг і не розуміє, чому його структура повинна брати на баланс дороги, з якими не взмозі справитися міська влада. «А чого це Облавтодор має брати на себе ці дороги? Це є міські дороги… З таким успіхом, давайте я їм передам… Я скажу: нехай візьмуть мої дороги на баланс. Хай всі села візьмуть... Хай з таким самим успіхом беруть сільські дороги» - обурився Сергій Михайлович. На його думку, найпростіше скинути з себе проблему і передати її вирішення комусь іншому.

 

Проте голова бюджетної комісії Івано-Франківської міської ради Роман Онуфріїв аргументовує такий крок міської влади.

Згідно бюджетного кодексу, який був прийнятий і вступив в дію з січня 2011 року, передбачено скасування транспортного збору. Натомість кошти, які повинні спрямовуватися на експлуатацію доріг, можновладці заклали в акцизному зборі на нафтопродукти.

З цього випливає, що сьогодні мешканець Івано-Франківська, який володіє транспортом, платить кошти на ремонт доріг не в міську казну, а на Київ. З Києва ці кошти мали би повертатися у вигляді державних цільових субвенцій на ремонт доріг в місті Івано-Франківську.

 

Роман Онуфріїв наводить результати простих розрахунків. Всередньому, мешканець, який купує пальне після введення додаткового акцизного збору на нафтопродукти, сплачує понад 50 копійок до Києва за кожен літер пального. В Івано-Франківську близько 50 тисяч автомобілістів – власників і легкових, і пасажирських авто, автобусів, вантажівок і т.д. Середній пробіг автомобіля складає 20 тисяч кілометрів в рік.

За розрахунками виходить, що іванофранківці сплатять до держбюджету за 2011 рік майже 40 мільйонів гривень акцизного збору на нафтопродукти. Ці гроші повинні дістатися місту у вигляді цільових субвенцій. «Нам прийшло тільки 3 мільйони і кілька сотень тисяч гривень. Ось вам, будь ласка, як ділиться бюджет в контексті ремонту доріг» - говорить депутат.

 

За словами Онуфріїва, цих 3 мільйона, які прийшли з Києва, освоює служба автомобільних доріг області. Ці кошти були скеровані, відповідно до поданих міською владою титульних списків, на ремонт вулиці Набережна ім.Івасюка, де сяк-так ремонт відбувся. А для Набережної ім.Стефаника грошей не залишилося.

 

«Нажаль, що стосується ремонтних робіт з боку Автодору, вони не є в нас під контролем, ми не можемо здійснювати навіть котроль за якістю робіт. Тому, яка якість робіт, які розцінки на ремонт доріг ми не знаємо» - говорить Онуфріїв.

 

Депутат міськради вважає, що та сума грошей, як сплачена у вигляді акцизу на нафтопродукти, рівноцінно повинна повертатися в міську казну (згідно наведених вище розрахунків, місто недоотримало 36 мільйонів) і місцеві органи влади повинні мати вплив на виконання робіт. «Найкраще би було, якщо акцизний збір давався як пряма субвенція на міський бюджет і міський бюджет розпоряджався би коштами. Тому, що дороги комунальні, вони на балансі міста. Міський бюджет має бути замовником виконання робіт і контролювати ціни, якість і терміни роботи. А сьогодні є повна, абсолютна відстороненість місцевої влади, не тільки від розподілу коштів, а й від контролю» - пояснює Роман Онуфріїв. Але бажання депутатів про пряму субвенцію залишається на рівнів «хотіння», адже відповідних інструментів для організації такого процесу немає.

 

Тому Івано-Франківська міська рада, з огляду на те, що головним розпорядником коштів, які повертаються з акцизу на нафтопродукти є Облавтодор, а вулиці Набережна ім..Стефаника та Набережна ім.Івасюка є дорогами обласного значення і ними курсує транзитний транспорт, який, по-великому рахунку, відношення до міста не має, наполягає на передачі Набережних на баланс Облавтодору.

 

Нагадаємо, що 15 вересня 2011 року на сесії міської ради депутати прийняли звернення до Прем’єр-міністра України, Миколи Азарова, з проханням передачі проїжджої частини ділянок вулиць в межах міста в державну власність. Тоді секретар міської ради Руслан Марцінків так прокоментував звернення: «Дані дороги перебувають у незадовільному, а в деяких місцях і аварійному стані, потребують капітального ремонту та реконструкції. А, оскільки Закон України «Про автомобільні дороги України» передбачає першочерговість виділення коштів на реконструкцію та ремонт доріг, що суміщаються з автомобільними дорогами загальнодержавного значення, ми звертаємось до уряду в разі не вирішення передачі, виділити з державного бюджету кошти для утримання, реконструкції, капітального ремонту доріг по даних ділянках та ремонту діючого моста».

 

«Якщо і питання фінансування не буде вирішено, ми змушені прийняти рішення про заборону проїзду по вказаних вулицях важковантажних транзитних засобів», - йдеться у зверненні.


Проте чи дійсно владна захоче мати справу з проблемними франківськими вулицями залишається під питанням. «Я можу дослухатися тільки до рішення Кабінету міністрів. А те, що вони хочуть (вони - міська рада - ред.) – це їхні справи» - говорить керівник служби автомобільних доріг Івано-Франківської області Сергій Сендерський.


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1095
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2460
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2125
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6434 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1352
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

231
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2018
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

518
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10422 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7960
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

502
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

364
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

515
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536