Дорогі дороги: Калуш — лататимуть (інфографіка)

 

/data/blog/35204/156a82431cb7700e93bc6d8591d5dc9a.jpg

Нещодавно виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив перелік доріг, які цьогоріч капітально ремонтуватимуть та — лататимуть.

 

Загалом, на ремонт планують використати більше, ніж 4 млн. гривень з державного та місцевого бюджетів, і ще очікують на кошти з області. Проте, міському голові розподіл коштів на міські шляхи на сподобався, і, попри рішення виконавчого комітету, він пообіцяв корективи.

 

Виконавчий комітет Калуської міської ради прийняв рішення про розподіл коштів на ремонт доріг міста.

 

Рішення було сформоване з 2-х додатків. Додаток №1 формує “перелік об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту вулиць та доріг в місті Калуші на 2013 рік за рахунок субвенції з держаного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць та доріг комунальної власності”.

 

За кошти державного бюджету цього року у місті планується відремонтувати 6 вулиць. Найдорожче обійдеться ремонт асфальтного покриття на вул. Стуса — 815 тис. гривень. Слідом за нею — у 627 тис. гривень — обійдеться капітальний ремонт “кільця” на вул. Б. Хмельницького. Загалом, за кошти державного бюджету планують відремонтувати 6 вулиць. Усього — на майже 2,7 млн. гривень. Крім того, рішення містить Додаток №2 — “перелік об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту вулиць та доріг в місті Калуші на 2013 рік за рахунок коштів збору за першу реєстрацію транспортних засобів”. За ці кошти капітальним ремонтом планують охопити 8 вулиць.

 

Усього — на 1,4 млн. гривень.

 

Міський голова Ігор Насалик звернув увагу на те, що, згідно із таким розподілом коштів, ремонт доріг “переноситься” у мікрорайони.

 

— Будемо піднімати регіони, — констатував Ігор Насалик. Проте, деякі пропозиції у міського голови викликали обурення. Приміром, на капітальний ремонт вул. Космонавтів передбачено 382 тис. гривень. При тому, що там розташовано близько десятка будинків.

 

Міський голова взявся з’ясовувати, хто із нинішніх і колишніх міських чиновників де живе. Співпадіння — знайшов: “вирахували” двох заступників міського голови, колишню верхівку міської влади, головного лікаря однієї із медичних установ міста. Врешті, попри те, що члени виконавчого комітету перелік доріг погодили, Ігор Насалик пообіцяв його переглянути, оскільки для нього є “дивним формування такої концепції капітального ремонту доріг міста”.

 

Між тим, минулого року депутати міської ради прийняли “Програму розвитку дорожньо-мостового господарства та територій житлових мікрорайонів міста Калуша на 2012-2015 роки”. У ній прописані графік та орієнтовні кошториси ремонту міських доріг упродовж 4-х років. Ініціатива виникла через те, що пропозицій від депутатів міської ради було надто багато, тому їх вирішили систематизувати. Із міських шляхів, які управління ЖКГ Калуської міської ради запропонувало до ремонту цього року, не всі включені до Програми.

 

Скажімо, немає у Програмі вулиць Кривоноса та Стуса. Вулиця Стуса, між тим, є найдорожчою з-серед усіх. Із центральної частини міста цього року планують відремонтувати ще вулицю Сівецьку, кільце на вул. Б. Хмельницького, вул. Космонавтів. Щоправда, тільки остання у Програмі була запланована до ремонту цього року. Вул. Сівецька мала бути відремонтована ще торік. У Підгірках цього року ремонтуватимуть тільки вулицю Мартовича — на вдвічі меншу суму, ніж передбачено Програмою. Хоча мали ремонтувати 4 інші дороги. На Загір’ї цьогоріч відремонтують вул. Паркову.

 

Найбільше — 4 вулиці — поремонтують на Височанці. Ще 3 вулиці — Олександра Олеся, Йосипа Сліпого та Козацьку — у Хотіні. Загалом, попри те, що депутати міської ради прийняли Програму ремонту міських доріг, її — не дотримуються. Чиновники пояснюють це першочерговістю виконання робіт, зверненнями від мешканців міста та депутатів міської ради. Однак перелік, прийнятий на засіданні виконкому, — не остаточний.

 

За словами першого заступника міського голови Ігоря Матвійчука, нині вже готові пропозиції про внесення змін, які має розглянути міський голова. І вже після цього — ознайомлять громадськість. Проте, Ігор Матвійчук запевняє, що паритет центру та околиць — збережуть. Нині вже проведені тендери на поточний ремонт доріг. За кошти державного бюджету (а це приблизно 2,4 млн. гривень) дороги лататиме КП “Калушавтодор”, за кошти місцевого бюджету (орієнтовно 1,4 млн. гривень) — НВПП “Комбі”. Кошти на капітальні ремонти доріг наразі не розподілені. Бум ремонту міських доріг припав на 2010 рік. Тоді на ремонт та утримання доріг загалом витратили 17 млн. гривень.

 

Ремонтували, зокрема, проспект Лесі Українки, вулиці Пушкіна, Євшана, Глібова. До ремонту доріг було залучено 6 дорожніх організацій, із яких тільки половина — калуські. Досі найдорожчим вважався ремонт проспекту Лесі Українки, у який було вкладено близько 5 млн. гривень із державного бюджету. Проте, нині вже є проектно-кошторисна документація на ремонт вулиць Івано-Франківської та Степана Бандери. Загалом — майже на 9 млн. гривень. Ремонт цих доріг, найпевніше, розпочнуть ще цьогоріч, пишуть Вікна.

 

Витяг із міської Програми ремонту доріг

Мережа доріг міста складає 167,6 км, із них 7,85 км — із твердим покриттям,159,75 км — із удосконаленим покриттям, обладнаних зливовою каналізацією — 48 км, освітлення дорожно-мостової мережі складає 114 км. На території міста знаходиться 27 автомобільних мостів, із яких 10 потребують капітального ремонту (міст на вул. С. Бандери підлягає ліквідації). З 22-х пішохідних мостів 4 підлягають капітальному ремонту, 2 — потребують заміни.

 

Підлягає капітальному ремонту і вул. Окружна. Сьогодні незадовільним є експлуатаційний стан окремих доріг міста, більшості доріг у мікрорайонах приватної забудови та в мікрорайонах висотної забудови.

 

Практично половина доріг пошкоджена ямами, а окремі ділянки є аварійно небезпечними. Незадовільним є благоустрій тротуарів, бордюр, відсутні умови для пересування людей із особливими потребами, в місті викрадено близько 500 каналізаційних люків та решіток на дорогах загального користування, вулицях міста, тротуарах і газонах.

 

Дорогі дороги: Калуш — лататимуть

 


07.05.2013 1367 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

664
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2103
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33414
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2306
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3035
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5145 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

406

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1182

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

764

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

971
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

270
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

573
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

636 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1155
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

960
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1053
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

820
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30192 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

913
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3880
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

497
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

534