Дорогі дороги: Калуш — лататимуть (інфографіка)

 

/data/blog/35204/156a82431cb7700e93bc6d8591d5dc9a.jpg

Нещодавно виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив перелік доріг, які цьогоріч капітально ремонтуватимуть та — лататимуть.

 

Загалом, на ремонт планують використати більше, ніж 4 млн. гривень з державного та місцевого бюджетів, і ще очікують на кошти з області. Проте, міському голові розподіл коштів на міські шляхи на сподобався, і, попри рішення виконавчого комітету, він пообіцяв корективи.

 

Виконавчий комітет Калуської міської ради прийняв рішення про розподіл коштів на ремонт доріг міста.

 

Рішення було сформоване з 2-х додатків. Додаток №1 формує “перелік об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту вулиць та доріг в місті Калуші на 2013 рік за рахунок субвенції з держаного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць та доріг комунальної власності”.

 

За кошти державного бюджету цього року у місті планується відремонтувати 6 вулиць. Найдорожче обійдеться ремонт асфальтного покриття на вул. Стуса — 815 тис. гривень. Слідом за нею — у 627 тис. гривень — обійдеться капітальний ремонт “кільця” на вул. Б. Хмельницького. Загалом, за кошти державного бюджету планують відремонтувати 6 вулиць. Усього — на майже 2,7 млн. гривень. Крім того, рішення містить Додаток №2 — “перелік об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту вулиць та доріг в місті Калуші на 2013 рік за рахунок коштів збору за першу реєстрацію транспортних засобів”. За ці кошти капітальним ремонтом планують охопити 8 вулиць.

 

Усього — на 1,4 млн. гривень.

 

Міський голова Ігор Насалик звернув увагу на те, що, згідно із таким розподілом коштів, ремонт доріг “переноситься” у мікрорайони.

 

— Будемо піднімати регіони, — констатував Ігор Насалик. Проте, деякі пропозиції у міського голови викликали обурення. Приміром, на капітальний ремонт вул. Космонавтів передбачено 382 тис. гривень. При тому, що там розташовано близько десятка будинків.

 

Міський голова взявся з’ясовувати, хто із нинішніх і колишніх міських чиновників де живе. Співпадіння — знайшов: “вирахували” двох заступників міського голови, колишню верхівку міської влади, головного лікаря однієї із медичних установ міста. Врешті, попри те, що члени виконавчого комітету перелік доріг погодили, Ігор Насалик пообіцяв його переглянути, оскільки для нього є “дивним формування такої концепції капітального ремонту доріг міста”.

 

Між тим, минулого року депутати міської ради прийняли “Програму розвитку дорожньо-мостового господарства та територій житлових мікрорайонів міста Калуша на 2012-2015 роки”. У ній прописані графік та орієнтовні кошториси ремонту міських доріг упродовж 4-х років. Ініціатива виникла через те, що пропозицій від депутатів міської ради було надто багато, тому їх вирішили систематизувати. Із міських шляхів, які управління ЖКГ Калуської міської ради запропонувало до ремонту цього року, не всі включені до Програми.

 

Скажімо, немає у Програмі вулиць Кривоноса та Стуса. Вулиця Стуса, між тим, є найдорожчою з-серед усіх. Із центральної частини міста цього року планують відремонтувати ще вулицю Сівецьку, кільце на вул. Б. Хмельницького, вул. Космонавтів. Щоправда, тільки остання у Програмі була запланована до ремонту цього року. Вул. Сівецька мала бути відремонтована ще торік. У Підгірках цього року ремонтуватимуть тільки вулицю Мартовича — на вдвічі меншу суму, ніж передбачено Програмою. Хоча мали ремонтувати 4 інші дороги. На Загір’ї цьогоріч відремонтують вул. Паркову.

 

Найбільше — 4 вулиці — поремонтують на Височанці. Ще 3 вулиці — Олександра Олеся, Йосипа Сліпого та Козацьку — у Хотіні. Загалом, попри те, що депутати міської ради прийняли Програму ремонту міських доріг, її — не дотримуються. Чиновники пояснюють це першочерговістю виконання робіт, зверненнями від мешканців міста та депутатів міської ради. Однак перелік, прийнятий на засіданні виконкому, — не остаточний.

 

За словами першого заступника міського голови Ігоря Матвійчука, нині вже готові пропозиції про внесення змін, які має розглянути міський голова. І вже після цього — ознайомлять громадськість. Проте, Ігор Матвійчук запевняє, що паритет центру та околиць — збережуть. Нині вже проведені тендери на поточний ремонт доріг. За кошти державного бюджету (а це приблизно 2,4 млн. гривень) дороги лататиме КП “Калушавтодор”, за кошти місцевого бюджету (орієнтовно 1,4 млн. гривень) — НВПП “Комбі”. Кошти на капітальні ремонти доріг наразі не розподілені. Бум ремонту міських доріг припав на 2010 рік. Тоді на ремонт та утримання доріг загалом витратили 17 млн. гривень.

 

Ремонтували, зокрема, проспект Лесі Українки, вулиці Пушкіна, Євшана, Глібова. До ремонту доріг було залучено 6 дорожніх організацій, із яких тільки половина — калуські. Досі найдорожчим вважався ремонт проспекту Лесі Українки, у який було вкладено близько 5 млн. гривень із державного бюджету. Проте, нині вже є проектно-кошторисна документація на ремонт вулиць Івано-Франківської та Степана Бандери. Загалом — майже на 9 млн. гривень. Ремонт цих доріг, найпевніше, розпочнуть ще цьогоріч, пишуть Вікна.

 

Витяг із міської Програми ремонту доріг

Мережа доріг міста складає 167,6 км, із них 7,85 км — із твердим покриттям,159,75 км — із удосконаленим покриттям, обладнаних зливовою каналізацією — 48 км, освітлення дорожно-мостової мережі складає 114 км. На території міста знаходиться 27 автомобільних мостів, із яких 10 потребують капітального ремонту (міст на вул. С. Бандери підлягає ліквідації). З 22-х пішохідних мостів 4 підлягають капітальному ремонту, 2 — потребують заміни.

 

Підлягає капітальному ремонту і вул. Окружна. Сьогодні незадовільним є експлуатаційний стан окремих доріг міста, більшості доріг у мікрорайонах приватної забудови та в мікрорайонах висотної забудови.

 

Практично половина доріг пошкоджена ямами, а окремі ділянки є аварійно небезпечними. Незадовільним є благоустрій тротуарів, бордюр, відсутні умови для пересування людей із особливими потребами, в місті викрадено близько 500 каналізаційних люків та решіток на дорогах загального користування, вулицях міста, тротуарах і газонах.

 

Дорогі дороги: Калуш — лататимуть

 


07.05.2013 1401 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6818
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1092
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5613
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1514
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1002
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

390
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1335
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940