Дорога непорозуміння: мешканці Хриплина борються за право жити на чистій вулиці

На початку травня в приміському селі Хриплин мешканці вулиці Меживодівська перекрили рух великогабаритного транспорту зі щебенем, гравієм та піском. Люди скаржились на пилюку та болото. Також звинуватили сільського голову у бездіяльності.


Щоб не сидіти склавши руки, мешканці села у пошуках шляхів розв'язання проблеми, звернулись по допомогу до народного депутата України Олександра Шевченка. У своєму зверненні люди просять посприяти у встановленні  обмеження руху великовагових транспортних засобів вулицею.

Крім того, у зверненні йшлося, що внаслідок відсутності асфальтного покриття дороги та регулярним рухом великовагових транспортних засобів, подвір’я прилеглих домогосподарств та присадибних ділянок мешканців села вкриті товстим шаром пилу, що негативно впливає на здоров’я людей та спричиняє чимало незручностей.

Також заявники звертають увагу на ускладнений рух транспортних засобів, що збільшує ймовірність створення дорожньо-транспортних пригод. Як виявилось, великовагові вантажівки належать місцевому підприємцю Ігорю Лучко та фірмі ТОВ «БРС ІНВЕСТ», що фактично здійснює свою діяльність в селі Черніїв.

Сільський голова Черніїва обмежив можливість проїзду великовагових транспортних засобів через село, що призводить до єдиного можливого варіанту їх проїзду – через Хриплин. На будь-які спроби порозумітися та розглянути інші шляхи об’їзду великогабаритного 40-тонного транспорту із найменшим негативним впливом для мешканців обох сіл сільський голова Черніїва не йде, а звернення громади с. Хриплин ігнорує.

Над питаннями, що робити далі, і як розв'язувати проблему, 6 вересня, в Хриплинській сільраді нарешті задумалися народні обранці. Депутати зібралися на засідання земельної комісії Хриплинської сільської ради, на якому були присутні й мешканці села, підприємець Ігор Лучко, сільський голова – Роман Соколик, інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олег Суходольський та помічники-консультанти народного депутата України Олександра Шевченка.

Найперше депутати заслухали невдоволених мешканців села, яким набридло дихати пилюкою. Мешканець вулиці Меживодівська Ігор Сулима зазначив, що неодноразово звертався щоб поставити на дорозі знаки обмеження швидкості.

 «Я в четвертій ранку блокував дороги. Спати неможливо - водії влаштовують перегони. Тоді машини поїхали через поле і виїхали на Черніївське розгалуження, тобто чисто теоретично дорога є, але коли сухо. Але як мені відомо, цю землю віддали АТОвцям і там по плану мають бути хати.  Я не можу відкрити ні вікно, ні двері. Ми прибираємо по кілька разів на день. Я не розумію, як можна було організувати підприємство та не подумати про транспортну розв'язку. Не припустимо організовувати рух такого великогабаритного транспорту через житлову зону.», - поскаржився І.Сулима.

Інший мешканець зазначив, що від КАМАЗів та вантажних автівок тріщить хата.

Депутат від округу Іван Горейко під час комісії обурився на зауваження мешканців і звинуватив голову села у тому, що на окрузі розв'язують проблему без його відома, хоча йому під силу це зробити самому. Тож запропонував своє бачення ситуації.

«Мені дивно, що люди, які тут живуть роками, мовчать, а інші хочуть за пару днів все вирішити. Я вам скажу, як то зробити. Беріть шланг і поливайте дорогу! Або найміть хлопа - нехай вам поливає. Хлопці, ви щось трошки помагайте селу», - каже депутат Горейко.

Сільський голова Хриплина Роман Соколик зазначив, що дана дорога  будувалась в 90-х роках, тоді на ній не було житлової забудови. В генплані це землі промисловості. Там є дотримані відстані від складів та всі необхідні червоні лінії. У 2011 році її затвердили, як заїзну дорогу для габаритного транспорту до земель промисловості, в тому числі до промислового вузла.

«Я не прихильник того, щоб питання було не вирішене, або вирішувати якось радикально. Я вже їздив на уклін до сільського голови Черніїва, але розмова була напружена і він сказав, що громада дозволу не дала. Оскільки дорога по вулиці Меживодівській загального користування місцевого значення, по ній можливий рух вантажівок вагою не більше ніж 24 тонни. Тож постає інша проблема, як нам ці машини зважувати. Я вже звертався до «Укртрансбезпеки», щоб  поставила на роздоріжжі ваги, але вони сказали, що такої можливості нема», - зауважив сільський голова Хриплина.

Підприємець Ігор Лучко зазначив, оскільки головна проблема - пилюка, треба встановлювати лежачі поліцейські.

«Із 20 водіїв знаходиться один дурак, який жене, бо ми поставили обмеження руху - 10-20 км. Як буде вибивати зуби, то гнати не буде. Пропоную заасфальтувати дорогу та встановити лежачі поліцейські. Або таки поливати. Я сплачую 1,5 мільйони гривень податку в рік: я ще знайду кошти полити дорогу, найняти людей чи поливальну машину», - сказав Лучко.

Відтак трохи подумавши, запропонував інший варіант голові села Роману Соколику. Зокрема, зробити дорогу у співвартості: одну половину за свої кошти, а другу - з податків, які має сплачувати до бюджету села.   

«До зими можна зробити, але це як собі вирішите», - підкреслив підприємець.

Присутній на засіданні комісії інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в ІФ області Олег Суходольський наголосив, що лежачі поліцейські пилюку не заберуть.

«Асфальтування, знаки обмеження швидкості вантажних автомобілів – це все добре, але найперше має бути розроблена та затверджена схема організації дорожнього руху. Ставити знаки - недоцільно, вони більше потрібні в аварійно небезпечних місцях чи місцях концентрації ДТП. Це питання не розв'яже. У цій ситуації позиція поліції: схема організації дорожнього руху та капремонт вулиці з обох сторін», - відзначив Суходольський.

Після заслухання всіх сторін і майже двогодинних обговорень сільський голова Роман Соколик запропонував винести питання конфліктної ситуації на сесію Хриплинської сільської ради, яка відбудеться 28 вересня.

Зокрема заслухають питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету на розробку схеми організації дорожнього руху в селі Хриплин, в тому числі на ділянці вул. Меживодівська, на якій порушуються права жителів, з облаштуванням дорожнього покриття.

Крім того, сторони дійшли висновку про необхідність вирішення питання з обмеженням руху великогабаритного транспорту підприємців, які фактично здійснюють діяльність на території села Черніїв та сплачують податки в місцевий бюджет, але користуються проїздом і дорогами с. Хриплин.

Олександра Бакун


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739