Дорога непорозуміння: мешканці Хриплина борються за право жити на чистій вулиці

На початку травня в приміському селі Хриплин мешканці вулиці Меживодівська перекрили рух великогабаритного транспорту зі щебенем, гравієм та піском. Люди скаржились на пилюку та болото. Також звинуватили сільського голову у бездіяльності.


Щоб не сидіти склавши руки, мешканці села у пошуках шляхів розв'язання проблеми, звернулись по допомогу до народного депутата України Олександра Шевченка. У своєму зверненні люди просять посприяти у встановленні  обмеження руху великовагових транспортних засобів вулицею.

Крім того, у зверненні йшлося, що внаслідок відсутності асфальтного покриття дороги та регулярним рухом великовагових транспортних засобів, подвір’я прилеглих домогосподарств та присадибних ділянок мешканців села вкриті товстим шаром пилу, що негативно впливає на здоров’я людей та спричиняє чимало незручностей.

Також заявники звертають увагу на ускладнений рух транспортних засобів, що збільшує ймовірність створення дорожньо-транспортних пригод. Як виявилось, великовагові вантажівки належать місцевому підприємцю Ігорю Лучко та фірмі ТОВ «БРС ІНВЕСТ», що фактично здійснює свою діяльність в селі Черніїв.

Сільський голова Черніїва обмежив можливість проїзду великовагових транспортних засобів через село, що призводить до єдиного можливого варіанту їх проїзду – через Хриплин. На будь-які спроби порозумітися та розглянути інші шляхи об’їзду великогабаритного 40-тонного транспорту із найменшим негативним впливом для мешканців обох сіл сільський голова Черніїва не йде, а звернення громади с. Хриплин ігнорує.

Над питаннями, що робити далі, і як розв'язувати проблему, 6 вересня, в Хриплинській сільраді нарешті задумалися народні обранці. Депутати зібралися на засідання земельної комісії Хриплинської сільської ради, на якому були присутні й мешканці села, підприємець Ігор Лучко, сільський голова – Роман Соколик, інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олег Суходольський та помічники-консультанти народного депутата України Олександра Шевченка.

Найперше депутати заслухали невдоволених мешканців села, яким набридло дихати пилюкою. Мешканець вулиці Меживодівська Ігор Сулима зазначив, що неодноразово звертався щоб поставити на дорозі знаки обмеження швидкості.

 «Я в четвертій ранку блокував дороги. Спати неможливо - водії влаштовують перегони. Тоді машини поїхали через поле і виїхали на Черніївське розгалуження, тобто чисто теоретично дорога є, але коли сухо. Але як мені відомо, цю землю віддали АТОвцям і там по плану мають бути хати.  Я не можу відкрити ні вікно, ні двері. Ми прибираємо по кілька разів на день. Я не розумію, як можна було організувати підприємство та не подумати про транспортну розв'язку. Не припустимо організовувати рух такого великогабаритного транспорту через житлову зону.», - поскаржився І.Сулима.

Інший мешканець зазначив, що від КАМАЗів та вантажних автівок тріщить хата.

Депутат від округу Іван Горейко під час комісії обурився на зауваження мешканців і звинуватив голову села у тому, що на окрузі розв'язують проблему без його відома, хоча йому під силу це зробити самому. Тож запропонував своє бачення ситуації.

«Мені дивно, що люди, які тут живуть роками, мовчать, а інші хочуть за пару днів все вирішити. Я вам скажу, як то зробити. Беріть шланг і поливайте дорогу! Або найміть хлопа - нехай вам поливає. Хлопці, ви щось трошки помагайте селу», - каже депутат Горейко.

Сільський голова Хриплина Роман Соколик зазначив, що дана дорога  будувалась в 90-х роках, тоді на ній не було житлової забудови. В генплані це землі промисловості. Там є дотримані відстані від складів та всі необхідні червоні лінії. У 2011 році її затвердили, як заїзну дорогу для габаритного транспорту до земель промисловості, в тому числі до промислового вузла.

«Я не прихильник того, щоб питання було не вирішене, або вирішувати якось радикально. Я вже їздив на уклін до сільського голови Черніїва, але розмова була напружена і він сказав, що громада дозволу не дала. Оскільки дорога по вулиці Меживодівській загального користування місцевого значення, по ній можливий рух вантажівок вагою не більше ніж 24 тонни. Тож постає інша проблема, як нам ці машини зважувати. Я вже звертався до «Укртрансбезпеки», щоб  поставила на роздоріжжі ваги, але вони сказали, що такої можливості нема», - зауважив сільський голова Хриплина.

Підприємець Ігор Лучко зазначив, оскільки головна проблема - пилюка, треба встановлювати лежачі поліцейські.

«Із 20 водіїв знаходиться один дурак, який жене, бо ми поставили обмеження руху - 10-20 км. Як буде вибивати зуби, то гнати не буде. Пропоную заасфальтувати дорогу та встановити лежачі поліцейські. Або таки поливати. Я сплачую 1,5 мільйони гривень податку в рік: я ще знайду кошти полити дорогу, найняти людей чи поливальну машину», - сказав Лучко.

Відтак трохи подумавши, запропонував інший варіант голові села Роману Соколику. Зокрема, зробити дорогу у співвартості: одну половину за свої кошти, а другу - з податків, які має сплачувати до бюджету села.   

«До зими можна зробити, але це як собі вирішите», - підкреслив підприємець.

Присутній на засіданні комісії інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в ІФ області Олег Суходольський наголосив, що лежачі поліцейські пилюку не заберуть.

«Асфальтування, знаки обмеження швидкості вантажних автомобілів – це все добре, але найперше має бути розроблена та затверджена схема організації дорожнього руху. Ставити знаки - недоцільно, вони більше потрібні в аварійно небезпечних місцях чи місцях концентрації ДТП. Це питання не розв'яже. У цій ситуації позиція поліції: схема організації дорожнього руху та капремонт вулиці з обох сторін», - відзначив Суходольський.

Після заслухання всіх сторін і майже двогодинних обговорень сільський голова Роман Соколик запропонував винести питання конфліктної ситуації на сесію Хриплинської сільської ради, яка відбудеться 28 вересня.

Зокрема заслухають питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету на розробку схеми організації дорожнього руху в селі Хриплин, в тому числі на ділянці вул. Меживодівська, на якій порушуються права жителів, з облаштуванням дорожнього покриття.

Крім того, сторони дійшли висновку про необхідність вирішення питання з обмеженням руху великогабаритного транспорту підприємців, які фактично здійснюють діяльність на території села Черніїв та сплачують податки в місцевий бюджет, але користуються проїздом і дорогами с. Хриплин.

Олександра Бакун


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

890 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

804
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1620
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2249
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4227 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3234

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

455

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

396

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

865
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

637
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

682
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

966
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1091
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

679
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6264
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1756
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31772 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1559
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

763 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

728