Дорога непорозуміння: мешканці Хриплина борються за право жити на чистій вулиці

На початку травня в приміському селі Хриплин мешканці вулиці Меживодівська перекрили рух великогабаритного транспорту зі щебенем, гравієм та піском. Люди скаржились на пилюку та болото. Також звинуватили сільського голову у бездіяльності.


Щоб не сидіти склавши руки, мешканці села у пошуках шляхів розв'язання проблеми, звернулись по допомогу до народного депутата України Олександра Шевченка. У своєму зверненні люди просять посприяти у встановленні  обмеження руху великовагових транспортних засобів вулицею.

Крім того, у зверненні йшлося, що внаслідок відсутності асфальтного покриття дороги та регулярним рухом великовагових транспортних засобів, подвір’я прилеглих домогосподарств та присадибних ділянок мешканців села вкриті товстим шаром пилу, що негативно впливає на здоров’я людей та спричиняє чимало незручностей.

Також заявники звертають увагу на ускладнений рух транспортних засобів, що збільшує ймовірність створення дорожньо-транспортних пригод. Як виявилось, великовагові вантажівки належать місцевому підприємцю Ігорю Лучко та фірмі ТОВ «БРС ІНВЕСТ», що фактично здійснює свою діяльність в селі Черніїв.

Сільський голова Черніїва обмежив можливість проїзду великовагових транспортних засобів через село, що призводить до єдиного можливого варіанту їх проїзду – через Хриплин. На будь-які спроби порозумітися та розглянути інші шляхи об’їзду великогабаритного 40-тонного транспорту із найменшим негативним впливом для мешканців обох сіл сільський голова Черніїва не йде, а звернення громади с. Хриплин ігнорує.

Над питаннями, що робити далі, і як розв'язувати проблему, 6 вересня, в Хриплинській сільраді нарешті задумалися народні обранці. Депутати зібралися на засідання земельної комісії Хриплинської сільської ради, на якому були присутні й мешканці села, підприємець Ігор Лучко, сільський голова – Роман Соколик, інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олег Суходольський та помічники-консультанти народного депутата України Олександра Шевченка.

Найперше депутати заслухали невдоволених мешканців села, яким набридло дихати пилюкою. Мешканець вулиці Меживодівська Ігор Сулима зазначив, що неодноразово звертався щоб поставити на дорозі знаки обмеження швидкості.

 «Я в четвертій ранку блокував дороги. Спати неможливо - водії влаштовують перегони. Тоді машини поїхали через поле і виїхали на Черніївське розгалуження, тобто чисто теоретично дорога є, але коли сухо. Але як мені відомо, цю землю віддали АТОвцям і там по плану мають бути хати.  Я не можу відкрити ні вікно, ні двері. Ми прибираємо по кілька разів на день. Я не розумію, як можна було організувати підприємство та не подумати про транспортну розв'язку. Не припустимо організовувати рух такого великогабаритного транспорту через житлову зону.», - поскаржився І.Сулима.

Інший мешканець зазначив, що від КАМАЗів та вантажних автівок тріщить хата.

Депутат від округу Іван Горейко під час комісії обурився на зауваження мешканців і звинуватив голову села у тому, що на окрузі розв'язують проблему без його відома, хоча йому під силу це зробити самому. Тож запропонував своє бачення ситуації.

«Мені дивно, що люди, які тут живуть роками, мовчать, а інші хочуть за пару днів все вирішити. Я вам скажу, як то зробити. Беріть шланг і поливайте дорогу! Або найміть хлопа - нехай вам поливає. Хлопці, ви щось трошки помагайте селу», - каже депутат Горейко.

Сільський голова Хриплина Роман Соколик зазначив, що дана дорога  будувалась в 90-х роках, тоді на ній не було житлової забудови. В генплані це землі промисловості. Там є дотримані відстані від складів та всі необхідні червоні лінії. У 2011 році її затвердили, як заїзну дорогу для габаритного транспорту до земель промисловості, в тому числі до промислового вузла.

«Я не прихильник того, щоб питання було не вирішене, або вирішувати якось радикально. Я вже їздив на уклін до сільського голови Черніїва, але розмова була напружена і він сказав, що громада дозволу не дала. Оскільки дорога по вулиці Меживодівській загального користування місцевого значення, по ній можливий рух вантажівок вагою не більше ніж 24 тонни. Тож постає інша проблема, як нам ці машини зважувати. Я вже звертався до «Укртрансбезпеки», щоб  поставила на роздоріжжі ваги, але вони сказали, що такої можливості нема», - зауважив сільський голова Хриплина.

Підприємець Ігор Лучко зазначив, оскільки головна проблема - пилюка, треба встановлювати лежачі поліцейські.

«Із 20 водіїв знаходиться один дурак, який жене, бо ми поставили обмеження руху - 10-20 км. Як буде вибивати зуби, то гнати не буде. Пропоную заасфальтувати дорогу та встановити лежачі поліцейські. Або таки поливати. Я сплачую 1,5 мільйони гривень податку в рік: я ще знайду кошти полити дорогу, найняти людей чи поливальну машину», - сказав Лучко.

Відтак трохи подумавши, запропонував інший варіант голові села Роману Соколику. Зокрема, зробити дорогу у співвартості: одну половину за свої кошти, а другу - з податків, які має сплачувати до бюджету села.   

«До зими можна зробити, але це як собі вирішите», - підкреслив підприємець.

Присутній на засіданні комісії інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в ІФ області Олег Суходольський наголосив, що лежачі поліцейські пилюку не заберуть.

«Асфальтування, знаки обмеження швидкості вантажних автомобілів – це все добре, але найперше має бути розроблена та затверджена схема організації дорожнього руху. Ставити знаки - недоцільно, вони більше потрібні в аварійно небезпечних місцях чи місцях концентрації ДТП. Це питання не розв'яже. У цій ситуації позиція поліції: схема організації дорожнього руху та капремонт вулиці з обох сторін», - відзначив Суходольський.

Після заслухання всіх сторін і майже двогодинних обговорень сільський голова Роман Соколик запропонував винести питання конфліктної ситуації на сесію Хриплинської сільської ради, яка відбудеться 28 вересня.

Зокрема заслухають питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету на розробку схеми організації дорожнього руху в селі Хриплин, в тому числі на ділянці вул. Меживодівська, на якій порушуються права жителів, з облаштуванням дорожнього покриття.

Крім того, сторони дійшли висновку про необхідність вирішення питання з обмеженням руху великогабаритного транспорту підприємців, які фактично здійснюють діяльність на території села Черніїв та сплачують податки в місцевий бюджет, але користуються проїздом і дорогами с. Хриплин.

Олександра Бакун


Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

626
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1160
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2486
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1342
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1979 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2913

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

665

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

747

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1654

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1638
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

335
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

445
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18360
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7472
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3651
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1037
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10774
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

283
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

281
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

470
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

445
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

677