Дорога непорозуміння: мешканці Хриплина борються за право жити на чистій вулиці

На початку травня в приміському селі Хриплин мешканці вулиці Меживодівська перекрили рух великогабаритного транспорту зі щебенем, гравієм та піском. Люди скаржились на пилюку та болото. Також звинуватили сільського голову у бездіяльності.


Щоб не сидіти склавши руки, мешканці села у пошуках шляхів розв'язання проблеми, звернулись по допомогу до народного депутата України Олександра Шевченка. У своєму зверненні люди просять посприяти у встановленні  обмеження руху великовагових транспортних засобів вулицею.

Крім того, у зверненні йшлося, що внаслідок відсутності асфальтного покриття дороги та регулярним рухом великовагових транспортних засобів, подвір’я прилеглих домогосподарств та присадибних ділянок мешканців села вкриті товстим шаром пилу, що негативно впливає на здоров’я людей та спричиняє чимало незручностей.

Також заявники звертають увагу на ускладнений рух транспортних засобів, що збільшує ймовірність створення дорожньо-транспортних пригод. Як виявилось, великовагові вантажівки належать місцевому підприємцю Ігорю Лучко та фірмі ТОВ «БРС ІНВЕСТ», що фактично здійснює свою діяльність в селі Черніїв.

Сільський голова Черніїва обмежив можливість проїзду великовагових транспортних засобів через село, що призводить до єдиного можливого варіанту їх проїзду – через Хриплин. На будь-які спроби порозумітися та розглянути інші шляхи об’їзду великогабаритного 40-тонного транспорту із найменшим негативним впливом для мешканців обох сіл сільський голова Черніїва не йде, а звернення громади с. Хриплин ігнорує.

Над питаннями, що робити далі, і як розв'язувати проблему, 6 вересня, в Хриплинській сільраді нарешті задумалися народні обранці. Депутати зібралися на засідання земельної комісії Хриплинської сільської ради, на якому були присутні й мешканці села, підприємець Ігор Лучко, сільський голова – Роман Соколик, інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олег Суходольський та помічники-консультанти народного депутата України Олександра Шевченка.

Найперше депутати заслухали невдоволених мешканців села, яким набридло дихати пилюкою. Мешканець вулиці Меживодівська Ігор Сулима зазначив, що неодноразово звертався щоб поставити на дорозі знаки обмеження швидкості.

 «Я в четвертій ранку блокував дороги. Спати неможливо - водії влаштовують перегони. Тоді машини поїхали через поле і виїхали на Черніївське розгалуження, тобто чисто теоретично дорога є, але коли сухо. Але як мені відомо, цю землю віддали АТОвцям і там по плану мають бути хати.  Я не можу відкрити ні вікно, ні двері. Ми прибираємо по кілька разів на день. Я не розумію, як можна було організувати підприємство та не подумати про транспортну розв'язку. Не припустимо організовувати рух такого великогабаритного транспорту через житлову зону.», - поскаржився І.Сулима.

Інший мешканець зазначив, що від КАМАЗів та вантажних автівок тріщить хата.

Депутат від округу Іван Горейко під час комісії обурився на зауваження мешканців і звинуватив голову села у тому, що на окрузі розв'язують проблему без його відома, хоча йому під силу це зробити самому. Тож запропонував своє бачення ситуації.

«Мені дивно, що люди, які тут живуть роками, мовчать, а інші хочуть за пару днів все вирішити. Я вам скажу, як то зробити. Беріть шланг і поливайте дорогу! Або найміть хлопа - нехай вам поливає. Хлопці, ви щось трошки помагайте селу», - каже депутат Горейко.

Сільський голова Хриплина Роман Соколик зазначив, що дана дорога  будувалась в 90-х роках, тоді на ній не було житлової забудови. В генплані це землі промисловості. Там є дотримані відстані від складів та всі необхідні червоні лінії. У 2011 році її затвердили, як заїзну дорогу для габаритного транспорту до земель промисловості, в тому числі до промислового вузла.

«Я не прихильник того, щоб питання було не вирішене, або вирішувати якось радикально. Я вже їздив на уклін до сільського голови Черніїва, але розмова була напружена і він сказав, що громада дозволу не дала. Оскільки дорога по вулиці Меживодівській загального користування місцевого значення, по ній можливий рух вантажівок вагою не більше ніж 24 тонни. Тож постає інша проблема, як нам ці машини зважувати. Я вже звертався до «Укртрансбезпеки», щоб  поставила на роздоріжжі ваги, але вони сказали, що такої можливості нема», - зауважив сільський голова Хриплина.

Підприємець Ігор Лучко зазначив, оскільки головна проблема - пилюка, треба встановлювати лежачі поліцейські.

«Із 20 водіїв знаходиться один дурак, який жене, бо ми поставили обмеження руху - 10-20 км. Як буде вибивати зуби, то гнати не буде. Пропоную заасфальтувати дорогу та встановити лежачі поліцейські. Або таки поливати. Я сплачую 1,5 мільйони гривень податку в рік: я ще знайду кошти полити дорогу, найняти людей чи поливальну машину», - сказав Лучко.

Відтак трохи подумавши, запропонував інший варіант голові села Роману Соколику. Зокрема, зробити дорогу у співвартості: одну половину за свої кошти, а другу - з податків, які має сплачувати до бюджету села.   

«До зими можна зробити, але це як собі вирішите», - підкреслив підприємець.

Присутній на засіданні комісії інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в ІФ області Олег Суходольський наголосив, що лежачі поліцейські пилюку не заберуть.

«Асфальтування, знаки обмеження швидкості вантажних автомобілів – це все добре, але найперше має бути розроблена та затверджена схема організації дорожнього руху. Ставити знаки - недоцільно, вони більше потрібні в аварійно небезпечних місцях чи місцях концентрації ДТП. Це питання не розв'яже. У цій ситуації позиція поліції: схема організації дорожнього руху та капремонт вулиці з обох сторін», - відзначив Суходольський.

Після заслухання всіх сторін і майже двогодинних обговорень сільський голова Роман Соколик запропонував винести питання конфліктної ситуації на сесію Хриплинської сільської ради, яка відбудеться 28 вересня.

Зокрема заслухають питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету на розробку схеми організації дорожнього руху в селі Хриплин, в тому числі на ділянці вул. Меживодівська, на якій порушуються права жителів, з облаштуванням дорожнього покриття.

Крім того, сторони дійшли висновку про необхідність вирішення питання з обмеженням руху великогабаритного транспорту підприємців, які фактично здійснюють діяльність на території села Черніїв та сплачують податки в місцевий бюджет, але користуються проїздом і дорогами с. Хриплин.

Олександра Бакун


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2331
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1497 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3593
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5359
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1629
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

60

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

134

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

413
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

733
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2426 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

416
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

828
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4880
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

697
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

569
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

514
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

365
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

683
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

848 2