"Допомогти майбутнім фахівцям": в ІФНТУНГ проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів (ФОТО)

В Івано-Франківську фахівці Технічного Університету Мюнхена за допомогою сучасного обладнання проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів ІФНТУНГ.

Про те, як відбуватиметься дослідження, Фіртці розповіли професор німецького Мюнхенського технічного університету Крістіан Гроссе та доцентка Ольга Попович, яка також є випускницею Івано-Франківського університету нафти й газу.

Так, обстеження зруйнованих корпусів відбудеться в межах міжнародного інтенсив-семінару "Застосування неруйнівного контролю при обстеженні будівельних та інженерних конструкцій".

Дослідження проведуть представники команди Технічного Університету Мюнхена (TUM).

"Дуже радий, що ми завітали в Україну. Перш за все, ми хотіли налагодити співпрацю з університетом нафти й газу і надалі підсилюватимемо таку кооперацію, тобто залучатися не тільки до навчання, а й доєднуватися до процесу відновлення постраждалих конструкцій.

Ми повинні зробити такий навчальний процес, який дав би досвід для використання і в інших частинах України", — каже професор Крістіан Гроссе.

За словами професора, мета його візиту — це навчити та допомогти майбутнім фахівцям, тобто студентам, у пошуці найдоцільніших способів щодо відновлення пошкоджених будівель чи конструкцій.

"Я не інженер чи будівельник, тому не можу дати точний висновок по будівлі, що в ній вже можна відновлювати.

Але те, що можемо зробити, — це екзамінацію, визначити які є дефекти, пошкодження і яка міцність самої конструкції.

Це те, що ми робимо на польових випробуваннях, де співпрацюємо з інженерними бюро. Так вирішуємо питання чи є дефекти, тріщини, порожнисті деталі. Відповідно потрібно знати конкретне розташування та розміри пошкоджень і чи можна цю структуру підсилити, додати армування, аніж перебудувати її повністю", — вказує фахівець.

Як вказує професор, він знав чого йому очікувати від подорожі в Україну — в Івано-Франківську почуває себе відносно безпечно та розуміє, що всі люди тут "намагаються просто жити своє життя".

"Хочеться долучитися до відновлення з врахуванням того, як найдоцільніше це зробити з сучасними підходом та з меншими затратами", — додає Крістіан Гроссе.

Також за словами Ольги Попович, це ще один спосіб долучитися до підвищення рівня освіти в Україні з-за кордону.

"Моя роль — долучитися до відновлення України та підвищити рівень навчання наших студентів. Ми також знаходимо той "місток" між Україною та Німеччиною.

Ми так показуємо, що війна все ще триває, а тому можна залучити інновації з-за кордону та навчити ними користуватися вже тут, на місці.

У нас є група студентів різних спеціальностей, це й метрологи й будівельні інженери. У нас є також група експертів, які довгий проміжок часу займаються неруйнівним контролем — сьогодні вони приїхали, щоб підвищити тут свою кваліфікацію.

Ідея в тому, щоб зробити курс лекцій, які буде проводити професор і студенти зможуть долучитися. Будемо думати також про практику", — каже доцент Ольга Попович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Наполовину зруйнований один з корпусів: які наслідки обстрілу університету в Івано-Франківську (ФОТО)

"Нафтогаз" допоможе ІФНТУНГ вчасно розпочати навчальний рік

Магістри ІФНТУНГ можуть отримати диплом британського London South Bank University

Фотогалерея


Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1207
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1342
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1343
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5256
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7763 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10723 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

671

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1362

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2097

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2165
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

83
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2232
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3664
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2066
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3139
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

908
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

729
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

172
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

249
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

757 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

459
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1654 6