В Івано-Франківську фахівці Технічного Університету Мюнхена за допомогою сучасного обладнання проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів ІФНТУНГ.
Про те, як відбуватиметься дослідження, Фіртці розповіли професор німецького Мюнхенського технічного університету Крістіан Гроссе та доцентка Ольга Попович, яка також є випускницею Івано-Франківського університету нафти й газу.
Так, обстеження зруйнованих корпусів відбудеться в межах міжнародного інтенсив-семінару "Застосування неруйнівного контролю при обстеженні будівельних та інженерних конструкцій".
Дослідження проведуть представники команди Технічного Університету Мюнхена (TUM).
"Дуже радий, що ми завітали в Україну. Перш за все, ми хотіли налагодити співпрацю з університетом нафти й газу і надалі підсилюватимемо таку кооперацію, тобто залучатися не тільки до навчання, а й доєднуватися до процесу відновлення постраждалих конструкцій.
Ми повинні зробити такий навчальний процес, який дав би досвід для використання і в інших частинах України", — каже професор Крістіан Гроссе.
За словами професора, мета його візиту — це навчити та допомогти майбутнім фахівцям, тобто студентам, у пошуці найдоцільніших способів щодо відновлення пошкоджених будівель чи конструкцій.
"Я не інженер чи будівельник, тому не можу дати точний висновок по будівлі, що в ній вже можна відновлювати.
Але те, що можемо зробити, — це екзамінацію, визначити які є дефекти, пошкодження і яка міцність самої конструкції.
Це те, що ми робимо на польових випробуваннях, де співпрацюємо з інженерними бюро. Так вирішуємо питання чи є дефекти, тріщини, порожнисті деталі. Відповідно потрібно знати конкретне розташування та розміри пошкоджень і чи можна цю структуру підсилити, додати армування, аніж перебудувати її повністю", — вказує фахівець.
Як вказує професор, він знав чого йому очікувати від подорожі в Україну — в Івано-Франківську почуває себе відносно безпечно та розуміє, що всі люди тут "намагаються просто жити своє життя".
"Хочеться долучитися до відновлення з врахуванням того, як найдоцільніше це зробити з сучасними підходом та з меншими затратами", — додає Крістіан Гроссе.
Також за словами Ольги Попович, це ще один спосіб долучитися до підвищення рівня освіти в Україні з-за кордону.
"Моя роль — долучитися до відновлення України та підвищити рівень навчання наших студентів. Ми також знаходимо той "місток" між Україною та Німеччиною.
Ми так показуємо, що війна все ще триває, а тому можна залучити інновації з-за кордону та навчити ними користуватися вже тут, на місці.
У нас є група студентів різних спеціальностей, це й метрологи й будівельні інженери. У нас є також група експертів, які довгий проміжок часу займаються неруйнівним контролем — сьогодні вони приїхали, щоб підвищити тут свою кваліфікацію.
Ідея в тому, щоб зробити курс лекцій, які буде проводити професор і студенти зможуть долучитися. Будемо думати також про практику", — каже доцент Ольга Попович.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Нафтогаз" допоможе ІФНТУНГ вчасно розпочати навчальний рік
Магістри ІФНТУНГ можуть отримати диплом британського London South Bank University