Допомога військовим могла припинитися: як в Івано-Франківську функціонує Перший добровольчий хірургічний шпиталь

З 2024 року міська рада Івано-Франківська ухвалила рішення про фінансову підтримку Першого добровольчого хірургічного шпиталю «Брасс», який займається реабілітацією військовослужбовців.

Про це під час брифінгу розповів директор Першого добровольчого хірургічного шпиталю «Брасс» Станіслав Онищук, пише Фіртка.

З його слів, мета шпиталю є більш комплексною, аніж просто хірургічні операції та реабілітація. Головним завданням є повернути захисника чи захисницю після поранення або травми у сім’ю, суспільство, дати повноцінну якість життя після лікування.

"Від початку створення шпиталю ми не обмежувалися власними силами, зверталися до інших організацій, які теж допомагають ветеранам, родинам учасників бойових дій та працюють у цьому напрямку. Передусім Перший добровольчий хірургічний шпиталь орієнтований на захисників, що вже не в полі зору системи медицини, але ще не в полі зору соціальних служб.

Такі захисники вже не в системі госпітально-військової допомоги, але їх фізичний та психологічний стан не дозволяє назвати їх здоровими. Вони потребують реабілітації, ментальної підтримки й навіть перебування на стаціонарі. В них військові травми, на які цивільні лікарні не фокусуються.

Національна служба здоров‘я не повністю покриває лікування військовослужбовців. Можливі два курси стаціонарної реабілітації тривалістю 21 день та два курси по два тижні амбулаторної реабілітації", - зазначає Станіслав Онищук.

Як розповідає директор шпиталю, часто бійці після складних травм потребують більше часу та реабілітації ніж та, що покривається Національною службою здоров‘я:

"Лікарні виписують їх, бо є черга наступних пацієнтів, і вони опиняються вдома. Часто родичі телефонують до лікарень та до нас з проханням допомогти, тому що вдома не можуть забезпечити потрібних умов. Більшість з бійців, які у нас лікувалися, були саме з такої категорії. Для них єдиний шанс — лікуватися в недержавних реабілітаційних центрах. Їм та їх сім‘ям така допомога більш, ніж потрібна.

Наш шпиталь і для сімей військовослужбовців, які мають можливість до нас приїхати. Психологи можуть паралельно працювати і з пораненим бійцем, і з членами його сім’ї для того, щоб після повернення в сім’ю вони могли спільно будувати плани на оптимістичне майбутнє."

За словами Станіслава Онищука, Перший добровольчий хірургічний шпиталь працює над мотивацією пораненого бійця повернутися на фронт або перейти в цивільне повноцінне життя:

"Десь 75% нашої роботи — це не лікування чи операції, а повернення мотивації. Це робота з іншими бійцями, що пройшли ті чи інші етапи повернення до нормального життя і можуть поділитися досвідом. Це робота над тим, аби з нашим колективом чи пацієнтами інших лікарень вони могли поїхати на риболовлю, відвідати музей чи кінотеатр, робити глиняні глечики, будувати мости між фронтом і цивільним життям."

Одним із напрямів роботи шпиталю є й надання допомоги звільненим з полону військовослужбовцям:

"В один час ми працювали тільки з полком окремого призначення «Азов», велику частину полонених ми приймали в себе після обмінів. Наша програма реабілітації включає відновлення після таких особливих травм як перебування в полоні. Це не фізичні травми, однак досить важкі", - говорить Станіслав Онищук.

Від початку повномасштабної війни в Першому добровольчому хірургічному шпиталі курс лікування та реабілітації (фізичної, психологічної та соціальної) пройшли понад 400 військових та членів родин УБД Проведено понад 100 різноманітних заходів соціальної реабілітації, в тому числі із залученням пацієнтів інших лікувальних установ.

У 2024 році шпиталь має можливість щомісяця приймати до 20 бійців (переважно з Івано-Франківської територіальної громади) на курс реабілітації в стаціонарі медичного закладу. Додатково проводиться робота в амбулаторних умовах (без перебування в стаціонарі).

Як зазначив Станіслав Онищук, майже всі міжнародні програми, які надавали фінансування, завершувалися до початку 2024 року, тому шпиталь опинився під ризиком закриття і не мав би змоги продовжити роботу:

"Ми проводили комунікації з різними міжнародними організаціями для того, щоб продовжувати нашу роботу, тому що кожен день ми маємо військових. Для багатьох з них ми — єдина можливість повернутись або наблизитись до повноцінного життя. Вся комунікація з міжнародними організаціями станом на новий рік не давала жодних результатів. Не маючи фінансування на наступний рік я думав, що нам доведеться закритися.

Перед початком 2024 року ми звернулись до міського голови з тим, що перебуваємо під загрозою закриття, а допомога військовим може припинитися. Просили про фінансову підтримку від міста, яка покриє частину витрат.

Ми маємо частину своїх ресурсів, а також договори з міжнародними благодійниками, але цього не вистачає, для того, щоб забезпечити поточне функціонування. Дякуємо, що ця пропозиція здобула схвалення і ми продовжуватимемо робити те, що любимо і вміємо".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Пріоритет — підтримка захисників: в Івано-Франківській громаді діють програми допомоги для військових

На психологічну реабілітацію: бійцям з Івано-Франківської громади виплачуватимуть кошти


05.02.2024 1058
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1317
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

964
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1223 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3639 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33836
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2795

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

328

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

718

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1647

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1031
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

588
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

475
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

853
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12159
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1460
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1236
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1323
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

505
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

210
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

288
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

332
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1223