
Про це свідчать результати опитування, яке провела дослідницька компанія Gradus Research, передає Фіртка.
Чи говорять українці про війну з родичами з РФ?
Як повідомляє The Washington Post, під час опитування 48% респондентів (908 людей) заявили, що мають хоча б одного родича в Росії. Більшість із цих респондентів (59%, або ж 534 людини) на початку повномасштабного вторгнення говорили про війну зі своїми рідними у РФ через соціальні мережі: переважно WhatsApp, Telegram, відео- та голосові дзвінки.
Водночас через декілька тижнів така комунікація переважно припинилася, оскільки українцям не вдалося достукатися до членів своїх родин та продертися крізь завісу російської пропаганди.
«Згідно з нашим опитуванням, протягом перших двох тижнів війни комунікація переважно припинилася. А на момент опитування, приблизно через сім тижнів після російського вторгнення, відбувалося вже менше половини (46%) цих розмов», — йдеться в результатах опитування.
Дослідники з’ясували, що 72% респондентів обговорювали війну з тітками, дядьками, двоюрідними братами та сестрами, 19% — з братами та сестрами, 6% — з батьками.
Про що говорять українці з родичами з РФ?
Близько 74% із 534 респондентів, які дискутували про війну зі своїми родичами, говорили про навмисні бомбардування та обстріли українських населених пунктів, які здійснюють російські війська.
Крім того, українці намагалися донести правду про:
• вбивства Росією мирного населення (67%);
• російське мародерство (41%);
• тортури та зґвалтування українців (38%);
• використання зброї, забороненої міжнародним правом, наприклад касетних бомб (27%).
Під час спілкування з родичами з РФ українці також порушували тему фейкових російських пропагандистських заяв, які виправдовують вторгнення:
- 52% опитаних обговорювали заяви російської пропаганди, що лідери України начебто є «нацистами»;
- 36% спростовували твердження, що РФ начебто «звільняє» території в Донецькій і Луганській областях;
- 30% спростовували під час розмов заяви про те, що Україна «здійснює геноцид» проти етнічних росіян;
- 20% респондентів торкнулися фейкових заяв, що Україна нібито розробляє ядерну зброю.
Довідково: опитування провели методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з Росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: