Фірма, яка забезпечує відеоспостереження на виборчих дільницях, надіслала листи російською мовою.
Голова дільничної виборчої комісії №260965, що розташована у приміщенні ЗОШ №9 у мікрорайоні «Хотінь», Олег Дрогомирецький звернувся до «Вікон online» із претензією, чому листи з рекомендаціями щодо користування камерами відеоспостереження на виборчих дільницях надані російською мовою.
Такого листа голова ДВК нині отримав у оргвідділі Калуської міської ради.
— Думаю, якщо система ліцензована в Україні, то й документи також мали б видавати українською. Так, у кількох регіонах російська мова є регіональною. Однак, ні Калуш, ні Івано-Франківщина до них не належить. Тому я не розумію, чому ми повинні користуватися документами на недержавній мові? В оргвідділі міської ради мені сказали, що такі листи вони отримали з Києва, — каже Олег Дрогомирецький. — Дві камери на нашій дільниці були встановлені 15 жовтня.
Камери приймав директор ЗОШ №9. Спеціалісти, які встановлювали камери, вручили йому ключі й документи. 18 жовтня відбулися тестові випробування камер. Ми переконалися, що камери — працюють. А сама інструкція до камер надійшла 19 жовтня. Як зазначив Олег Дрогомирецький, у день голосування у його обов’язки входить видавати ключі від приміщення, де розташований ноутбук, до якого підключені камери, двом відповідальним за спостереження членам ДВК. Якщо будуть виявлені несправності, у листі зазначено, що слід телефонувати на київський номер.
Проте, за словами Олега Дрогомирецького, телефони, які працюють у ЗОШ №9, і надані у користування ДВК №260965, не мають виходу на міжміську лінію. Тому, як телефонувати у Київ у разі несправності, точно не знають.