До "Прикарпатського обласного центру психічного здоров’я" хочуть приєднати два заклади (ФОТО/ВІДЕО)

"Прикарпатський наркологічний центр" та "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги" планують приєднати до "Прикарпатського обласного центру психічного здоров’я". Таке рішення ухвалила комісія обласної ради з питань охорони здоров’я.

Працівники закладів, які планують приєднати, – виступають проти, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Завідувачка відділення невідкладної наркологічної допомоги "Прикарпатського наркологічного центру" Інна Тітова розповідає, що сюди потрапляють хворі у важкому стані. Зараз майже всі ліжка у відділенні зайняті.

"Це різноманітні алкогольні та наркотичні отруєння, отруєння сурогатами, це стани алкогольної коми, наркотичної, стани передозування, стани алкогольних психозів, судоми", — каже Інна Тітова.

"Прикарпатський наркологічний центр", а також "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги" профільна комісія обласної ради вирішила реорганізувати та приєднати до "Прикарпатського обласного центру психічного здоров’я" у зв’язку з фінансовою неспроможністю. Про це йдеться у протоколі комісії.

За словами медичної директорки наркологічного центру Жанни Удовик, минулого року медзаклад законтрактував з НСЗУ чотири пакети послуг на 35,5 мільйона гривень. За гроші, які отримали, підвищили зарплати персоналу, закупили обладнання та провели ремонт.

"Ми дуже фінансово успішні, і зараз приєднувати нас до когось, щоб ми покращували чийсь фінансовий стан, – просто нелогічно. Зараз йдеться про те, що для нас немає місця десь. Ми все одно залишаємося тут. Дирекція об’єднання буде там. За кожною печаткою, за кожним підписом, скільки разів на день ми, наші пацієнти будуть їздити туди", — розповідає Жанна Удовик.

"Обласний заклад з надання психіатричної допомоги" минулого року законтрактував з НСЗУ один пакет послуг, однак цього року подали заявку на три.

Він розрахований на 200 місць, зараз майже всі заповнені. За словами виконувачки обов’язків директора Стефанії Шпак, працівники закладу не підтримують приєднання до "Прикарпатського обласного центру психічного здоров’я".

"Я вважаю, якщо так станеться, то ніхто нас нікуди ні з хворими, ні з персоналом не візьме. Хворі наші залишаться на вулицях, а персонал буде звільнений з роботи. Це буде однозначно", — зазначає Стефанія Шпак.

Інформацію про фінансову неспроможність закладів, які планують реорганізувати, готував обласний департамент охорони здоров’я. Йому комісія доручила підготувати проєкт рішення про приєднання на сесію обласної ради.

За словами голови обласної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Андрія Яворського, скорочувати медперсонал у жодному із закладів не планують водночас можливе зменшення кількості працівників з адміністрацій.

"За рахунок економії їх можна буде дооснащувати й дофінансовувати у вигляді покращення матеріальних умов, покращення спроможності будівлі, діагностичного обладнання. Ми не хочемо руйнувати щось, ми хочемо це оптимізувати, щоб було спроможно і доступно для кожного пацієнта", — розповів Андрій Яворський.

У "Прикарпатському обласному центрі психічного здоров’я" надають психіатричну та наркологічну медичну допомогу. Тут працює понад 360 людей. За словами медичної директорки закладу Наталії Стрільців, до співпраці із закладами, які планують приєднати, готові.

"Реорганізація – так як я зрозуміла те, що говорилося, – це те, що наша установа матиме кілька локацій. Якщо говорити про ліквідацію повністю – однозначно, що дві установи ніяк сюди не перемістяться. Але ми маємо наразі розгорнуті ліжка, у нас проводяться ремонтні роботи, тому частину можна буде сюди перенести", — каже Наталія Стрільців.

За словами експертки з питань впровадження реформи охорони здоров’я в Україні Аліси Макаріхіної, практика укрупнення медзакладів, які надають вузькоспеціалізовану допомогу, є поширеною в Україні та світі. Роблять це для того, аби покращити надання послуг та збільшити дохід.

"У вас один головний лікар замість трьох, у вас шість бухгалтерів замість 23, у вас ідуть централізовані закупівлі, що полегшує проведення тендерів. Медичний персонал з огляду укрупнення медзакладів в Україні дуже рідко скорочується, якщо заклади продовжують свою діяльність уже у складі більшого закладу", — зазначає експертка.

За словами Андрія Яворського, медустанови об’єднають лише після того, якщо за таке рішення на сесії проголосують депутати обласної ради.


Читайте також:

Лікарі, які працювали із хворими на COVID-19, отримають перевагу при проходженні атестації


26.03.2021 1321
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

271
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1399 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2073
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2084 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7446
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1041

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

850
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3086
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

851
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

938
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804