Дні українського кіно: у Франківську презентували стрічку «Позивний «Бандерас»

Сьогодні, 17 жовтня, у кінотеатрі "Люм’єр" відбувається відкриття та прес-конференція творчої групи фільму "Позивний «Бандерас".

"Позивний Бандерас" — український військовий детективний фільм, створений компанією «ТРИ-Я-ДА Продакшн» за підтримки Держкіно України, інформує Фіртка.

"Ці дні - Дні українського кіно, це фільми, які створені впродовж останнього року. І це дуже цінно. Тут є різні жанри. Я радий, що тут присутній режисер та команда знімальної групи. Дійсно, складно робити фільм, учасники якого є тут і тепер, де учасники зазнали втрат, є пораненими та мають свою думку. Але боятися їх робити не можна. Я дякую за фільм режисеру, який це робить. Для бійців, які були в цьому фільмі дуже важливо, що ці події висвітлюються, вони не забуті. Багато позивних є реальними. Я дуже дякую за цю сміливу історію, вона перевертає багато міфів. Цей фільм бачитимуть східні та південні міста, які зрозуміють, що відбувається. Думаю, після прокату в кінотеатрах він матиме і телевізійні версії. Дуже важливо, щоб пересувні кінотеатри мали можливість показати у тих містах такі стрічки", - зазначив міністр культури Євген Нищук.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк відмітив, що уже вдруге проводять фестиваль Дні українського кіно.

"Ми тішимося з того, що у нас уже є з чого робити фестивалі. Це важливо, тому ми будемо підтримувати схожі проекти. Це наш внесок у популяризацію якісних українських фільмів", - додав Ігор Пасічняк.

Начальник управління культури ІФ ОДА Володимир Федорак додав, що цей проект не робили задля статистики, а для того, щоб можна було відчути той історичний момент, в якому ми зараз живемо. Також подякував режисеру за те, що взявся за таку важку тему.

"Ми мали можливість, враховуючи бюджет, запросити на перегляд активних представників вузів та громадських організацій. Це українське кіно, окрім військової тематики, показує соціальні теми", - додав Володимир Федорак.

Директор кінотеатру "Люм'єр" Лідія Шкрібляк відмітила, що за 12 років, які функціонує кінотеатр, робили усе можливе, щоб взяти у прокат українську стрічку, навіть якщо вона була некасовою.

"Ви, знаєте, спочатку ставили низькі ціни, робили усе для того, щоб заповнити зал та зібрати таку ж кількість людей, як на якийсь американський фільм. Сьогодні зібрати зал на український фільм набагато легше. Тому хочу подякувати усім, хто долучається до розробки якісного українського продукту", - зазначає Лідія Шкрібляк.

Режисер фільму Заза Буадзе відмітив, фільм робився в першу чергу для українського глядача.

"Фільм не тільки про війну. Він про життя, про людські стосунки, любов, дружбу. Кіно - це величезна праця. Якщо глядач отримує емоційну зарядку, тоді фільм живе. Я дуже сподіваюся, що це відбудеться сьогодні і глядачі відчують все, що команда вклала у нього", - наголосив режисер стрічки.

''Якщо говорити про патріотичне кіно, то їх була певна кількість, але два з них Зази Буадзе. Те, про що не говориться словами у фільмі - він про людину, яка військова за покликанням. Мабуть, мій герой приблизно такий", - зазначив виконавець головної ролі "Позивний ''Бандерас" Олег Шульга. 

Загалом зйомки тривали майже два місяці. У фільмі не задіяли жодного актора-масовика. Уся техніка була справжньою, з фронту. Труднощами стали пошуки бутафорської міни. 

Бюджет фільму склав близько 40 мільйонів, з них половина виділена Держкіно. Стрічку знімали в Одеській та Херсонській областях.

Сценарій фільму написаний Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим має в основі щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО. Стрічка вийшла в широкий український прокат 11 жовтня 2018 року. 


17.10.2018 1149
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2693
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20790
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1804
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1292 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2306
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3946

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

579

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2059

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

750

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1356
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

945
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24445
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

663
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

688
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

640
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

784
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

642
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

823
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2110 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

774