З 2010 року під егідою Міністерства охорони здоров'я України за підтримки Національної академії післядипломної освіти України проводяться щорічні цикли науково-практичних семінарів для лікарів різних спеціальностей.
У 2017 році Група компаній "МедЕксперт" розпочав новий цикл "Раціональне використання антибіотиків в сучасному світі", який проходить в форматі телемостів. Такий захід відбувся, 31 березня, в приміщенні готелю «Надія», в якому взяли участь п’ять міст України: Київ – Львів – Івано-Франківськ – Рівне – Житомир, інформують в Департаменті охорони здоров'я.
Метою даного проекту є підвищення професійного рівня лікарів різних спеціальностей у рамках програми удосконалення фаху лікарів в кожному обласному центрі України за участю провідних фахівців України.
Вітаючи учасників семінару проректор з науково-педагогічної роботи НМАПО імені П.Л.Шупика, доктор медичних наук Олександр Толстанов розповів про стратегію боротьби з антирезистентністю в Україні. За його словами, ця тематика не є новою, але саме зараз розпочинається масштабна робота лікарів, для того щоб віднайти шляхи подолання того виклику, який сьогодні є для медичних працівників. Проблема стійкості збудників інфекцій до протимікробних препаратів набула у сучасному світі настільки важливого значення, що розглядається розвиненими країнами як загроза національній безпеці.
Як зазначалося, ще у 2001 році ВООЗ оприлюднила Глобальну стратегію із стримування стійкості до антимікробних препаратів, яка спрямована на забезпечення гарантій ефективності таких життєво важливих препаратів як антибіотики не лише для нинішнього покоління людей, а й для наступних. Через 10 років - 2011 рік оголошено ВООЗ роком боротьби із антибіотикорезистентністю, гаслом якого стало «Якщо сьогодні не вжити заходів – завтра нічим буде лікувати» і основними заходами боротьби із антибіотикорезистентністю мікроорганізмів в світі визнано раціональне використання антибіотиків для уповільнення темпів зростання резистентності та впровадження інфекційного контролю для попередження поширення антибіотикостійких мікроорганізмів.
Звертаючись до присутніх головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з хірургії Володимир Пилипчук також відзначив актуальність та важливість теми. Як повідомив фахівець, назрів час для того, щоб зустрітись, обговорити проблему і все ж таки вирішити, бо на сьогодні не існує системного підходу раціонального використання антибіотиків, антибіотикопрофілактики та антибіотикотерапії.
Навчальний семінар складався з двох блоків. До участі в першому блоці взяли участь лікарі госпітальної (вторинної) ланки: лікарі-хірурги, акушери-гінекологи пологових будинків, анестезіологи, оперуючі урологи, кардіохірурги, інфекціоністи. Тематика другого блоку стосувалась лікарів амбулаторної (первинної) ланки: лікарів загальної практики – сімейної медицини, терапевтів, педіатрів, отоларингологів, хірургів поліклінік, пульмонологів, гастроентерологів, акушер-гінекологів, урологів та інфекціоністів.