З 18 по 20 червня ц.р. відбувся триденний тренінг для працівників туристично-інформаційних центрів та пунктів туристичної інформації Івано- Франківської області (готель «Маливо», селище Делятин Надвірнянського району).
Тренінг проводився в рамках проекту «Почни свій бізнес на селі. Позааграрна підприємницька діяльність задля добробуту українських селян (агротуризм)», що впроваджується Асоціацією «Центр Європейської Співпраці» (Республіка Польща) спільно з Регіональним туристично-інформаційним центром в рамках програми Польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща за підтримки головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації.
Участь у тренінгу взяли представники головного управління, РТІЦ, ТІЦ «Верховина», «Дністровський каньйон» (м. Городенка), «Гуцулія» (м. Косів), «Перлина Покуття» (м. Тлумач), еко-туристичного візит-центру Карпатського національного природного парку, ТІЦ м. Яремче, с. Татарова, Калуського бізнес-центру, а також представники Інституту туризму Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Були учасники з Рожнятівського району та м.Коломиї, які планують відкрити туристично-інформаційні центри.
Тематика тренінгів - туристична інформація; туристичний продукт; роль, завдання та функції туристично-інформаційних центрів; джерела фінансування ТІЦ; напрямки роботи; просування та маркетинг туризму територій; розвиток Карпатської системи туристичної інформації; створення інструментів туристичної інформації.
Серед запрошених тренерів – спеціаліст Департаменту інформаційних систем Польської Туристичної Організації Яцек Іджіковськи, експерт з інформаційних технологій, побудови Інтернет-порталів і сайтів Тарас Кобець, директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх. Тренери мають великий особистий досвід у становленні та розвитку туристично-інформаційних центрів, систем туристичної інформації. Саме тому практичні поради та фаховий виклад тренінгового матеріалу викликали велику зацікавленість в учасників тренінгу.
За результатами тренінгу учасники дійшли згоди про необхідність запровадження на території області сертифікації туристично-інформаційних центрів, а також проведення навчального туру діючими туристично-інформаційними центрами з метою аналізу та визначення однотипного формату інформаційних систем ТІЦів та їх функціонування.
Наступним етапом проекту для туристично-інформаційних центрів буде ознайомча поїздка у Польщу у вересні 2011 року.