Для кого відпочинок у Карпатах?

 

 

Декілька років поспіль з сім’єю відпочиваю наприкінці літа в дитячому таборі «Смерічка» в селі Микуличин. Табір перебуває на балансі Прикарпатського національного університету і протягом літа приймає на відпочинок дітей, а перед початком навчального сезону в ньому оздоровлюються працівники вишу.

Кожного року ми приїжджаємо в «Смерічку» і бачимо дітей, які плачуть за вихователями й емоційно прощаються зі своїми ровесниками. Радість від відпочинку і жаль прощання з табором супроводжують дітей, яких забирають батьки.

«Смерічка» зовсім не є сучасним табором у сенсі зручностей, але це повністю компенсується чуйним ставленням вихователів і керівництва табору. Адже ні інтернет, ні телевізор не спроможні замінити педагога, який стає для дітей незаперечним авторитетом.

Дуже шкода, що в Карпатах практично знищили систему літніх дитячих таборів. Тому особливо захоплюєшся людьми, які зберегли «Смерічку». Завдяки їм ми маємо сьогодні в горах якісний відпочинок не лише для вибраних, а й для всіх.

Свого часу на Прикарпатті було 24 дитячих літніх оздоровчих табори. А залишилося лише 14. Тільки в Яремче функціонувало шість таборів, а в Микуличині – чотири. За 22 роки незалежності табори розпродали, знищили, а жодного нового державного табору в Карпатах не побудували.

Згадуються свіжі враження від відвідин Болгарії. У цій небагатій балканській країні можна помітити законсервовані державні санаторії і бази відпочинку. Проте уряд, який сьогодні не має ресурсів для їх утримання, не спішить розпродувати об’єкти, а чекає покращення фінансової ситуації, щоб відновити і розпочати оздоровлення власних громадян.

Є приватні дитячі літні табори, скажете ви мені. Так, але спробуйте оздоровити свою дитину за 12 тис. грн. і з невідомо якими вихователями. Певно, не всі на це мають кошти і сміливість.

Не будемо вже говорити про дорослих. Далеко не всім по кишені поїхати в «Буковель» і прохарчуватися в його дорогих кав’ярнях і ресторанах. Відзначу, що під час останньої екскурсії на цей курорт ми спромоглися купити собі в одному з «українських етнозакладів» (нічого собі поганого не думайте, бо там висіла на найвиднішому місці балалайка і баян) лише каву, а офіціант після нашого замовлення своїм зовнішнім виглядом додатково підкреслив, що ми «люди другого сорту». А навколо нас усюди оточувала яскрава реклама «Хортиця». Справжня тобі гірськолижна рекреація: пийте горілку – і ви оздоровитеся…

Дуже б хотілося, аби держава звертала більшу увагу на те, щоб у Карпатах могли оздоровлюватися не тільки «нові українці», а й звичайні «пересічні українці». Нам потрібні в горах не так «Лас-Вегаси» для крутих, як місця, де б діти звичайних громадян могли спокійно насолоджуватися лісом, річкою й змістовно проводити дозвілля під наглядом досвідчених вихователів. Тому що саме ці діти – наше майбутнє, чи не так?

 

Опубліковано у виданні – Галицький кореспондент. – Івано-Франківськ, 2013. – 05 вересня. – С.4.


05.09.2013 Сергій Адамович 2112 5
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

881
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1914 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2809
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1920
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1289

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3764
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

881
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1