Дизайнер Вікторія Белей про харизму, франківських модниць та секрети стилю

 

 

Вона належить до тих людей, котрі добре виховані та завжди привітні. Успішна, талановита, грайлива, усміхнена, ніжна, витончена.

 

Сьогодні ми познайомимося із молодим франківським дизайнером, стилістом Вікторією Белей. Вона розповіла Фіртці про деякі аспекти, пов'язані з її дизайнерською справою і не тільки...

 

 

Як ти стала дизайнером?

Із самого дитинства, коли бавилась ляльками, перешивала плаття, різала свої речі. Ну, звичайно, отримувала від мами за це на горіхи, але постійно щось нове придумувала. Вже коли стала дорослою – захотілось серйозніше зайнятися цією справою. Почала робити дизайн років десять тому. Паралельно в мене були свої магазини з одягом – мені подобалося вдягати людей. Щоб вони ходили красиві і усміхнені. Потім я, все таки, почала робити дизайн своїм подругам. І ось, в 2016 році випустила свою першу сольну колекцію. Маю їх вже дві...

 

Є в тебе кумири в світі моди?

Таких кумирів, як ідолів, в мене немає. Ну, хіба, Коко Шанель. Мені здається, вона кумир будь-якого дизайнера. Також мені подобаються Діор і Гуччі. В Україні також є на кого рівнятися. Дуже люблю Ірину Харченко, Оксану Караванську, Лілю Пустовіт, Ольгу Альонову.

 

Цікаво, як проходить процес створення дизайнерської речі?

Я кожен день придумую мінімум по десять моделей платть. Це завжди спонтанно. Я можу побачити тканину і вже від неї відштовхуватись.

 

А скілька часу потрібно, щоб ескіз перетворився, приміром, на плаття?

При бажанні, можна зробити все за один день. Так перед останнім показом ми доробляли кілька речей за 2 дні. Останньою я придумувала спідничку. Якраз її і не вистачало для колекції. Головне - бажання. В теорії – залежить від складності і тканини. Десь тиждень.

 

Речі від Вікторії Белей це…

Це – жіночність, це – сексуальність, це – легкість і зручність. Я терпіти не можу, коли некомфортно в речах. Речі повинні бути зручні і красиві.  Головне - це якісна тканина, яка приємна тілу.

 

 

Чи є в Івано-Франківську попит на дизайнерські речі?

Попит дуже великий. Зараз в людей є можливість купляти якісні та ексклюзивні речі за досить доступними цінами. Якщо навіть порівнювати з магазинами, то там ціни можуть бути набагато вищі, аніж в наших дизайнерів.

 

Багато у Франківську модниць?

Не повіриш – дуже. Для мене Івано-Франківськ – мало не столиця моди. В нас дуже стильні дівчата. Люблять гарно одягатися, розбираються в моді. Можливо через те, що ми ближче до Європи і маємо можливість побувати там і побачити, як вдягаються європейки.

 

А як вибрати хорошу річ в Івано-Франківську?

В нашому місті дуже мало магазинів з якісними речами. Всі магазини – масові. Максимум на два-три рази. А те, що якісне – воно дороге і не всім доступне. Попри те, я рахую, що ліпше купити одну річ, але якісну, яка буде модно дивитись на вас, аніж десять дешевих кофточок, які скоро доведеться викидати.

 

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18157087_1317426758326891_6037965662497661675_n.jpg?oh=7a7b0862d1a0b217fa83868f3fb09582&oe=598C0BFB

 

Є в нашому місті своя «дизайнерська тусовка»?

Ні, такого поняття немає. В кожного дизайнера є своя творча і креативна компанія – люди, з якими він працює, друзі. Але між собою ми підтримуємо дружні стосунки. Якщо потрібно – залюбки допоможемо один одному.

 

Конфліктуєте? Конкуренція є?

Ні, не думаю, що у Франківську є таке поняття. У нас кожен дизайнер займає свою нішу і робить речі, які відрізняються від тих, що у колеги. То, як рибний ресторан і м'ясний - зовсім інша кухня.

 

Багато в нашому місті дизайнерів?

Ой, думаю достатньо. Кожен рік з’являється хтось новий, перспективний. Точну кількість не назву, але – достатньо.

 

Кілька порад дизайнерам-початківцям

Головне не боятись, вірити в свою мрію, в свою ідею, намагатися донести її споживачу, не зазнаватися. Я би радила – якщо займатися цією справою – то займатися на всі 100%. З любов’ю до процесу і клієнта, адже найголовніше – це щоб твою річ не просто купили, а її носили, були задоволені нею.

 

Як відбираєш моделей для показів своїх колекцій?

Моделей вибираю по харизмі та обличчю. Фігура для мене не такий важливий елемент, адже одяг я роблю для жінок будь-яких комплекцій, фігур, росту. Я люблю яскравих жінок і тому модель своїм зовнішнім виглядом повинна нести певний «лук».

 

 

Кажуть, зараз у Франківську недостатньо кваліфікованих працівників для пошиття одягу?

Оце якраз і проблема. Багато пороз’їжджалися, а ті, хто залишився, не вміють добре шити. Дуже проблемно знайти кваліфікованого робітника.

 

Плануєш розширяти свій дизайнерський проект?

Звісно, я маю грандіозні плани і маю намір поступово рухатися до своєї мети.

 

Розкрий секрет, що буде модно в цьому сезоні?

Франківськ узагалі слідкує за загальноукраїнською та світовою модою. Дуже багато дівчат слідкують за показами, читають модні журнали. А цього сезону, принаймні в моїй колекції, буде модний шовк, легкий крій, комбінезони, сарафани.

 

 

 

Розмовляв Ростислав Ковтун


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1136
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6463 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

295

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1150

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1362
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

244
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

564
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2037
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7974
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547