Дизайнер Вікторія Белей про харизму, франківських модниць та секрети стилю

 

 

Вона належить до тих людей, котрі добре виховані та завжди привітні. Успішна, талановита, грайлива, усміхнена, ніжна, витончена.

 

Сьогодні ми познайомимося із молодим франківським дизайнером, стилістом Вікторією Белей. Вона розповіла Фіртці про деякі аспекти, пов'язані з її дизайнерською справою і не тільки...

 

 

Як ти стала дизайнером?

Із самого дитинства, коли бавилась ляльками, перешивала плаття, різала свої речі. Ну, звичайно, отримувала від мами за це на горіхи, але постійно щось нове придумувала. Вже коли стала дорослою – захотілось серйозніше зайнятися цією справою. Почала робити дизайн років десять тому. Паралельно в мене були свої магазини з одягом – мені подобалося вдягати людей. Щоб вони ходили красиві і усміхнені. Потім я, все таки, почала робити дизайн своїм подругам. І ось, в 2016 році випустила свою першу сольну колекцію. Маю їх вже дві...

 

Є в тебе кумири в світі моди?

Таких кумирів, як ідолів, в мене немає. Ну, хіба, Коко Шанель. Мені здається, вона кумир будь-якого дизайнера. Також мені подобаються Діор і Гуччі. В Україні також є на кого рівнятися. Дуже люблю Ірину Харченко, Оксану Караванську, Лілю Пустовіт, Ольгу Альонову.

 

Цікаво, як проходить процес створення дизайнерської речі?

Я кожен день придумую мінімум по десять моделей платть. Це завжди спонтанно. Я можу побачити тканину і вже від неї відштовхуватись.

 

А скілька часу потрібно, щоб ескіз перетворився, приміром, на плаття?

При бажанні, можна зробити все за один день. Так перед останнім показом ми доробляли кілька речей за 2 дні. Останньою я придумувала спідничку. Якраз її і не вистачало для колекції. Головне - бажання. В теорії – залежить від складності і тканини. Десь тиждень.

 

Речі від Вікторії Белей це…

Це – жіночність, це – сексуальність, це – легкість і зручність. Я терпіти не можу, коли некомфортно в речах. Речі повинні бути зручні і красиві.  Головне - це якісна тканина, яка приємна тілу.

 

 

Чи є в Івано-Франківську попит на дизайнерські речі?

Попит дуже великий. Зараз в людей є можливість купляти якісні та ексклюзивні речі за досить доступними цінами. Якщо навіть порівнювати з магазинами, то там ціни можуть бути набагато вищі, аніж в наших дизайнерів.

 

Багато у Франківську модниць?

Не повіриш – дуже. Для мене Івано-Франківськ – мало не столиця моди. В нас дуже стильні дівчата. Люблять гарно одягатися, розбираються в моді. Можливо через те, що ми ближче до Європи і маємо можливість побувати там і побачити, як вдягаються європейки.

 

А як вибрати хорошу річ в Івано-Франківську?

В нашому місті дуже мало магазинів з якісними речами. Всі магазини – масові. Максимум на два-три рази. А те, що якісне – воно дороге і не всім доступне. Попри те, я рахую, що ліпше купити одну річ, але якісну, яка буде модно дивитись на вас, аніж десять дешевих кофточок, які скоро доведеться викидати.

 

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18157087_1317426758326891_6037965662497661675_n.jpg?oh=7a7b0862d1a0b217fa83868f3fb09582&oe=598C0BFB

 

Є в нашому місті своя «дизайнерська тусовка»?

Ні, такого поняття немає. В кожного дизайнера є своя творча і креативна компанія – люди, з якими він працює, друзі. Але між собою ми підтримуємо дружні стосунки. Якщо потрібно – залюбки допоможемо один одному.

 

Конфліктуєте? Конкуренція є?

Ні, не думаю, що у Франківську є таке поняття. У нас кожен дизайнер займає свою нішу і робить речі, які відрізняються від тих, що у колеги. То, як рибний ресторан і м'ясний - зовсім інша кухня.

 

Багато в нашому місті дизайнерів?

Ой, думаю достатньо. Кожен рік з’являється хтось новий, перспективний. Точну кількість не назву, але – достатньо.

 

Кілька порад дизайнерам-початківцям

Головне не боятись, вірити в свою мрію, в свою ідею, намагатися донести її споживачу, не зазнаватися. Я би радила – якщо займатися цією справою – то займатися на всі 100%. З любов’ю до процесу і клієнта, адже найголовніше – це щоб твою річ не просто купили, а її носили, були задоволені нею.

 

Як відбираєш моделей для показів своїх колекцій?

Моделей вибираю по харизмі та обличчю. Фігура для мене не такий важливий елемент, адже одяг я роблю для жінок будь-яких комплекцій, фігур, росту. Я люблю яскравих жінок і тому модель своїм зовнішнім виглядом повинна нести певний «лук».

 

 

Кажуть, зараз у Франківську недостатньо кваліфікованих працівників для пошиття одягу?

Оце якраз і проблема. Багато пороз’їжджалися, а ті, хто залишився, не вміють добре шити. Дуже проблемно знайти кваліфікованого робітника.

 

Плануєш розширяти свій дизайнерський проект?

Звісно, я маю грандіозні плани і маю намір поступово рухатися до своєї мети.

 

Розкрий секрет, що буде модно в цьому сезоні?

Франківськ узагалі слідкує за загальноукраїнською та світовою модою. Дуже багато дівчат слідкують за показами, читають модні журнали. А цього сезону, принаймні в моїй колекції, буде модний шовк, легкий крій, комбінезони, сарафани.

 

 

 

Розмовляв Ростислав Ковтун


Коментарі (0)

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1227
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4527
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1129
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1256
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1703
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2694 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

166

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

328

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1216

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1335
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1296
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26860 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1042
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

300
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7953
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3315
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1564
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1078
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

463 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

667
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

710
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4689