Диверсія або непрофесіоналізм. Протеже нардепа Солов'я влаштував аферу із армійськими «Дозорами»?

 

/data/blog/106152/376143fe485ca630cb27eee61c4adb02.jpg

 

Епопея з бронеавтомобілями «Дозор-Б» триває. Всупереч обіцянкам керівництва Львівського бронетанкового заводу передати першу партію з 10 машин Міноборони до кінця квітня, «Дозори» в українську армію так і не надійшли. І, як стало відомо, тепер не зрозуміло чи надійдуть взагалі і в якому статусі?



Нагадаємо, що директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків на початку квітня обіцяв наступне: «ми гідно пройшли весь шлях, в рекордно короткий термін освоїли виробництво «Дозорів» і зараз останні три машини з першої партії доукомплектовуються навісними і внутрішніми комплектами ЗІП». Уже в квітні ЛБТЗ планує передати партію бронемашин українським військовим згідно із державним контрактом. Підприємство готове отримати і наступні замовлення на забезпечення потреб Збройних Сил України, - підкреслив Тимків, пише Фіртка з посиланням на autoconsulting.com.ua.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


Але вже травень, а «Дозори» в армію так і не надійшли. Більше того, за інформацією AUTO-Consulting їх уже не поспішають і приймати.

 

Замовник в особі Міноборони у першій партії з 10 «Дозорів» виявив багато невідповідностей з первісною конструкторською документацією і первинним завданням.



Крім того, AUTO-Consulting вже писав про тріщини корпусу в трьох машинах, які з'явилися при малих пробігах в 100-400 км. Їх, звичайно, усунули, але у комісії тепер виникли питання про причини їхньої появи. Почали розбиратися і з'ясувалося, що при виробництві «Дозорів» використовувалася сталь не тієї марки, яка була в технічному завданні. А це означає, що заново потрібно робити розрахунки і проводити випробування по бронестійкість. І ... пішло, поїхало.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


На «Дозорах» виявили не ті колісні редуктори, не ті мости, інші модифікації лебідки, рації, фільтро-вентиляційні установки. Вони не гірші, а просто - інші. Але військові таку «самодіяльність» не вітають і брати відповідальність на себе не хочуть.

 

«А хто буде відповідати, якщо в бою відмовить цей вузол? Той, хто прийняв на озброєння машину, яка не відповідає первинній робітничо-конструкторській документації?»

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


«Укроборонпромовці» запевняють, що і з такими змінами, «Дозори» відповідають всім тактико-технічним характеристикам, адже документація робилася в один час, а комплектацію машини робили в інший - деяких постачальників уже немає, а інші в силу відомих причин не поставляють в Україну свою продукцію. Зрозуміло, що постачальники шукали замінники і знайшли, але ... формальні відмінності, природно, є. Два відомства, за славною українською традицією, не можуть домовитися, а страждає армія, бійці і авторитет країни, як виробника озброєнь.



За більш ніж 2 роки війни «Дозор» так і не доїхав на передову. У зв'язку з цим у AUTO-Consulting є один історичний приклад. Повнопривідний армійський автомобіль часів Великої Вітчизняної війни ГАЗ-64.

 

Нагадаємо, що на момент початку війни у Червоній Армії взагалі не було легкових армійських позашляховиків. Так ось, його створили і запустили у виробництво ... за 2 місяці. Війна почалася 22 червня, а вже в серпні 1941 року на ГАЗі почалося серійне виробництво ГАЗ-64.

 

Всього за неповних 2 роки було випущено 641 автомобіль ГАЗ-64. У ході експлуатації з'ясувалося, що ГАЗ-64 потрібна інша ширина колії, щоб проходити за танковими колонами. У 1943 році йому на зміну вже прийшов модернізований варіант ГАЗ-67, який мав іншу геометрію міжколісної відстані.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


Можна довго сперечатися хто ж правий в історії з «Дозором», але армія за 2 роки не отримала жодної такої машини. Хороший «Дозор» чи поганий? - Бійцям так і не відомо.

 

Як відомо, Роман Тимків є відомим забудівельником в Івано-Франківську та співласником Калуського пивзаводу. Також Тимків був помічником-консультантом на громадських засадах депутата Верховної Ради України Юрія Солов’я.

 

Народився Роман Тимків 30 сiчня 1973 року у місті Івано-Франківськ. Навчався у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу на факультеті автоматизації та електрифікації. Одружений. Виховує доньку. Є засновником і екс-директор будівельної компанії «Екстім» (1997 рік).


09.05.2016 1239 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2364
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19354
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1738
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1211 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2259
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3855

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

112

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2001

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

687

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

376
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

901
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24396
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

625
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

608
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8040
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

463
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

773
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2044 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

731