Диверсія або непрофесіоналізм. Протеже нардепа Солов'я влаштував аферу із армійськими «Дозорами»?

 

/data/blog/106152/376143fe485ca630cb27eee61c4adb02.jpg

 

Епопея з бронеавтомобілями «Дозор-Б» триває. Всупереч обіцянкам керівництва Львівського бронетанкового заводу передати першу партію з 10 машин Міноборони до кінця квітня, «Дозори» в українську армію так і не надійшли. І, як стало відомо, тепер не зрозуміло чи надійдуть взагалі і в якому статусі?



Нагадаємо, що директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків на початку квітня обіцяв наступне: «ми гідно пройшли весь шлях, в рекордно короткий термін освоїли виробництво «Дозорів» і зараз останні три машини з першої партії доукомплектовуються навісними і внутрішніми комплектами ЗІП». Уже в квітні ЛБТЗ планує передати партію бронемашин українським військовим згідно із державним контрактом. Підприємство готове отримати і наступні замовлення на забезпечення потреб Збройних Сил України, - підкреслив Тимків, пише Фіртка з посиланням на autoconsulting.com.ua.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


Але вже травень, а «Дозори» в армію так і не надійшли. Більше того, за інформацією AUTO-Consulting їх уже не поспішають і приймати.

 

Замовник в особі Міноборони у першій партії з 10 «Дозорів» виявив багато невідповідностей з первісною конструкторською документацією і первинним завданням.



Крім того, AUTO-Consulting вже писав про тріщини корпусу в трьох машинах, які з'явилися при малих пробігах в 100-400 км. Їх, звичайно, усунули, але у комісії тепер виникли питання про причини їхньої появи. Почали розбиратися і з'ясувалося, що при виробництві «Дозорів» використовувалася сталь не тієї марки, яка була в технічному завданні. А це означає, що заново потрібно робити розрахунки і проводити випробування по бронестійкість. І ... пішло, поїхало.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


На «Дозорах» виявили не ті колісні редуктори, не ті мости, інші модифікації лебідки, рації, фільтро-вентиляційні установки. Вони не гірші, а просто - інші. Але військові таку «самодіяльність» не вітають і брати відповідальність на себе не хочуть.

 

«А хто буде відповідати, якщо в бою відмовить цей вузол? Той, хто прийняв на озброєння машину, яка не відповідає первинній робітничо-конструкторській документації?»

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


«Укроборонпромовці» запевняють, що і з такими змінами, «Дозори» відповідають всім тактико-технічним характеристикам, адже документація робилася в один час, а комплектацію машини робили в інший - деяких постачальників уже немає, а інші в силу відомих причин не поставляють в Україну свою продукцію. Зрозуміло, що постачальники шукали замінники і знайшли, але ... формальні відмінності, природно, є. Два відомства, за славною українською традицією, не можуть домовитися, а страждає армія, бійці і авторитет країни, як виробника озброєнь.



За більш ніж 2 роки війни «Дозор» так і не доїхав на передову. У зв'язку з цим у AUTO-Consulting є один історичний приклад. Повнопривідний армійський автомобіль часів Великої Вітчизняної війни ГАЗ-64.

 

Нагадаємо, що на момент початку війни у Червоній Армії взагалі не було легкових армійських позашляховиків. Так ось, його створили і запустили у виробництво ... за 2 місяці. Війна почалася 22 червня, а вже в серпні 1941 року на ГАЗі почалося серійне виробництво ГАЗ-64.

 

Всього за неповних 2 роки було випущено 641 автомобіль ГАЗ-64. У ході експлуатації з'ясувалося, що ГАЗ-64 потрібна інша ширина колії, щоб проходити за танковими колонами. У 1943 році йому на зміну вже прийшов модернізований варіант ГАЗ-67, який мав іншу геометрію міжколісної відстані.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


Можна довго сперечатися хто ж правий в історії з «Дозором», але армія за 2 роки не отримала жодної такої машини. Хороший «Дозор» чи поганий? - Бійцям так і не відомо.

 

Як відомо, Роман Тимків є відомим забудівельником в Івано-Франківську та співласником Калуського пивзаводу. Також Тимків був помічником-консультантом на громадських засадах депутата Верховної Ради України Юрія Солов’я.

 

Народився Роман Тимків 30 сiчня 1973 року у місті Івано-Франківськ. Навчався у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу на факультеті автоматизації та електрифікації. Одружений. Виховує доньку. Є засновником і екс-директор будівельної компанії «Екстім» (1997 рік).


09.05.2016 1209 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2498
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1174
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1105
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2286
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3727
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2701 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

964

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

822

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

773

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

733
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10450
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1301
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

332
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5446
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1159
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2952
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

536
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

396 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

835
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

722
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

774