Діти ліквідаторів Чорнобильської катастрофи не мають жодних мутацій — дослідження

У дітей, народжених від батьків, які зазнали опромінення від вибуху в Чорнобилі до зачаття, немає "додаткових ушкоджень ДНК".

Згідно з опублікованим у журналі Science дослідженням скринінгу генів дітей, чиї батьки були залучені для допомоги в ліквідації наслідків ядерної аварії, вони не мають жодних мутацій, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Всі учасники, які були зачаті після катастрофи й народилися у період з 1987 по 2002 рік, пройшли скринінг всіх геномів. Професорка Джеррі Томас з Імперського коледжу Лондона витратив десятиліття на вивчення біології раку, особливо пухлин, які пов'язані з ушкодженнями від радіації. Вона пояснила, що це нове дослідження вперше продемонструвало, що "навіть коли люди піддавалися відносно високим дозам радіації — у порівнянні з фоновою радіацією — це не впливало на їх майбутніх дітей".

Нове дослідження проводила професорка Мередіт Йегер з Національного інституту раку США у Меріленді. У центрі уваги були діти робітників, які були залучені для допомоги в очищенні сильно забрудненої зони навколо АЕС, а також діти евакуйованих з покинутого міста Прип'ять та інших населених пунктів у 70-кілометровій зоні навколо нього.

Один з ведучих дослідників доктор Стівен Чанок також пояснив BBC, що дослідницька група набирала цілі родини, щоб вчені могли порівняти ДНК матері, батька і дитини.

"Тут ми не дивимося на те, що трапилося з тими дітьми, які були в утробі матері під час аварії; ми дивимося на те, що називається мутаціями de novo", — сказав він.

Нові мутації у ДНК випадковим чином виникають в яйцеклітині або сперматозоїді. Залежно від того, де в генетичному плані дитини виникає мутація, вона може не мати жодного впливу чи, навпаки, — бути причиною генетичного захворювання.

"У кожному поколінні відбувається близько 50-100 таких мутацій — і вони випадкові. У певному сенсі вони є будівельними блоками еволюції. Так нові зміни вносяться в популяцію, одне народження за раз", — пояснив доктор Чанок.

Він розповів, що дослідники подивилися на геноми матері та батька, а потім на дитину.

"І ми витратили ще дев'ять місяців на пошук будь-якого сигналу — зокрема цих мутацій — який був пов'язаний з радіаційним впливом на батьків. Ми не змогли. Нічого не знайшли", — повідомив він.

Це означає, кажуть вчені, що вплив радіації на організм батьків не вплине на дітей, яких вони збираються зачати у майбутньому. Науковці зазначили, що багато людей боялися мати дітей після атомних бомб (у Нагасакі та Хіросімі), тому що вони думали, що їхня дитина постраждає від радіації, якої вони зазнали. Учені висловили сподівання, що зможуть показати, що такі впливи не мають жодного ефекту і, таким чином, полегшити цей страх.


23.04.2021 25095
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1623
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1705
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1692
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5007 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2003 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1389

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

315

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

583

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

755

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

874
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3509
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10079
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

718
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25966
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7583
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

775
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

227
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1105
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

717
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

950