Диструктивна подієвість

 

 

Диструкція є проблемою за своєю природою, бо потребує певний альтернативний погляд-відношення до знайомих речей та подій. Схема невичерпно досконала й недосконала одночасно - кількість людей із вірою та надією незліченно зростає, що є в свою чергу простою ознакою незворотньою утопією та утопічністю уподобань-пріорітетів. Галаслива демагогія, кричущі соціальні понадміру нікому не потрібні колективні збіговиська із кількадесятинними спільнотами - ти мені, я тобі - є результатом деградації та диструктивної суттєвості.
Яко сам прогрес є в результаті своєму невичерпно регресивним: кінцевою моделлю цілого-прецілого глобалізаційного прогресу є "інтимна близкисть нашого свідомого Я із АйДі-комп'ютером", це тільки за Фроммом, а за багатьма іншими все набагато фатальніше.
Ера реалістичного капіталізму настала- тепер можна займатись дрібною комерцією в білий день без пригризання совісті із двома- трьома вищими освітами. О, пречудовий час, що ж ти ще такого приховав в своїх сивих скронях.?
В війні всі себе знаходять.
Не завжди живими, не завжди мертвими, не завжди прикаліченими, не завжди нікому непотрібними...
Ось так.
Колись ми чогось боялись, тепер той страх став однією з наших невід'ємних плат однієї з мікросхем. 
Задоволення теж диструктивні. Вони ж не вічні, як невічна сама Вічність...
За Фроммом все стає ніби-то декларовано зрозумілим: в аспектах свободи, релігії, впевненості, стійкості- ця сполука заходить в нашу систему із першою рідкою клітиною, інакшого істинного варіанту немає- якщо ви вже народились з космополітичними подихами - тоді дихайти тим Космосом на повні легені й пропускайти тії прибуденні блудства із посмішкою.
Я не пророк. Хоча передумовності вже всі перейшов. Я більше люблю гаряче Сонце. Це тая віра , що передалась мені від моєї мами. А з цим світилом все стає мізерією...
Отже, Фромм чітко розрізняє важливість розуміння активації пам'яті ментально-генетичної із клітинною базою батьків-прабатьків-пращурів, не інакше: тому м'ясник ніколи не напише книгу по соціальній кібернетиці чи кіберпанку.
Що мені ще сподобалось в читанні "Революції Свободи" так це роздуми над Богом і комп'ютером, різноповерхневістю шизофренії та урбанізованого маніакального деструктивізму. Зокрема останні прояви доволі чудово проглядаються в високорозвинених державах, - о, Китаю, Китаю, де ж та хвиля,;що тебе поглотить...?
Треба туда злітати. Свідомо. Тільки так. Всі інші безпідставні подорожі країнами Фромм називає втечею від себе та результатом уникнення депресивного диструктивізму. Ну , у випадку із повною ізоляцією, яко повного щастя /імхо/ , я вбачаю Бога, нехай пробачить мені агентура Правого сектора..
Менше з тим. Отже свідома подорож до Китаю, потрібно поспішати, бо він може сам сюди приїхати.
І останнє з Фромма - це світоч надії як передумови свободи чи волі, чи волі-свободи, чи свободи-волі, чи післямови... категоричність є не дуже романтичною рисою, а зараз весна й все ожива, й буя.. отож Людина-надії, тобто Хомо Есперанс, цікаво чому ж вже живу без надій , лишень задачами та чіткими завданнями.Ось тут і є тая суттєвість, що надія породжує диструкцію, а дієва мегаактивність створює та породжує й зреалізовує Свободу... того не знав Фромм, бо демагогія -це антисолодкий кисіль із нього хіба з топором смакові пристрасті вивариш..
Всіх з весною.
Цініть свободу

 


01.06.2015 Роман Бончук 2536 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

470
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1262
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2190 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1061
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2988
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2057

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

831

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

988

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1418

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2018
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26302 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

706
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

907
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2938
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1188
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

893
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1155
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1154
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

357
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4158
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1020
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1587