Диструктивна подієвість

 

 

Диструкція є проблемою за своєю природою, бо потребує певний альтернативний погляд-відношення до знайомих речей та подій. Схема невичерпно досконала й недосконала одночасно - кількість людей із вірою та надією незліченно зростає, що є в свою чергу простою ознакою незворотньою утопією та утопічністю уподобань-пріорітетів. Галаслива демагогія, кричущі соціальні понадміру нікому не потрібні колективні збіговиська із кількадесятинними спільнотами - ти мені, я тобі - є результатом деградації та диструктивної суттєвості.
Яко сам прогрес є в результаті своєму невичерпно регресивним: кінцевою моделлю цілого-прецілого глобалізаційного прогресу є "інтимна близкисть нашого свідомого Я із АйДі-комп'ютером", це тільки за Фроммом, а за багатьма іншими все набагато фатальніше.
Ера реалістичного капіталізму настала- тепер можна займатись дрібною комерцією в білий день без пригризання совісті із двома- трьома вищими освітами. О, пречудовий час, що ж ти ще такого приховав в своїх сивих скронях.?
В війні всі себе знаходять.
Не завжди живими, не завжди мертвими, не завжди прикаліченими, не завжди нікому непотрібними...
Ось так.
Колись ми чогось боялись, тепер той страх став однією з наших невід'ємних плат однієї з мікросхем. 
Задоволення теж диструктивні. Вони ж не вічні, як невічна сама Вічність...
За Фроммом все стає ніби-то декларовано зрозумілим: в аспектах свободи, релігії, впевненості, стійкості- ця сполука заходить в нашу систему із першою рідкою клітиною, інакшого істинного варіанту немає- якщо ви вже народились з космополітичними подихами - тоді дихайти тим Космосом на повні легені й пропускайти тії прибуденні блудства із посмішкою.
Я не пророк. Хоча передумовності вже всі перейшов. Я більше люблю гаряче Сонце. Це тая віра , що передалась мені від моєї мами. А з цим світилом все стає мізерією...
Отже, Фромм чітко розрізняє важливість розуміння активації пам'яті ментально-генетичної із клітинною базою батьків-прабатьків-пращурів, не інакше: тому м'ясник ніколи не напише книгу по соціальній кібернетиці чи кіберпанку.
Що мені ще сподобалось в читанні "Революції Свободи" так це роздуми над Богом і комп'ютером, різноповерхневістю шизофренії та урбанізованого маніакального деструктивізму. Зокрема останні прояви доволі чудово проглядаються в високорозвинених державах, - о, Китаю, Китаю, де ж та хвиля,;що тебе поглотить...?
Треба туда злітати. Свідомо. Тільки так. Всі інші безпідставні подорожі країнами Фромм називає втечею від себе та результатом уникнення депресивного диструктивізму. Ну , у випадку із повною ізоляцією, яко повного щастя /імхо/ , я вбачаю Бога, нехай пробачить мені агентура Правого сектора..
Менше з тим. Отже свідома подорож до Китаю, потрібно поспішати, бо він може сам сюди приїхати.
І останнє з Фромма - це світоч надії як передумови свободи чи волі, чи волі-свободи, чи свободи-волі, чи післямови... категоричність є не дуже романтичною рисою, а зараз весна й все ожива, й буя.. отож Людина-надії, тобто Хомо Есперанс, цікаво чому ж вже живу без надій , лишень задачами та чіткими завданнями.Ось тут і є тая суттєвість, що надія породжує диструкцію, а дієва мегаактивність створює та породжує й зреалізовує Свободу... того не знав Фромм, бо демагогія -це антисолодкий кисіль із нього хіба з топором смакові пристрасті вивариш..
Всіх з весною.
Цініть свободу

 


01.06.2015 Роман Бончук 2497 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

889 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727