"Дисбактеріоз у нашому творчому тілі": актори Франківського драмтеатру - про роботу під час локдауну (ФОТО/ВІДЕО)

Усі заклади культури Івано-Франківської області під час локдауну продовжують працювати, однак з обмеженнями.

Про це Суспільному Карпати розповів начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, пише Фіртка.

Зокрема, у Франківському драмтеатрі готуються до прем’єри вистави "Ромео і Джульєтта", а в обласній філармонії у найближчі два місяці запланували 14 концертів.

Актори театру репетирують тричі на тиждень.

"Всі моменти, які ми робимо, робимо пластично. Для того, щоб це не була непроста "фізуха", а щоб актор тут розвивав свою пластику", - розповідає головний балетмейстер Дмитро Лека.

Після тренування деякі актори пішли на репетицію інклюзивного мюзиклу для сімейного перегляду "Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри".

Як розповіла режисерка вистави Роза Саркісян, грають в мюзиклі молоді актори та люди з інвалідністю.

"Ми зараз просто відновлюємо, згадуємо, які в нас мізансцени. Додаємо щось новеньке".

Інші ж актори готуються до прем’єри вистави "Ромео і Джульєтта" в перекладі Юрія Андруховича. За словами керівника драмтеатру Ростислава Держипільського, унікальність цієї постановки полягає в тому, що одну частину зіграють у Промприладі. Реновація, а іншу - в підвалі театру. Попередньо прем’єру запланували на 14 лютого. Сьогодні ж актори читають сценарій та вносять свої корективи.

Олег Панас зіграє роль Ромео. Розповідає, що це його перша головна роль у серйозному проєкті.

"Роль важка, тому що це не є класичний Шекспір. Ми дуже багато чого вкладаємо, інтерпретуємо п’єсу. Вкладаємо багато сучасних тенденцій".

Репетиції в театрі проходять щодня, розповідає актор Іван Бліндар. Він у виставі "Ромео і Джульєта" зіграє Меркуціо. Митець розповідає, що поки театр не приймає глядачів, актори не припиняють працювати - часто збираються, багато репетирують та підтримують один одного. Бо, каже, карантин та відсутність глядачів погано впливають на роботу.

"Дисбактеріоз у нашому творчому тілі. Розбалансовує дуже сильно, тому що ми потребуємо глядача. Театральне мистецтво, та будь-яке мистецтво, потребує глядача, людину, куди ми направляємо нашу енергію", - каже Бліндар.

Як повноцінно працювати під час локдауну, у Франківському драмтеатрі знають ще з минулого року, розповідає Ростислав Держипільський. Зараз, каже, робота кипить, час без глядачів намагаються використати з максимальною користю.

"Використовуємо цей час активніше для репетицій. Займаємося вводами нових вистав, цехи підрихтовують декорації та костюми".

Не скасовують репетиції й в обласній філармонії імені Іри Маланюк. Зараз тут готуються до концерту "Бароко" за участю камерного оркестру "Harmonia Nobile".

"Після коляди, після таких вражень колядницьких, люди хочуть побачити музику трохи іншого плану, іншого жанру, зокрема, барокову", - каже художній керівник Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк Ігор Дем’янець.

Впродовж лютого і березня тут запланували провести 14 концертів. Багато програм, які повинні були презентувати минуло року, планують у 2021-му. Тому зараз музиканти багато репетирують, дотримуючись карантинних вимог.

На Івано-Франківщині - понад 1 500 закладів культури. І всі вони під час локдауну не припиняють своєї роботи, розповідає начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак. До прикладу, працівники музеїв оцифровують колекції та готують нові виставки. Працівники бібліотек готуються до Дня соборності України. До свята вони презентують декілька онлайн-проєктів.


Читайте також:

Франківський ляльковий театр презентував Різдвяну історію (ВІДЕО)

Франківський драмтеатр запрошує на казку-мюзикл "Золоте курча" (ВІДЕО)

У Франківську покажуть вистави для дітей, які зазнали домашнього насильства (ФОТО/ВІДЕО)


21.01.2021 1341 1
Коментарі (1)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

294
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

432
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2291
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1695
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1989
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5596 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1097

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1111

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1625

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1102
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

853
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

713
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14530
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

505
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10376
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6045
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

595
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7443
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2704
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

496
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

599
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

434