"Дисбактеріоз у нашому творчому тілі": актори Франківського драмтеатру - про роботу під час локдауну (ФОТО/ВІДЕО)

Усі заклади культури Івано-Франківської області під час локдауну продовжують працювати, однак з обмеженнями.

Про це Суспільному Карпати розповів начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, пише Фіртка.

Зокрема, у Франківському драмтеатрі готуються до прем’єри вистави "Ромео і Джульєтта", а в обласній філармонії у найближчі два місяці запланували 14 концертів.

Актори театру репетирують тричі на тиждень.

"Всі моменти, які ми робимо, робимо пластично. Для того, щоб це не була непроста "фізуха", а щоб актор тут розвивав свою пластику", - розповідає головний балетмейстер Дмитро Лека.

Після тренування деякі актори пішли на репетицію інклюзивного мюзиклу для сімейного перегляду "Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри".

Як розповіла режисерка вистави Роза Саркісян, грають в мюзиклі молоді актори та люди з інвалідністю.

"Ми зараз просто відновлюємо, згадуємо, які в нас мізансцени. Додаємо щось новеньке".

Інші ж актори готуються до прем’єри вистави "Ромео і Джульєтта" в перекладі Юрія Андруховича. За словами керівника драмтеатру Ростислава Держипільського, унікальність цієї постановки полягає в тому, що одну частину зіграють у Промприладі. Реновація, а іншу - в підвалі театру. Попередньо прем’єру запланували на 14 лютого. Сьогодні ж актори читають сценарій та вносять свої корективи.

Олег Панас зіграє роль Ромео. Розповідає, що це його перша головна роль у серйозному проєкті.

"Роль важка, тому що це не є класичний Шекспір. Ми дуже багато чого вкладаємо, інтерпретуємо п’єсу. Вкладаємо багато сучасних тенденцій".

Репетиції в театрі проходять щодня, розповідає актор Іван Бліндар. Він у виставі "Ромео і Джульєта" зіграє Меркуціо. Митець розповідає, що поки театр не приймає глядачів, актори не припиняють працювати - часто збираються, багато репетирують та підтримують один одного. Бо, каже, карантин та відсутність глядачів погано впливають на роботу.

"Дисбактеріоз у нашому творчому тілі. Розбалансовує дуже сильно, тому що ми потребуємо глядача. Театральне мистецтво, та будь-яке мистецтво, потребує глядача, людину, куди ми направляємо нашу енергію", - каже Бліндар.

Як повноцінно працювати під час локдауну, у Франківському драмтеатрі знають ще з минулого року, розповідає Ростислав Держипільський. Зараз, каже, робота кипить, час без глядачів намагаються використати з максимальною користю.

"Використовуємо цей час активніше для репетицій. Займаємося вводами нових вистав, цехи підрихтовують декорації та костюми".

Не скасовують репетиції й в обласній філармонії імені Іри Маланюк. Зараз тут готуються до концерту "Бароко" за участю камерного оркестру "Harmonia Nobile".

"Після коляди, після таких вражень колядницьких, люди хочуть побачити музику трохи іншого плану, іншого жанру, зокрема, барокову", - каже художній керівник Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк Ігор Дем’янець.

Впродовж лютого і березня тут запланували провести 14 концертів. Багато програм, які повинні були презентувати минуло року, планують у 2021-му. Тому зараз музиканти багато репетирують, дотримуючись карантинних вимог.

На Івано-Франківщині - понад 1 500 закладів культури. І всі вони під час локдауну не припиняють своєї роботи, розповідає начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак. До прикладу, працівники музеїв оцифровують колекції та готують нові виставки. Працівники бібліотек готуються до Дня соборності України. До свята вони презентують декілька онлайн-проєктів.


Читайте також:

Франківський ляльковий театр презентував Різдвяну історію (ВІДЕО)

Франківський драмтеатр запрошує на казку-мюзикл "Золоте курча" (ВІДЕО)

У Франківську покажуть вистави для дітей, які зазнали домашнього насильства (ФОТО/ВІДЕО)


21.01.2021 1200 1
Коментарі (1)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1136
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6463 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

295

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1150

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1362
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

244
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

564
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2037
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7974
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547