"Дисбактеріоз у нашому творчому тілі": актори Франківського драмтеатру - про роботу під час локдауну (ФОТО/ВІДЕО)

Усі заклади культури Івано-Франківської області під час локдауну продовжують працювати, однак з обмеженнями.

Про це Суспільному Карпати розповів начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, пише Фіртка.

Зокрема, у Франківському драмтеатрі готуються до прем’єри вистави "Ромео і Джульєтта", а в обласній філармонії у найближчі два місяці запланували 14 концертів.

Актори театру репетирують тричі на тиждень.

"Всі моменти, які ми робимо, робимо пластично. Для того, щоб це не була непроста "фізуха", а щоб актор тут розвивав свою пластику", - розповідає головний балетмейстер Дмитро Лека.

Після тренування деякі актори пішли на репетицію інклюзивного мюзиклу для сімейного перегляду "Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри".

Як розповіла режисерка вистави Роза Саркісян, грають в мюзиклі молоді актори та люди з інвалідністю.

"Ми зараз просто відновлюємо, згадуємо, які в нас мізансцени. Додаємо щось новеньке".

Інші ж актори готуються до прем’єри вистави "Ромео і Джульєтта" в перекладі Юрія Андруховича. За словами керівника драмтеатру Ростислава Держипільського, унікальність цієї постановки полягає в тому, що одну частину зіграють у Промприладі. Реновація, а іншу - в підвалі театру. Попередньо прем’єру запланували на 14 лютого. Сьогодні ж актори читають сценарій та вносять свої корективи.

Олег Панас зіграє роль Ромео. Розповідає, що це його перша головна роль у серйозному проєкті.

"Роль важка, тому що це не є класичний Шекспір. Ми дуже багато чого вкладаємо, інтерпретуємо п’єсу. Вкладаємо багато сучасних тенденцій".

Репетиції в театрі проходять щодня, розповідає актор Іван Бліндар. Він у виставі "Ромео і Джульєта" зіграє Меркуціо. Митець розповідає, що поки театр не приймає глядачів, актори не припиняють працювати - часто збираються, багато репетирують та підтримують один одного. Бо, каже, карантин та відсутність глядачів погано впливають на роботу.

"Дисбактеріоз у нашому творчому тілі. Розбалансовує дуже сильно, тому що ми потребуємо глядача. Театральне мистецтво, та будь-яке мистецтво, потребує глядача, людину, куди ми направляємо нашу енергію", - каже Бліндар.

Як повноцінно працювати під час локдауну, у Франківському драмтеатрі знають ще з минулого року, розповідає Ростислав Держипільський. Зараз, каже, робота кипить, час без глядачів намагаються використати з максимальною користю.

"Використовуємо цей час активніше для репетицій. Займаємося вводами нових вистав, цехи підрихтовують декорації та костюми".

Не скасовують репетиції й в обласній філармонії імені Іри Маланюк. Зараз тут готуються до концерту "Бароко" за участю камерного оркестру "Harmonia Nobile".

"Після коляди, після таких вражень колядницьких, люди хочуть побачити музику трохи іншого плану, іншого жанру, зокрема, барокову", - каже художній керівник Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк Ігор Дем’янець.

Впродовж лютого і березня тут запланували провести 14 концертів. Багато програм, які повинні були презентувати минуло року, планують у 2021-му. Тому зараз музиканти багато репетирують, дотримуючись карантинних вимог.

На Івано-Франківщині - понад 1 500 закладів культури. І всі вони під час локдауну не припиняють своєї роботи, розповідає начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак. До прикладу, працівники музеїв оцифровують колекції та готують нові виставки. Працівники бібліотек готуються до Дня соборності України. До свята вони презентують декілька онлайн-проєктів.


Читайте також:

Франківський ляльковий театр презентував Різдвяну історію (ВІДЕО)

Франківський драмтеатр запрошує на казку-мюзикл "Золоте курча" (ВІДЕО)

У Франківську покажуть вистави для дітей, які зазнали домашнього насильства (ФОТО/ВІДЕО)


21.01.2021 1370 1
Коментарі (1)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3751 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269