Дині і кавуни. Вибираємо правильно і їмо без ризику

 

 

Ура! Настав розпал кавунового і динного сезону. Як добре мати можливість хоча б раз на рік поласувати соковитою м'якоттю кавуна і дині. Ну, а заодно і здоров'я поправити. У серпні, коли більшість дрібних ягід вже відходять, на прилавках з'являються їх родичі - великі смугасті ягоди-кавуни і медові дині.



Цінність кавуна відзначили ще в стародавньому Єгипті, його насіння і зображення археологи знаходили в гробницях фараонів. Сам же полосатик родом з Африки, там і сьогодні на околицях пустелі Калахарі можна зустріти його родичів - диких смугастих кавунів.



Завдяки своїм якостям кавун є цінним даром природи. Він складається приблизно на 80-94% з води і сприяє швидкому виведенню шкідливих речовин з організму. Ця смачна смугаста ягода, містить в собі масу корисних властивостей. Його червона м'якоть багата фолієвою кислотою, необхідною для крові та синтезу білків. Кавун містить легкі цукру: фруктозу, глюкозу та сахарозу. Стигла м'якоть має дієтичні властивості, які особливо корисні при недокрів'ї, серцево-судинних захворюваннях, подагрі, а також хворобах печінки і сечового міхура. Серед компонентів кавуна є ще аскорбінова і нікотинова кислота, солі заліза, калію, натрію, фосфору і магнію, а ще клітковина, пектинові речовини і каротин.



Як вибирати кавун?

При покупці кавуна необхідно враховувати деякі моменти. Плоди цієї культури, як, втім, і диня, і коренеплоди, вбирають у себе багато нітратів, так що в цьому питанні слід проявити пильність. У м'якоті кавуна, насиченого нітратами, прожилки набувають жовтого кольору, а також можна побачити жовті ущільнення розміром з копійку або п'ятачок, а то й ще більше.

Стиглий кавун, як правило, великий і при цьому легкий. При виборі кавуна слід уникати дуже маленьких і дуже великих. Сухий хвостик означає стиглість. Світла пляма, на якому лежав кавун, повинна бути жовтою, а ще краще помаранчевим. Якщо постукати по спілому кавуну, він буде пружинити і почується не глухий, а дзвінкий звук. Кірка вдало вибраного кавуна повинна бути твердою і блискучою. Проведіть по шкірці нігтем. Стиглий кавун легко подряпати. Надрізати кавун при купівлі, краще не треба, тому що шкірка його брудна, та й на ножі може роїтися маса мікробів. І кілька порад, як не помилитися при виборі кавунів:

Як вживають кавун?

Крім вживання кавуна в природному вигляді, можна робити з нього мед або засолюють, а при бажанні можна зробити навіть кавунові цукати.



Кавуновий мед готують тільки з повністю дозрілих кавунів з солодкою м'якоттю. Чистий кавун розрізають на частини над тазом, ложкою вибирають з нього м'якоть, подрібнюють, протирають через сито або друшляк, проціджують через два шари марлі й ставлять на вогонь. При закипанні червонувату піну слід зняти, а рідина знову процідити через сито або марлю. Потім його ставлять на повільний вогонь і випаровують, постійно помішуючи, щоб не пригоріла. Коли об'єм соку зменшиться в 5-6 разів, перевіряють готовність капнувши краплю на ніготь - якщо крапля не розтікається, утримує форму, значить, мед готовий. Готовий кавуновий мед розфасовують у скляні банки і закочують кришками, але можна його зберігати і не в герметично закритій тарі.



Для засолу придатні невеликі зрілі плоди з тонкою кіркою і соковитою щільною м'якоттю. Кавуни ретельно миють, наколюють в декількох місцях, після чого щільно укладають в тару і заливають 6-ти процентним розчином куховарської солі і витримують при кімнатній температурі 1-2 дні, а потім переносять тару в прохолодне місце.


19.07.2017 3308 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

367
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1420
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5000
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

895
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

275
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734