Дині і кавуни. Вибираємо правильно і їмо без ризику

 

 

Ура! Настав розпал кавунового і динного сезону. Як добре мати можливість хоча б раз на рік поласувати соковитою м'якоттю кавуна і дині. Ну, а заодно і здоров'я поправити. У серпні, коли більшість дрібних ягід вже відходять, на прилавках з'являються їх родичі - великі смугасті ягоди-кавуни і медові дині.



Цінність кавуна відзначили ще в стародавньому Єгипті, його насіння і зображення археологи знаходили в гробницях фараонів. Сам же полосатик родом з Африки, там і сьогодні на околицях пустелі Калахарі можна зустріти його родичів - диких смугастих кавунів.



Завдяки своїм якостям кавун є цінним даром природи. Він складається приблизно на 80-94% з води і сприяє швидкому виведенню шкідливих речовин з організму. Ця смачна смугаста ягода, містить в собі масу корисних властивостей. Його червона м'якоть багата фолієвою кислотою, необхідною для крові та синтезу білків. Кавун містить легкі цукру: фруктозу, глюкозу та сахарозу. Стигла м'якоть має дієтичні властивості, які особливо корисні при недокрів'ї, серцево-судинних захворюваннях, подагрі, а також хворобах печінки і сечового міхура. Серед компонентів кавуна є ще аскорбінова і нікотинова кислота, солі заліза, калію, натрію, фосфору і магнію, а ще клітковина, пектинові речовини і каротин.



Як вибирати кавун?

При покупці кавуна необхідно враховувати деякі моменти. Плоди цієї культури, як, втім, і диня, і коренеплоди, вбирають у себе багато нітратів, так що в цьому питанні слід проявити пильність. У м'якоті кавуна, насиченого нітратами, прожилки набувають жовтого кольору, а також можна побачити жовті ущільнення розміром з копійку або п'ятачок, а то й ще більше.

Стиглий кавун, як правило, великий і при цьому легкий. При виборі кавуна слід уникати дуже маленьких і дуже великих. Сухий хвостик означає стиглість. Світла пляма, на якому лежав кавун, повинна бути жовтою, а ще краще помаранчевим. Якщо постукати по спілому кавуну, він буде пружинити і почується не глухий, а дзвінкий звук. Кірка вдало вибраного кавуна повинна бути твердою і блискучою. Проведіть по шкірці нігтем. Стиглий кавун легко подряпати. Надрізати кавун при купівлі, краще не треба, тому що шкірка його брудна, та й на ножі може роїтися маса мікробів. І кілька порад, як не помилитися при виборі кавунів:

Як вживають кавун?

Крім вживання кавуна в природному вигляді, можна робити з нього мед або засолюють, а при бажанні можна зробити навіть кавунові цукати.



Кавуновий мед готують тільки з повністю дозрілих кавунів з солодкою м'якоттю. Чистий кавун розрізають на частини над тазом, ложкою вибирають з нього м'якоть, подрібнюють, протирають через сито або друшляк, проціджують через два шари марлі й ставлять на вогонь. При закипанні червонувату піну слід зняти, а рідина знову процідити через сито або марлю. Потім його ставлять на повільний вогонь і випаровують, постійно помішуючи, щоб не пригоріла. Коли об'єм соку зменшиться в 5-6 разів, перевіряють готовність капнувши краплю на ніготь - якщо крапля не розтікається, утримує форму, значить, мед готовий. Готовий кавуновий мед розфасовують у скляні банки і закочують кришками, але можна його зберігати і не в герметично закритій тарі.



Для засолу придатні невеликі зрілі плоди з тонкою кіркою і соковитою щільною м'якоттю. Кавуни ретельно миють, наколюють в декількох місцях, після чого щільно укладають в тару і заливають 6-ти процентним розчином куховарської солі і витримують при кімнатній температурі 1-2 дні, а потім переносять тару в прохолодне місце.


19.07.2017 3260 0
Коментарі (0)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195