Ділянка під ялинку

 

Івано-Франківська міська рада зібралася 23 грудня на позачергову сесію, щоб задовольнити земельні апетити депутата Юрія Солов'я?

 

Ця історія почалася ще 8 грудня, коли міська рада затвердила проект землеустрою з відведення земельної ділянки підприємцю Соловей Ярославі Дем'янівні (матері лідера фракції "УДАР - Громадський форум" Юрія Солов'я - ред.) загальною площею 0,3402 га, в тому числі 0,3293 га за рахунок земельної ділянки Івано-Франківської автомобільної школи ТСО України на вул. Гетьмана Мазепи, 144.

 

За рішенням сесії, ділянка передається в оренду терміном на п'ять років для влаштування паркінгу автомобілів для обслуговування готельно-відпочинкового комплексу "Парк Готель", фактичним власником якого є Юрій Соловей. Попри те, що Соловей неодноразово і жорстко критикував діяльність фракції "Свобода" у міській раді, "свободівці" несподівано одноголосно проголосували "за". А от для міського голови Віктора Анушкевичуса це рішення стало сюрпризом. Мер його заветував. Очевидно, був впевнений, що для подолання вето обранці не зможуть забезпечити дві третини голосів, а саме - 41.

 

Територія, навколо якої здійнявся такий галас, впала в око родині Солов'я декілька років тому. Ще у 2006 році Соловей Ярослава Дем'янівна отримала дозвіл на розробку проекту землеустрою цієї ділянки. За обґрунтуванням міського голови, це рішення було дійсне до 14 лютого 2010 року. Тому рішення, прийняте на попередній сесії 8 грудня, на думку Анушкевичуса, суперечить законодавству. Натомість його опоненти переконують, що підприємець Соловей Я. Д. вчасно дотрималася всіх процедур, передбачених законодавством: вчасно виготовила проект землеустрою, отримала позитивний висновок Державної експертизи обласного Держкомзему та подала заяву на отримання землі в оренду. Мовляв, просто міський голова та міськрада попереднього скликання всіляко ухилялися від вчасного розгляду цього рішення. До речі, Вищий господарський суд України відмовив у позові Ярослави Соловей до міськради про спонукання до укладення договору оренди.

 

Член фракції "Батьківщина" Василь Бойчук згадав, що на початку 2006 року, коли підприємцю дали дозвіл на розробку проекту землеустрою, земля в місті роздавалася «цілими пакетами». «Ніхто не заперечує проти бізнесу, ніхто не заперечує проти будівництва. Мова йде про те, що одні кращі, а другі гірші. Кращий той, що сидить у владі, кращий той, хто стає депутатом, гірші ті, хто перебуває за межами цієї зали», - сказав депутат, закликаючи колег-депутатів виставити землю на аукціон, а проект рішення поставити на поіменне голосування.

 

Його пропозицію підтримав регіонал Богдан Федьків. Крім того, Федьків зізнався, що напередодні сесії йому телефонував Соловей та хотів "сторгуватися". "Я сказав, що я ні принципами, ні землею територіальної громади не торгую. Тому я ще раз підтверджую, що спортивний майданчик, на якому є трава, на якому можна ще влітку походити по росі, на якому є спортивні снаряди, не можна віддавати під забудову", - запевнив Богдан Федьків. Регіонал звинуватив Юрія Солов'я в обдурюванні та підкупі виборців. "Якщо ви завезли машину глини, зверху засипали піском, закопали кілька труб і перерізали червону стрічку, то це не є величезне досягнення. Це є обман виборця", - не вгавав депутат.

 

Таких нападок Соловей не витримав і заявив, що однопартійці Федьківа вже декілька років самі мають око на ділянку біля "Парк Готелю". У відповідь Федьків відрізав: "Якби мене навіть Вишиванюк (голова ІФ ОДА - ред.) попросив проголосувати за це питання, я б ніколи цього не зробив! Говорячи про наших однопартійців, назвіть прізвища". Та Соловей промовчав: чи то ніяких прізвищ і не було, чи боявся їх назвати.

 

Насамкінець однофракцієць Юрія Солов'я Володимир Чорноус запропонував внести стилістичні правки у проект рішення. У цей момент головуючий на сесії секретар міськради Руслан Марцінків ставить на голосування проект рішення. Депутати 41 голосом підтримують. "Рішення прийнято", - урочисто оголошує Марцінків. За регламентом, це означає, що проголосували лише за поправки Чорноуса. "А проект рішення в цілому?.." - запитує хтось у залі. Та пізно, вже грає гімн.

 

До речі, пропозиції щодо голосування в поіменному режимі "свободівці" не підтримали. Зате показали меру, що за бажання 41 голос у залі завжди знайдеться. А цього достатньо, щоб відправити його у відставку.

 

Марія ГАВРИЛЮК,

Галицький кореспондент


Коментарі (13)

Вова 2012.01.04, 11:39
і воно ще щось каже про корупцію.......... а марцинків маладец і проголосував - рішення не прийняв в цілому. "вищий пілотаж" - рішення не прийнято!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Микола 2012.01.04, 12:01
Шановна Фіртко та Галицький кореспондент! Як журналіст скажу відверто що ви не дотримуєтесь паритету а системно дискредитуєте тільки Соловя? Чому для прикладу ви ніразу не згадали Прокопіва, який перебуваючи на теплокомуненерго та водоконалі вкрав за приблизними підрахунками понад 10 млн грн чи для прикладу Сича для збору коштів на його компанію й створено ЄРЦ, якому кожного місяця кожен мешканець платить 10 грн, а це 4 млн в рік. Дивує чому не знайшло достойного висвітлення списання 3,6 млн грн Шлемку і т.д. Несправедливо. Хоча абсолютно природньо для п. Головенського і його вихованців, які крім бруду нічого іншого писати не вміють.
ФІРТКА 2012.01.04, 12:07
2 Микола. Не правду говорите. І про ЄРЦ писали, і про Шлемка і багато іншого. Приклад: "Обласна «Батьківщина» заборгувала Івано-Франківську 3,5 млн. грн. або Шлемко гроші на бочку!" - http://firtka.if.ua/?action=show&id=4312. І крім "бруду" (розуміємо = критики і негативної для когось інформації?) багато пишемо "доброго і світлого":)) - ну блоги хоча б почитайте - там все написано і підписано. Але Ви чомусь так "перейнялися" саме цим дрібним епізодом....:)) Творчих Вам успіхів, колего!!!
Знов ФІРТКА 2012.01.04, 12:12
2 Микола. А щодо крадіжки 10 млн. Прокопівим, якщо маєте факти - дайте, або напишіть самі - З РАДІСТЮ розмістимо Ваш "бруд" (текст):))
ФІРТКА 2012.01.04, 17:53
2 Микола. Не знаємо хто ви, колего:)), але Ваших журналістських розслідувань ні по Сичу, ані по Прокопіву ми в місцевих ЗМІ не помічали. Певно у вашому виданні цензура не пропускає? Те що ви тут написали анонімно, підписавшись Миколою (а може ви, скажімо, Оксана?) - це нормальні базарні плітки... Запрошення наше залишається в силі. Розслідуйте, пишіть про Прокопіва, Сича, шліть нам якщо не маєте змоги надрукувати в інших ЗМІ. Ми обіцяємо все розмістити. І про "утримувача Фіртки" Прокопіва - в першу чергу. Але - факти!, а не те, що на базарі говорять:)) Творчих успіхів, колего:))
Микола 2012.01.04, 14:30
Хочете факти - будьласка. До приходу Прокопіва на ТКЕ борг за газ - 30 млн, після залишення посади 90 млн, при цьому мілліонні суми спрямовані на ремонт особистого кабінету та нового офісу ТКЕ. Вже не говорю про знову ж міллонні суми спрямовані на оплату юридични х послуг однієї близької до Вас п. Олеже юридичної фірми. По Водоканалу та ж історія - ремонт кабінету за 150 тис грн, стоянки космічне нарощення боргів яке призвело до відключення від електрики, тощо. Але ж п. Прокопів вас фінансує тому ви його і не критикуєте.
Микола 2012.01.04, 14:52
Про ЄРЦ ТО ВИ ПИСАЛИ АЛЕ ДЕ ТАМ ЗГАДКА ПРО СИЧА І ПРО ТЕ ЩО ВІН ДО ЦЬОГО ПРИЧЕТНИЙ. Ви ж то любий матеріал в якому є згадка про СОЛОВЯ ЗРАЗУ В НЕГАТИВІ. Так що будьте послідовні, колего:)
Памятаючий 2012.01.04, 17:37
Соловей - відомий "собіратєль земель франківських". Рекреаційну зону хапнув коло Бистриці під житлові багатоповерхівки....
Таня 2012.01.04, 23:55
Шановна Фіртко! Я Повністю підтримую Миколу в тому що межа бруду по відношенню до Соловя також повинна бути. Просто забивши в пошуку прізвище Соловей за останні 10 днів можна знайти як мінімум 4 статті про дану ділянку з яких 2 статті були розміщенні як топ справа ще й відмічені червоним кольром. Назвіть приклад "такоі" уваги ще по чиїсь персоні, яка займається політикою в нашому місті.
микитаєнков 2012.01.05, 23:51
Юрку!А де громадський форум?шо-шо,.де-де, ага! в сраці.Ось так ти репетував як ллідер форуму,а про що зараз будеш бленькати, вже в ударі.ОТ добре!може хоч від Кличка дістанеш добре поза вуха...Але він лупить моцно,готуйся!Але дістанеш!то буде великий кайф для Івано-Франківчан...
Для Микитаєнкова 2012.01.06, 12:27
Сьогодні 06.12 громадський форум спільно з Ударом завітав в дитячі притулки де по можливості допоміг дітям.Якщо ви вважаєте це репетом - це ваша справа бо нічого іншого окрім як облити брудом Соловя ви не можете чи не хочете чи не вмієте.
% 2012.01.06, 14:11
Як розкукурікалися захиснички про "межу бруду" і увагу до білої і пухнастої персони... А де в тексті бруд? Проста констатація факту. Чувак хотів ділянку - хлопці зібралися і дали. Все путьом. Вам чи мені б не дали, і навіть зади свої депутатські б не відірвали від крісел.
Фу-у-у-у-у-у-у-у-у-у-у-у 2012.01.06, 19:32
НЕ-ГІД-НИ-КИ. І вони ще якісь заяви на сесії приймають, вчать когось моралі і патріотизму(((
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

620
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

494
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

984
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

12413 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1527
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2900

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

184

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

289

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

777

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2174
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

208
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1360
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

736
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

289
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

421
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

510
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

824
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3520
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

316
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

506
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

799
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

999