Івано-Франківська міська рада зібралася 23 грудня на позачергову сесію, щоб задовольнити земельні апетити депутата Юрія Солов'я?
Ця історія почалася ще 8 грудня, коли міська рада затвердила проект землеустрою з відведення земельної ділянки підприємцю Соловей Ярославі Дем'янівні (матері лідера фракції "УДАР - Громадський форум" Юрія Солов'я - ред.) загальною площею 0,3402 га, в тому числі 0,3293 га за рахунок земельної ділянки Івано-Франківської автомобільної школи ТСО України на вул. Гетьмана Мазепи, 144.
За рішенням сесії, ділянка передається в оренду терміном на п'ять років для влаштування паркінгу автомобілів для обслуговування готельно-відпочинкового комплексу "Парк Готель", фактичним власником якого є Юрій Соловей. Попри те, що Соловей неодноразово і жорстко критикував діяльність фракції "Свобода" у міській раді, "свободівці" несподівано одноголосно проголосували "за". А от для міського голови Віктора Анушкевичуса це рішення стало сюрпризом. Мер його заветував. Очевидно, був впевнений, що для подолання вето обранці не зможуть забезпечити дві третини голосів, а саме - 41.
Територія, навколо якої здійнявся такий галас, впала в око родині Солов'я декілька років тому. Ще у 2006 році Соловей Ярослава Дем'янівна отримала дозвіл на розробку проекту землеустрою цієї ділянки. За обґрунтуванням міського голови, це рішення було дійсне до 14 лютого 2010 року. Тому рішення, прийняте на попередній сесії 8 грудня, на думку Анушкевичуса, суперечить законодавству. Натомість його опоненти переконують, що підприємець Соловей Я. Д. вчасно дотрималася всіх процедур, передбачених законодавством: вчасно виготовила проект землеустрою, отримала позитивний висновок Державної експертизи обласного Держкомзему та подала заяву на отримання землі в оренду. Мовляв, просто міський голова та міськрада попереднього скликання всіляко ухилялися від вчасного розгляду цього рішення. До речі, Вищий господарський суд України відмовив у позові Ярослави Соловей до міськради про спонукання до укладення договору оренди.
Член фракції "Батьківщина" Василь Бойчук згадав, що на початку 2006 року, коли підприємцю дали дозвіл на розробку проекту землеустрою, земля в місті роздавалася «цілими пакетами». «Ніхто не заперечує проти бізнесу, ніхто не заперечує проти будівництва. Мова йде про те, що одні кращі, а другі гірші. Кращий той, що сидить у владі, кращий той, хто стає депутатом, гірші ті, хто перебуває за межами цієї зали», - сказав депутат, закликаючи колег-депутатів виставити землю на аукціон, а проект рішення поставити на поіменне голосування.
Його пропозицію підтримав регіонал Богдан Федьків. Крім того, Федьків зізнався, що напередодні сесії йому телефонував Соловей та хотів "сторгуватися". "Я сказав, що я ні принципами, ні землею територіальної громади не торгую. Тому я ще раз підтверджую, що спортивний майданчик, на якому є трава, на якому можна ще влітку походити по росі, на якому є спортивні снаряди, не можна віддавати під забудову", - запевнив Богдан Федьків. Регіонал звинуватив Юрія Солов'я в обдурюванні та підкупі виборців. "Якщо ви завезли машину глини, зверху засипали піском, закопали кілька труб і перерізали червону стрічку, то це не є величезне досягнення. Це є обман виборця", - не вгавав депутат.
Таких нападок Соловей не витримав і заявив, що однопартійці Федьківа вже декілька років самі мають око на ділянку біля "Парк Готелю". У відповідь Федьків відрізав: "Якби мене навіть Вишиванюк (голова ІФ ОДА - ред.) попросив проголосувати за це питання, я б ніколи цього не зробив! Говорячи про наших однопартійців, назвіть прізвища". Та Соловей промовчав: чи то ніяких прізвищ і не було, чи боявся їх назвати.
Насамкінець однофракцієць Юрія Солов'я Володимир Чорноус запропонував внести стилістичні правки у проект рішення. У цей момент головуючий на сесії секретар міськради Руслан Марцінків ставить на голосування проект рішення. Депутати 41 голосом підтримують. "Рішення прийнято", - урочисто оголошує Марцінків. За регламентом, це означає, що проголосували лише за поправки Чорноуса. "А проект рішення в цілому?.." - запитує хтось у залі. Та пізно, вже грає гімн.
До речі, пропозиції щодо голосування в поіменному режимі "свободівці" не підтримали. Зате показали меру, що за бажання 41 голос у залі завжди знайдеться. А цього достатньо, щоб відправити його у відставку.
Марія ГАВРИЛЮК,