Картопля, кукурудза та буряки смакують непроханим гостям настільки, що рити для себе смаколики звірі ходять цілими табунами – розповідає кореспондент www.briz.if.ua.
Так непрохані гості з лісу завітали у село Луквиця, Богородчанського району, на територію пластунського табору. Минулого літа діти та юнаки тут навчалися мотодельтапланеризму. Нині летовище не діє. Проте за триста метрів від нього є закинута нафтова свердловина – кабаняче привілля. Вони тут і в грязюці купаються, і їдять. Після цього залишаються великі ями, які засипати важко та й об’їхати не можна.
«Тут ми проводили заняття, – каже комендант пластунського табору «Чота крилатих» Степан Красілич, – Тепер через ці ями літальні апарати можуть ламатися. Ось колесо заскочить в ямку, і літальний апарат носом перекидується в землю».
А по картоплю, кукурудзу та буряки кабани ходять на людські городи. Місцеві мешканці бачили табуни тварин. Найбільше потерпають господарі, чиї поля поближче до лісу. «Самець ходить сам, у нього рило десь на півметра, – мовить житель Луквиці Григорій Блискун. – А самка з поросятами малими ходить. Біля неї може бути й десятеро, й дванадцятеро штук малят».
Аби врятувати врожай, люди вдаються до дідівських методів: прив’язують поближче до городів собак, ставлять опудала та палять вогні з чотирьох боків навколо городу. Неначе захищають свою працю від нечистої сили. Часто у вогні горять і старі колеса. Кажуть, що неприємним запахом кожна відлякати непроханих лісових гостей. Але не всі людські хитрощі тварини не зважають.
Жителі Луквиці, люди, городи яких спустошили кабани звертались до страхових компаній. Проте страхуванню підлягає лише майно, що знаходиться безпосередньо біля хат, а городи не страхують.
Проте, аби нищити кабанів, навіть не йдеться. Тварини під захистом закону. За звіра можна заплатити десять тисяч гривень штрафу. Наразі селяни ходять на нічні чергування. Аби не втратити залишки врожаю.