“Дідова хатчина”: в Карпатах створили новий екопроект (фото)

 

 

Нещодавно в Карпатах розпочав працювати екопроект «Дідова хатчина», який зараз шукає однодумців і запрошує в гості.

 

Двоє молодих людей, Олег і Дарина, ще у вересні 2015 року вирішили зорганізувати спільний екопроект у Карпатах, адже, як виявилося, вони обидва давно думали про подібне. А зараз карпатська «Дідова хатчина», що на Івано-Франківщині, вже повним ходом розвивається, приймає і запрошує вгості, повідомляє Фіртка із посиланням на ua.igotoworld.com.

 

Ідея «Дідової хатчини» полягає в тому, щоб багато небайдужих людей разом створили щось незвичайне – творче екологічне поселення. Базою для цього і став у буквальному сенсі слова «дідів» будинок з величезної присадибною ділянкою в Косівському районі Івано-Франківської області, в одному з найкрасивіших карпатських сіл Гуцульщини. Землі, повітря, води, неба і гір тут достатньо, щоб прийняти будь-якого і в будь-який час. Нарешті, універсальність і відкритість – теж частина ідеї екопоселення. «Дідова хатчина» – спільнота однодумців, які люблять землю, і вона вже формується як спільнота. Тут шукають однодумців і радо приймають творчих і амбітних, свідомих і люблячих землю людей.

 

Учасників спільноти та їх гостей об’єднує не тільки бажання приїхати в Карпати і добре відпочити, але й дарувати цю можливість іншим. Саме так формують цей проект його організатори – Олег, власник території, і Дарина – «ідейнік» майбутнього екопоселення.

 

Тут люблять природу і креатив, фізичну працю і справжню гуцульську культуру. А також – що буває важливо – не нав’язують і спеціально не підкреслюють ніяких релігійних течій чи сліпих вірувань. Свобода тіла і духу.

 

Щоб утримувати «Дідову хатчинку» її мешканці планують вирощувати екологічно чисті продукти, знову практикувати забуті народні ремесла та промисли, виготовляти різні речі на продаж власноруч. Отримані кошти будуть призначені на розвиток поселення.

 

Автори задуму визначають «Дідову хатинку» як «місце, де кожен міг би деякий час жити, творити, працювати». Місце, куди можна «втекти» від світу. Зате земна реальність виражається в довгостроковості проекту, графіці чергувань членів спільноти і в цільових заїздах в поселення. Процес координують самі організатори. Толоки, «Суботники», спеціальні тематичні приїзди тут теж передбачені, і навіть вже відбуваються. Як і розважально-святкові заїзди.

 

 

 


22.01.2016 2985 1
Коментарі (1)

Alexander Safronov 2016.01.23, 14:00
Трохи не вся інформація подана. Доповнюємо важливе Корисна інформація для мандрівників на Франківщину Хата розташована недалеко від траси. Сусіди – на відстані 1 км (через ліс). Не надто близько, але оптимально, щоб поєднати прогулянку з купівлею справжніх екохарчів. Тут є можливість готувати в печі і глибока криниця. Телефонний зв’язок – також є. Піти в гори, або поїхати до Косова на ринок? Будь ласка, з цим немає жодних проблем. Ліси тут щедрі на ягоди, гриби, трави… І все це зовсім поруч! Електрики у «Дідовій хатчині» немає, як і дороги для автотранспорту. До річки – 1,5 км. Сама хата вмістить на нічліг максимум 10 осіб. Доїхати до «Дідової хатчини» Село має прямий автобусний зв’язок з Вижницею, Івано- Франківськом, Коломиєю, Заболотовом, Чернівцями, Верховиною та Ворохтою. Також сюди просто доїхати з райцентру (міста Косова). До Косова автобуси прямують із Києва, Львова, Одеси, Трускавця, Підволочиська, Кутів, Буковеля, Рогатина, Розток тощо. Найближча залізнична станція – Вижниця, куди прямують електропоїзди з Чернівців. Телефон Дарини, одного з організаторів проекту: + 38 097 944 03 92. Також шукайте «Дідову хатчину» на Фейсбуці та ВК. http://ua.igotoworld.com/ua/news/547_dedova-izbushka-novyy- proekt-v-karpatah.htm
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2515
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19739
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1758
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1241 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2274
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3898

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

162

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2022

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

706

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1321
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

390
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

916
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24413
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

648
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

619
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

757
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1650
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8071
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

509
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

789
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2066 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

745