Дезінфекційні засоби для прибирання аптек: які вибрати та як безпечно використовувати?

Аптеки відіграють ключову роль у забезпеченні громадського здоров'я, тому підтримка їх у чистоті та гарному санітарному стані є вкрай важливою. Правильний вибір дезінфекційних засобів та їхнє грамотне використання допоможуть не лише підтримувати високі стандарти гігієни, але й мінімізувати ризики поширення інфекцій. Але які дезінфектанти можуть упоратися з такими завданнями? Спробуємо розібратися у цьому питанні детальніше.

Важливість регулярної дезінфекції в аптеках

Аптеки щодня відвідує велика кількість людей, багато з яких можуть бути носіями різних інфекційних захворювань. Регулярна дезінфекція допомагає знищувати патогени, які можуть залишитись на поверхнях після контакту із зараженими людьми.

Дослідження показують, що багато грибів, вірусів і бактерій можуть тривалий час зберігати життєздатність на різних поверхнях. Тому клієнти аптек та фармацевти можуть перебувати у зоні ризику інфікування. А для людей з ослабленим імунітетом ризик зараження особливо високий.

Відповідно до законодавства, в аптеці має проводитися регулярна дезінфекційна обробка. Крім того, такі маніпуляції підвищують довіру клієнтів та сприяють їх лояльності.

Що підлягає дезінфекції в аптеці?

Дезінфекційна обробка в аптеці повинна проводитися регулярно за одним і тим самим сценарієм. Важливо приділяти час усім поверхням та предметам, з якими тільки можуть контактувати клієнти та фармацевти, а також на які можуть потрапляти біологічні виділення (зокрема, найдрібніші бризки слини та слизу, що вилітають із рота під час кашлю чи чхання). Регулярно потрібно обробляти ручки дверей, касовий апарат, а також банківський термінал.

Щоденна дезінфекційна обробка включає обробку:

  • обладнання виробничих приміщень;
  • поверхонь торгових залів;
  • поверхонь асептичного блоку;
  • контейнерів для збору сміття, санвузла та раковини;
  • килимків біля дверей;
  • внутрішніх дверей.

Під час генерального прибирання дезінфекції підлягають всі поверхні приміщення.

Які дезінфекційні засоби можна використовувати в аптеці?

Вибираючи дезінфекційні засоби, що використовуються в аптеці, слід звертати увагу насамперед на їх склад та спектр активності (те, на які патогенні мікроорганізми діють такі препарати). В цілому, всі засоби, які можуть використовуватися з цією метою, можна поділити на дві основні групи:

  • Засоби для експрес дезінфекції, наприклад, Манорм Експерт. Ці антисептики можуть використовуватися для обробки рук і робочого місця фармацевта. Вони добре справляються з багатьма патогенами, діють швидко та випаровуються з поверхонь без сліду. Найчастіше в їх основі знаходиться спирт.
  • Засоби для глибокої дезінфекції, наприклад Вернедор або Вірапав. Ці дезінфектанти призначені для повноцінного прибирання в аптеці – щоденного та/або генерального. Вони повинні знищувати широкий спектр патогенів, зокрема збудників особливо небезпечних інфекцій. Також такі засоби повинні бути простими та зручними у застосуванні, і не шкодити оброблюваним поверхням.

Важливу роль відіграє відповідність обраних засобів актуальним стандартам якості. Потрібно вибирати сертифіковану продукцію – товари, які мають відповідний сертифікат якості.

Безпека застосування дезінфекційних засобів

Важливу роль у збереженні здоров'я та добробуту працівників та клієнтів аптеки відіграє безпечне використання дезінфекційних засобів. Їх потрібно застосовувати виключно відповідно до інструкції виробника, враховуючи:

  • концентрацію робочого розчину;
  • час експозиції засобу на поверхнях;
  • необхідність змивання;
  • необхідність провітрювання приміщення.

Дуже важливо використовувати засоби індивідуального захисту для скорочення контактів з дезінфектантами — рукавички, респіратор, окуляри.

Регулярна дезінфекція аптек є невіддільною частиною забезпечення здоров'я. Вона допомагає запобігти поширенню інфекційних захворювань, захищає співробітників та клієнтів, а також сприяє дотриманню санітарних норм та стандартів. Підтримка високого рівня гігієни в аптеках – це не тільки обов'язок, а й внесок у загальний добробут суспільства.

Реклама


22.08.2024 602
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2520
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1606 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3673
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5453
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1698
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2095

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

195

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

205

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

414

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

897
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

490
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

783
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2479 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

522
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

889
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4930
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

748
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

669
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

603
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

413
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

742
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

902 2