Дезінфекційні засоби для прибирання аптек: які вибрати та як безпечно використовувати?

Аптеки відіграють ключову роль у забезпеченні громадського здоров'я, тому підтримка їх у чистоті та гарному санітарному стані є вкрай важливою. Правильний вибір дезінфекційних засобів та їхнє грамотне використання допоможуть не лише підтримувати високі стандарти гігієни, але й мінімізувати ризики поширення інфекцій. Але які дезінфектанти можуть упоратися з такими завданнями? Спробуємо розібратися у цьому питанні детальніше.

Важливість регулярної дезінфекції в аптеках

Аптеки щодня відвідує велика кількість людей, багато з яких можуть бути носіями різних інфекційних захворювань. Регулярна дезінфекція допомагає знищувати патогени, які можуть залишитись на поверхнях після контакту із зараженими людьми.

Дослідження показують, що багато грибів, вірусів і бактерій можуть тривалий час зберігати життєздатність на різних поверхнях. Тому клієнти аптек та фармацевти можуть перебувати у зоні ризику інфікування. А для людей з ослабленим імунітетом ризик зараження особливо високий.

Відповідно до законодавства, в аптеці має проводитися регулярна дезінфекційна обробка. Крім того, такі маніпуляції підвищують довіру клієнтів та сприяють їх лояльності.

Що підлягає дезінфекції в аптеці?

Дезінфекційна обробка в аптеці повинна проводитися регулярно за одним і тим самим сценарієм. Важливо приділяти час усім поверхням та предметам, з якими тільки можуть контактувати клієнти та фармацевти, а також на які можуть потрапляти біологічні виділення (зокрема, найдрібніші бризки слини та слизу, що вилітають із рота під час кашлю чи чхання). Регулярно потрібно обробляти ручки дверей, касовий апарат, а також банківський термінал.

Щоденна дезінфекційна обробка включає обробку:

  • обладнання виробничих приміщень;
  • поверхонь торгових залів;
  • поверхонь асептичного блоку;
  • контейнерів для збору сміття, санвузла та раковини;
  • килимків біля дверей;
  • внутрішніх дверей.

Під час генерального прибирання дезінфекції підлягають всі поверхні приміщення.

Які дезінфекційні засоби можна використовувати в аптеці?

Вибираючи дезінфекційні засоби, що використовуються в аптеці, слід звертати увагу насамперед на їх склад та спектр активності (те, на які патогенні мікроорганізми діють такі препарати). В цілому, всі засоби, які можуть використовуватися з цією метою, можна поділити на дві основні групи:

  • Засоби для експрес дезінфекції, наприклад, Манорм Експерт. Ці антисептики можуть використовуватися для обробки рук і робочого місця фармацевта. Вони добре справляються з багатьма патогенами, діють швидко та випаровуються з поверхонь без сліду. Найчастіше в їх основі знаходиться спирт.
  • Засоби для глибокої дезінфекції, наприклад Вернедор або Вірапав. Ці дезінфектанти призначені для повноцінного прибирання в аптеці – щоденного та/або генерального. Вони повинні знищувати широкий спектр патогенів, зокрема збудників особливо небезпечних інфекцій. Також такі засоби повинні бути простими та зручними у застосуванні, і не шкодити оброблюваним поверхням.

Важливу роль відіграє відповідність обраних засобів актуальним стандартам якості. Потрібно вибирати сертифіковану продукцію – товари, які мають відповідний сертифікат якості.

Безпека застосування дезінфекційних засобів

Важливу роль у збереженні здоров'я та добробуту працівників та клієнтів аптеки відіграє безпечне використання дезінфекційних засобів. Їх потрібно застосовувати виключно відповідно до інструкції виробника, враховуючи:

  • концентрацію робочого розчину;
  • час експозиції засобу на поверхнях;
  • необхідність змивання;
  • необхідність провітрювання приміщення.

Дуже важливо використовувати засоби індивідуального захисту для скорочення контактів з дезінфектантами — рукавички, респіратор, окуляри.

Регулярна дезінфекція аптек є невіддільною частиною забезпечення здоров'я. Вона допомагає запобігти поширенню інфекційних захворювань, захищає співробітників та клієнтів, а також сприяє дотриманню санітарних норм та стандартів. Підтримка високого рівня гігієни в аптеках – це не тільки обов'язок, а й внесок у загальний добробут суспільства.

Реклама


22.08.2024 780
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1589
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3038
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1138 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3363 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

146

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1040

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

858

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2433
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1236
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

506
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

262
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

323
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

426
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718