Аптеки відіграють ключову роль у забезпеченні громадського здоров'я, тому підтримка їх у чистоті та гарному санітарному стані є вкрай важливою. Правильний вибір дезінфекційних засобів та їхнє грамотне використання допоможуть не лише підтримувати високі стандарти гігієни, але й мінімізувати ризики поширення інфекцій. Але які дезінфектанти можуть упоратися з такими завданнями? Спробуємо розібратися у цьому питанні детальніше.
Важливість регулярної дезінфекції в аптеках
Аптеки щодня відвідує велика кількість людей, багато з яких можуть бути носіями різних інфекційних захворювань. Регулярна дезінфекція допомагає знищувати патогени, які можуть залишитись на поверхнях після контакту із зараженими людьми.
Дослідження показують, що багато грибів, вірусів і бактерій можуть тривалий час зберігати життєздатність на різних поверхнях. Тому клієнти аптек та фармацевти можуть перебувати у зоні ризику інфікування. А для людей з ослабленим імунітетом ризик зараження особливо високий.
Відповідно до законодавства, в аптеці має проводитися регулярна дезінфекційна обробка. Крім того, такі маніпуляції підвищують довіру клієнтів та сприяють їх лояльності.
Що підлягає дезінфекції в аптеці?
Дезінфекційна обробка в аптеці повинна проводитися регулярно за одним і тим самим сценарієм. Важливо приділяти час усім поверхням та предметам, з якими тільки можуть контактувати клієнти та фармацевти, а також на які можуть потрапляти біологічні виділення (зокрема, найдрібніші бризки слини та слизу, що вилітають із рота під час кашлю чи чхання). Регулярно потрібно обробляти ручки дверей, касовий апарат, а також банківський термінал.
Щоденна дезінфекційна обробка включає обробку:
- обладнання виробничих приміщень;
- поверхонь торгових залів;
- поверхонь асептичного блоку;
- контейнерів для збору сміття, санвузла та раковини;
- килимків біля дверей;
- внутрішніх дверей.
Під час генерального прибирання дезінфекції підлягають всі поверхні приміщення.
Які дезінфекційні засоби можна використовувати в аптеці?
Вибираючи дезінфекційні засоби, що використовуються в аптеці, слід звертати увагу насамперед на їх склад та спектр активності (те, на які патогенні мікроорганізми діють такі препарати). В цілому, всі засоби, які можуть використовуватися з цією метою, можна поділити на дві основні групи:
- Засоби для експрес дезінфекції, наприклад, Манорм Експерт. Ці антисептики можуть використовуватися для обробки рук і робочого місця фармацевта. Вони добре справляються з багатьма патогенами, діють швидко та випаровуються з поверхонь без сліду. Найчастіше в їх основі знаходиться спирт.
- Засоби для глибокої дезінфекції, наприклад Вернедор або Вірапав. Ці дезінфектанти призначені для повноцінного прибирання в аптеці – щоденного та/або генерального. Вони повинні знищувати широкий спектр патогенів, зокрема збудників особливо небезпечних інфекцій. Також такі засоби повинні бути простими та зручними у застосуванні, і не шкодити оброблюваним поверхням.
Важливу роль відіграє відповідність обраних засобів актуальним стандартам якості. Потрібно вибирати сертифіковану продукцію – товари, які мають відповідний сертифікат якості.
Безпека застосування дезінфекційних засобів
Важливу роль у збереженні здоров'я та добробуту працівників та клієнтів аптеки відіграє безпечне використання дезінфекційних засобів. Їх потрібно застосовувати виключно відповідно до інструкції виробника, враховуючи:
- концентрацію робочого розчину;
- час експозиції засобу на поверхнях;
- необхідність змивання;
- необхідність провітрювання приміщення.
Дуже важливо використовувати засоби індивідуального захисту для скорочення контактів з дезінфектантами — рукавички, респіратор, окуляри.
Регулярна дезінфекція аптек є невіддільною частиною забезпечення здоров'я. Вона допомагає запобігти поширенню інфекційних захворювань, захищає співробітників та клієнтів, а також сприяє дотриманню санітарних норм та стандартів. Підтримка високого рівня гігієни в аптеках – це не тільки обов'язок, а й внесок у загальний добробут суспільства.
Реклама