"Deutsche Welle": Чиновники в Україні не бентежаться їздити на крадених авто

 

Питання про долю украденого в Німеччині «Мерседеса», на якому їздив український міністр юстиції, залишається відкритим. У Києві його вважають своїм, а німецький власник хотів би отримати свій автомобіль назад.




Автомобіль Mercedes-Benz GL 420 чорного кольору з номером кузова WDC164821F522903, очевидно, і донині стоїть в гаражі українського міністерства юстиції в Києві. В кінці 2011 року навколо цієї машини розгорівся скандал. Депутат від правлячої Партії регіонів Валерій Коновалюк тоді повідомив про те, що розкішний позашляховик був вкрадений в Німеччині. Історія про те, що міністр юстиції України Олександр Лавринович їздить на краденій машині, докотилася і до Німеччини, де про неї написав впливовий журнал Der Spiegel.



Тим не менш, ця історія поки закінчилася нічим. Глава Мін'юсту України публічно визнав, що їздив на краденому "Мерседесі", проте тривало це недовго - два тижні. Саме стільки, за словами міністра, знаходився в ремонті його Lexus. Лавринович підкреслив, що в даному випадку все було законно. При цьому міністр натякнув, що на Україну представники багатьох владних структур користуються вкраденими автомобілями, але після того як ті були конфісковані судами на користь держави.

 



Німці в невіданні



Українські чиновники дійсно можуть легально і безкоштовно поповнити автопарк іномарками. Розпорядження уряду від 2002 року дозволяє передавати органам влади транспортні засоби, конфісковані на користь скарбниці за рішенням судів. Той факт, що ці автомобілі нерідко перебувають у міжнародному розшуку, українську сторону, схоже, не бентежить. У кожному разі поки ніщо не вказує на те, що Україна збирається повернути міністерський Mercedes Німеччині.



Згідно з німецьким законодавством, власником краденого автомобіля залишається Mercedes-Benz-банк - дочірня структура виробника «Мерседесів», автомобільного концерну Daimler. Банк видає кредити на покупку автомобілів і здає їх у лізинг. Саме цією послугою і скористалися шахраї, які перегнали машину на Україну.



Представник Mercedes-Benz-банку Олівер Віхофскі (Oliver Wihofszki) повідомив Deutsche Welle, що ця організація у співпраці з правоохоронними органами в кожному окремому випадку намагається повернути вкрадені у неї автомобілі. «Проте, достовірної інформації про місцеперебування згаданого" Мерседеса" поки немає», - зазначив Віхофскі. У німецьких правоохоронних органів також до цих пір немає даних про долю вкраденої машини.

 



Легалізація краденого



Як же взагалі цей розкішний позашляховик опинився в службовому гаражі українського міністра юстиції? Простежити його шлях у Німеччині виявилося легше, ніж в Україні. Як стало відомо Deutsche Welle, автомобіль Mercedes-Benz GL 420 з номером кузова WDC164821F522903 був узятий у лізинг 18 серпня 2009 в федеральній землі Баден-Вюртемберг. За машину вартістю 82 000 євро було заплачено лише 1100 євро - місячний платіж за лізинг.



Як потім з'ясувалося, за аферою стояла група шахраїв, яка за кілька років переправила за межі ЄС більше 40 вкрадених у Німеччині автомобілів. Членів банди затримали і судили. Як повідомив співробітник прокуратури Дармштадта Бернд Кункельман (Бернд Kunkelmann), вже у вересні 2009 року, тобто, лише за кілька тижнів після того, як машина була оформлена в лізинг в Німеччині, вона була продана «одній київській фірмі». За даними української митниці, автомобіль перетнув кордон в січні 2010 і залишився на території Україні. А його тимчасовий власник, громадянин Німеччини Георг Ф., Повернувшись на батьківщину, повідомив про те, що машина була вкрадена.



Встановити подальшу долю позашляховика складно. Відомо, що в 2010 році він був зареєстрований спочатку в Києві, а потім - у Львові. Весь цей час автомобіль був у розшуку по лінії Інтерполу, членом якого Україна є з 1992 року. Виникає питання - чи перевіряли взагалі українські чиновники номер кузова «Мерседеса» по базі даних Інтерполу? У будь-якому випадку, суд в Ужгороді, з'ясувавши, що в українській базі даних викрадених машин позашляховик не числиться, виніс рішення про його конфіскацію. І навесні 2011 автомобіль був оформлений на міністерство юстиції.

 



Самі винні?

 

 

Крадений Mercedes українського міністра юстиції - типовий приклад того, як діють автомобільні злодії. Якщо 15-20 років тому більша частина вкрадених у Німеччині автомобілів осідала в сусідній Польщі, то після вступу Варшави до Європейського Союзу їх стали переганяти далі. «Росія, Україна і Білорусь - це великі" чорні діри ", - цитує німецька газета Süddeutsche Zeitung співробітника Федерального відомства кримінальної поліції. За його словами, в цих країнах вкрадені автомобілі можна без проблемі легалізувати.



У той же час, як сказано в аналітичних документах відомства, на які посилається газета, частина провини лежить і на самих німецьких автовласниках, а також на страхових компаніях. Замість того, щоб вкладати гроші в протиугінні системи, компанії підвищують страхові внески. Схоже, що і автовласників, і страховиків влаштовує ситуація, коли у разі угону страховка дозволяє придбати нову машину.



Джерело: "Deutsche Welle"


05.01.2012 506 1
Коментарі (1)

Ігор 2012.01.05, 18:44
Країна бандитів у владі. Слава партії регіонів.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

649
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

843
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5501
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1469
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

409

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1229

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1068

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

979
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

299
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10671
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

376
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

643
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5693
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

358
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

606 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1047
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908