Держпідтримка під час карантину: пенсії, податкові пільги, комуналка, оренда (ІНФОГРАФІКА)

Більшість країн запроваджують заходи з підтримки громадян і бізнесу на час пандемії, та Україна – не виняток. Верховна рада ухвалила низку законопроєктів щодо тимчасового полегшення податкового та іншого навантаження на бізнес.

Уряд пообіцяв доплати пенсіонерам з маленькими пенсіями та індексацію, а також гарантував виплату субсидій, скасування пені та штрафів за багатьма виплатами на час карантину. «Слово і діло» пропонує подивитись, як держава намагається полегшити життя українцям під час карантину, інформує Фіртка.

Виплати пенсіонерам

Люди старшого віку входять до групи ризику під час пандемії нового коронавірусу, тому важливо, щоб вони не виходили з дому, дотримуючись карантину. У Мінфіні повідомили, що понад 10 млн пенсіонерів, в яких пенсія не досягає 5 тисяч гривень, з квітня отримають одноразову виплату в розмірі тисячі гривень. Також виплату отримають понад 400 тисяч отримувачів соцдопомоги (замість пенсії).

З травня планується провести індексацію трудових пенсій на 11%. В уряді обіцяють, що після індексації гарантоване підвищення отримають 7 млн пенсіонерів. Також із травня мають встановити доплату до пенсії 1,5 млн пенсіонерам, яким виповнилося 80 і більше років. Планується, що це буде щомісячна надбавка до пенсії в розмірі 500 грн.

Підтримка медпрацівників

Як тимчасові заходи під час карантину уряд планує встановити додаткові доплати медичним та іншим працівникам, які займаються боротьбою з коронавірусом. Надбавки можуть сягати до 300% до встановлених законодавством доплат.

Верховна рада ухвалила низку «антикризових» законопроєктів, серед яких і спрямовані на боротьбу із поширенням коронавірусу. Зокрема, для безперебійного постачання необхідних медикаментів пропонують звільнити від ПДВ обіг профільних ліків та медзасобів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.

Виробники дезінфекторів тимчасово можуть не реєструвати продукцію в МОЗ, щоб всі охочі могли швидко почати їх виробництво, як це зробили у Франції парфумерні заводи.

Пільги для бізнесу

Парламент звільнив на період карантину від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) усіх фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Відповідним законопроєктом депутати постановили звільнити бізнес від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства. Зокрема, тимчасово скасовано штрафи й пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності з ЄСВ. Парламентарі скасували податок на комерційну нерухомість і землю. Норма не буде стосуватися порушень у сплаті ПДВ, акцизів і ренти.

Запроваджено тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження розпочатих.

Продовжено термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня).

На 3 місяці відтермінували обов'язкове запровадження РРО для всіх категорій «спрощенців».

Субсидії та комунальні платежі

Для людей, які в період карантину залишаться без роботи, планують спростити порядок оформлення у службі зайнятості та порядок надання субсидій.

Під час карантину не будуть нараховуватись штрафні санкції на заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг. Не буде припинена жодна комунальна послуга. Це робиться для того, щоб пенсіонери, які в категорії ризику, максимально перебували вдома. Але рано чи пізно заплатити за комуналку все одно доведеться.

читайте також: Як виплачуватимуть житлові субсидії у квітні

Також в уряді не виключають запровадження додаткової компенсації витрат для 3 млн домогосподарств (які отримують субсидію) на оплату окремих компослуг у період карантину. Для цього треба збільшити вдвічі соціальні нормативи на користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою. Тоді кожна сім'я, яка має субсидію, отримає додаткову компенсацію за ці витрати (близько 300 грн).

Робота банків

Банкам під час карантину заборонили нараховувати та стягувати неустойки, штрафи, пеню або інші обов’язкові платежі за невчасні платежі за споживчими кредитами.

Також банкам не можна підвищувати відсоткову ставку за споживчими кредитами. Клієнти банків у період карантину можуть взяти паузу і не платити за іпотечними кредитами. При цьому банки не мають права в таких випадках стягувати з них заставу.

Під час карантину законодавство і НБУ забороняють банкам нараховувати будь-які штрафи та пеню за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

НБУ рекомендував як клієнтам, так і банкам взаємодіяти переважно онлайн, щоб не наражати одне одного на ризик зараження коронавірусом.

Деякі банки продовжили дію карток, термін яких вже збігає: щоб клієнти не мали потреби приходити по нову картку під час карантину. Зокрема, ПриватБанк продовжив всі картки, які мали припинити роботу в березні, ще на 90 днів.

Декому можна не платити за оренду нерухомості

Верховна Рада звільнила від орендної плати наймачів, які не могли використати орендоване майно через обставини, за які вони не відповідають. Відповідні зміни внесені до Цивільного кодексу законом, який ухвалила Рада (№3275).

Але таке послаблення не стосується тих, хто винаймає квартиру чи інше житло, або орендує нежитлову нерухомість для бізнесу, який продовжив працювати в умовах карантину (аптеки, продуктові магазини, онлайн-магазини, що орендують склади).


01.04.2020 2406
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18040
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1593
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1136
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2179
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3727
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1423

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1843

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

605

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1228

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

747
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24326
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

582
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

547
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

688
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1585
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

747
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7824
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

713
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1878 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

682
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

587