Дерев’янко: Влада не зацікавлена у впровадженні інновацій, бо вони вбивають корупційні схеми (фото)

Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко зустрівся із представниками IT-галузі в Житомирі, з якими обговорив перспективи розвитку IT-сектору в державі та перепони, які цьому заважають. 

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Представник компанії «ВSI group» Олександр Безпалюк заявив, що влада в Житомирі не зацікавлена у впровадженні інновацій.

«Ми виступили, як провайдер послуг пультових програм. Побудували проекти систем захисту банків, побудували децентралізовані системи на основі блокчейн захисту даних. Почали займатись проектами Безпечне місто, встановлення відеокамер в місті….Їм не потрібні інновації. Тому що в таких системах неможливо зробити підміну інформації», - сказав Безпалюк.

Він обурився корупційними пропозиціями, які довелось почути від влади.

«Коли ми прийшли, нам сказали 160 мільйонів, умовно 100 – потрібно на «відкати». Так не буває», - обурився він.

За його словами, IT-сектор стикається з постійним тиском. Приходять «маски-шоу», влаштовують перевірки, вилучають сервери.

«Ми працюємо не лише в Україні, а й в Європі. Ми бачимо, як працюють цифрові технології в Естонії, як працює голосування, картка громадянина. Будь-яка довідка отримується в електронному вигляді», - розповів Безпалюк.

Координатор партійного осередку РНС в Житомирі та підприємець Олексій Харченко повідомив, що також стикнувся із нерозумінням від влади.

«Ми запропонували систему врахування будь-якої активності в транспорті, вони покрутили біля скроні – сказали що це не потрібно. Навіть звинуватили нас у шахрайстві. Хоча ми пропонували це абсолютно безкоштовно», - розповів він.

Харченко додав, що IT-спільнота відчуває супротив влади, але її представники консолідуються.

Також ІТ-шники підняли питання ІТ-освіти в українських ВНЗ та проблеми працевлаштування.

Студент Українського католицького економічного університету, який вивчає IT-технології зазначив, що умови для отримання освіти поліпшились: за останній рік були переобладнані системи, закуплені комп’ютери, облаштовані лабораторії тощо.

«Прогрес є, але не вистачає студентам контакту з роботодавцями. В рамках навчального процесу можна вирішувати ці задачі і пропонувати в майбутньому роботу. Нам дають лабораторні, а є конкретні задачі, які можна сьогодні вирішувати. Можна поєднати навчання і роботу», - вважає він.

Юрій Дерев’янко вважає, що серед окреслених напрямків розвитку, питання електронного голосування є абсолютно актуальним і його вже можна запроваджувати.

«Наприклад, є ОСББ, але в повному колі всі мешканці зібратись не можуть. Дуже просте завдання – отримати кожному доступ в систему і мати можливість голосувати з певних питань», - сказав нардеп.

За його словами, більш складне завдання – це розподілити бюджет участі громади, наприклад в Житомирі, це 5-10% від бюджету розвитку, шляхом електронного голосування.

Під час зустрічі Дерев’янко також розповів про свій план побудови цифрової держави.

«Держава має забезпечити скрізь якісний інтернет. Через технічні обмеження ми втрачаємо доступ до інформації, відстаємо в розвитку. Цифрова держава - це електронне голосування, голосування по ключових питаннях не раз в 5 років, технології які захищають всі дані. Багато проблем вирішується, коли ціль - не заробити гроші, а зробити ефективними всі процеси в державі», - переконаний він.

Він зазначив, що сектор ІТ - це та частина економіки, де Україна має конкурентні переваги.

Також Дерев‘янко розповів про свій альтернативний законопроект про легалізацію ринку криптовалют, №9083-1, який легалізує ринок криптовалют і звільнить від оподаткування на 10 років його учасників. На переконання політика, це створить умови для стрімкого розвитку цього ринку і залучення величезних інвестицій з усього світу.

(Р)

Фотогалерея


16.11.2018 682
Коментарі ()

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

869
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

805
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1282
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2666
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1455
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2215 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

780

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

827

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1724

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1721
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

440
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

516
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18427
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7548
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3721
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1118
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10835
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

496
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

390
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

564
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

505
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

745