Дерев’янко: Влада не зацікавлена у впровадженні інновацій, бо вони вбивають корупційні схеми (фото)

Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко зустрівся із представниками IT-галузі в Житомирі, з якими обговорив перспективи розвитку IT-сектору в державі та перепони, які цьому заважають. 

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Представник компанії «ВSI group» Олександр Безпалюк заявив, що влада в Житомирі не зацікавлена у впровадженні інновацій.

«Ми виступили, як провайдер послуг пультових програм. Побудували проекти систем захисту банків, побудували децентралізовані системи на основі блокчейн захисту даних. Почали займатись проектами Безпечне місто, встановлення відеокамер в місті….Їм не потрібні інновації. Тому що в таких системах неможливо зробити підміну інформації», - сказав Безпалюк.

Він обурився корупційними пропозиціями, які довелось почути від влади.

«Коли ми прийшли, нам сказали 160 мільйонів, умовно 100 – потрібно на «відкати». Так не буває», - обурився він.

За його словами, IT-сектор стикається з постійним тиском. Приходять «маски-шоу», влаштовують перевірки, вилучають сервери.

«Ми працюємо не лише в Україні, а й в Європі. Ми бачимо, як працюють цифрові технології в Естонії, як працює голосування, картка громадянина. Будь-яка довідка отримується в електронному вигляді», - розповів Безпалюк.

Координатор партійного осередку РНС в Житомирі та підприємець Олексій Харченко повідомив, що також стикнувся із нерозумінням від влади.

«Ми запропонували систему врахування будь-якої активності в транспорті, вони покрутили біля скроні – сказали що це не потрібно. Навіть звинуватили нас у шахрайстві. Хоча ми пропонували це абсолютно безкоштовно», - розповів він.

Харченко додав, що IT-спільнота відчуває супротив влади, але її представники консолідуються.

Також ІТ-шники підняли питання ІТ-освіти в українських ВНЗ та проблеми працевлаштування.

Студент Українського католицького економічного університету, який вивчає IT-технології зазначив, що умови для отримання освіти поліпшились: за останній рік були переобладнані системи, закуплені комп’ютери, облаштовані лабораторії тощо.

«Прогрес є, але не вистачає студентам контакту з роботодавцями. В рамках навчального процесу можна вирішувати ці задачі і пропонувати в майбутньому роботу. Нам дають лабораторні, а є конкретні задачі, які можна сьогодні вирішувати. Можна поєднати навчання і роботу», - вважає він.

Юрій Дерев’янко вважає, що серед окреслених напрямків розвитку, питання електронного голосування є абсолютно актуальним і його вже можна запроваджувати.

«Наприклад, є ОСББ, але в повному колі всі мешканці зібратись не можуть. Дуже просте завдання – отримати кожному доступ в систему і мати можливість голосувати з певних питань», - сказав нардеп.

За його словами, більш складне завдання – це розподілити бюджет участі громади, наприклад в Житомирі, це 5-10% від бюджету розвитку, шляхом електронного голосування.

Під час зустрічі Дерев’янко також розповів про свій план побудови цифрової держави.

«Держава має забезпечити скрізь якісний інтернет. Через технічні обмеження ми втрачаємо доступ до інформації, відстаємо в розвитку. Цифрова держава - це електронне голосування, голосування по ключових питаннях не раз в 5 років, технології які захищають всі дані. Багато проблем вирішується, коли ціль - не заробити гроші, а зробити ефективними всі процеси в державі», - переконаний він.

Він зазначив, що сектор ІТ - це та частина економіки, де Україна має конкурентні переваги.

Також Дерев‘янко розповів про свій альтернативний законопроект про легалізацію ринку криптовалют, №9083-1, який легалізує ринок криптовалют і звільнить від оподаткування на 10 років його учасників. На переконання політика, це створить умови для стрімкого розвитку цього ринку і залучення величезних інвестицій з усього світу.

(Р)

Фотогалерея


16.11.2018 751
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

404
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

574
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1312
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2261 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1120
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

879

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1028

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1453

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2059
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26359 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

749
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

946
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2987
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1236
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

930
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1188
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1197
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

403
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4247
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1063
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1628