Дерев’янко: Влада не зацікавлена у впровадженні інновацій, бо вони вбивають корупційні схеми (фото)

Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко зустрівся із представниками IT-галузі в Житомирі, з якими обговорив перспективи розвитку IT-сектору в державі та перепони, які цьому заважають. 

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Представник компанії «ВSI group» Олександр Безпалюк заявив, що влада в Житомирі не зацікавлена у впровадженні інновацій.

«Ми виступили, як провайдер послуг пультових програм. Побудували проекти систем захисту банків, побудували децентралізовані системи на основі блокчейн захисту даних. Почали займатись проектами Безпечне місто, встановлення відеокамер в місті….Їм не потрібні інновації. Тому що в таких системах неможливо зробити підміну інформації», - сказав Безпалюк.

Він обурився корупційними пропозиціями, які довелось почути від влади.

«Коли ми прийшли, нам сказали 160 мільйонів, умовно 100 – потрібно на «відкати». Так не буває», - обурився він.

За його словами, IT-сектор стикається з постійним тиском. Приходять «маски-шоу», влаштовують перевірки, вилучають сервери.

«Ми працюємо не лише в Україні, а й в Європі. Ми бачимо, як працюють цифрові технології в Естонії, як працює голосування, картка громадянина. Будь-яка довідка отримується в електронному вигляді», - розповів Безпалюк.

Координатор партійного осередку РНС в Житомирі та підприємець Олексій Харченко повідомив, що також стикнувся із нерозумінням від влади.

«Ми запропонували систему врахування будь-якої активності в транспорті, вони покрутили біля скроні – сказали що це не потрібно. Навіть звинуватили нас у шахрайстві. Хоча ми пропонували це абсолютно безкоштовно», - розповів він.

Харченко додав, що IT-спільнота відчуває супротив влади, але її представники консолідуються.

Також ІТ-шники підняли питання ІТ-освіти в українських ВНЗ та проблеми працевлаштування.

Студент Українського католицького економічного університету, який вивчає IT-технології зазначив, що умови для отримання освіти поліпшились: за останній рік були переобладнані системи, закуплені комп’ютери, облаштовані лабораторії тощо.

«Прогрес є, але не вистачає студентам контакту з роботодавцями. В рамках навчального процесу можна вирішувати ці задачі і пропонувати в майбутньому роботу. Нам дають лабораторні, а є конкретні задачі, які можна сьогодні вирішувати. Можна поєднати навчання і роботу», - вважає він.

Юрій Дерев’янко вважає, що серед окреслених напрямків розвитку, питання електронного голосування є абсолютно актуальним і його вже можна запроваджувати.

«Наприклад, є ОСББ, але в повному колі всі мешканці зібратись не можуть. Дуже просте завдання – отримати кожному доступ в систему і мати можливість голосувати з певних питань», - сказав нардеп.

За його словами, більш складне завдання – це розподілити бюджет участі громади, наприклад в Житомирі, це 5-10% від бюджету розвитку, шляхом електронного голосування.

Під час зустрічі Дерев’янко також розповів про свій план побудови цифрової держави.

«Держава має забезпечити скрізь якісний інтернет. Через технічні обмеження ми втрачаємо доступ до інформації, відстаємо в розвитку. Цифрова держава - це електронне голосування, голосування по ключових питаннях не раз в 5 років, технології які захищають всі дані. Багато проблем вирішується, коли ціль - не заробити гроші, а зробити ефективними всі процеси в державі», - переконаний він.

Він зазначив, що сектор ІТ - це та частина економіки, де Україна має конкурентні переваги.

Також Дерев‘янко розповів про свій альтернативний законопроект про легалізацію ринку криптовалют, №9083-1, який легалізує ринок криптовалют і звільнить від оподаткування на 10 років його учасників. На переконання політика, це створить умови для стрімкого розвитку цього ринку і залучення величезних інвестицій з усього світу.

(Р)

Фотогалерея


16.11.2018 793
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

358
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1729
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3218
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1160
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1190
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1241 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

273

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1132

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

964

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

424
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

342
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2506
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1252
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1335
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

566
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15194
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7496
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

354
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

720 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

481
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

399
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

489