Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко зустрівся із представниками IT-галузі в Житомирі, з якими обговорив перспективи розвитку IT-сектору в державі та перепони, які цьому заважають.
Про це повідомила прес-служба нардепа.
Представник компанії «ВSI group» Олександр Безпалюк заявив, що влада в Житомирі не зацікавлена у впровадженні інновацій.
«Ми виступили, як провайдер послуг пультових програм. Побудували проекти систем захисту банків, побудували децентралізовані системи на основі блокчейн захисту даних. Почали займатись проектами Безпечне місто, встановлення відеокамер в місті….Їм не потрібні інновації. Тому що в таких системах неможливо зробити підміну інформації», - сказав Безпалюк.
Він обурився корупційними пропозиціями, які довелось почути від влади.
«Коли ми прийшли, нам сказали 160 мільйонів, умовно 100 – потрібно на «відкати». Так не буває», - обурився він.
За його словами, IT-сектор стикається з постійним тиском. Приходять «маски-шоу», влаштовують перевірки, вилучають сервери.
«Ми працюємо не лише в Україні, а й в Європі. Ми бачимо, як працюють цифрові технології в Естонії, як працює голосування, картка громадянина. Будь-яка довідка отримується в електронному вигляді», - розповів Безпалюк.
Координатор партійного осередку РНС в Житомирі та підприємець Олексій Харченко повідомив, що також стикнувся із нерозумінням від влади.
«Ми запропонували систему врахування будь-якої активності в транспорті, вони покрутили біля скроні – сказали що це не потрібно. Навіть звинуватили нас у шахрайстві. Хоча ми пропонували це абсолютно безкоштовно», - розповів він.
Харченко додав, що IT-спільнота відчуває супротив влади, але її представники консолідуються.
Також ІТ-шники підняли питання ІТ-освіти в українських ВНЗ та проблеми працевлаштування.
Студент Українського католицького економічного університету, який вивчає IT-технології зазначив, що умови для отримання освіти поліпшились: за останній рік були переобладнані системи, закуплені комп’ютери, облаштовані лабораторії тощо.
«Прогрес є, але не вистачає студентам контакту з роботодавцями. В рамках навчального процесу можна вирішувати ці задачі і пропонувати в майбутньому роботу. Нам дають лабораторні, а є конкретні задачі, які можна сьогодні вирішувати. Можна поєднати навчання і роботу», - вважає він.
Юрій Дерев’янко вважає, що серед окреслених напрямків розвитку, питання електронного голосування є абсолютно актуальним і його вже можна запроваджувати.
«Наприклад, є ОСББ, але в повному колі всі мешканці зібратись не можуть. Дуже просте завдання – отримати кожному доступ в систему і мати можливість голосувати з певних питань», - сказав нардеп.
За його словами, більш складне завдання – це розподілити бюджет участі громади, наприклад в Житомирі, це 5-10% від бюджету розвитку, шляхом електронного голосування.
Під час зустрічі Дерев’янко також розповів про свій план побудови цифрової держави.
«Держава має забезпечити скрізь якісний інтернет. Через технічні обмеження ми втрачаємо доступ до інформації, відстаємо в розвитку. Цифрова держава - це електронне голосування, голосування по ключових питаннях не раз в 5 років, технології які захищають всі дані. Багато проблем вирішується, коли ціль - не заробити гроші, а зробити ефективними всі процеси в державі», - переконаний він.
Він зазначив, що сектор ІТ - це та частина економіки, де Україна має конкурентні переваги.
Також Дерев‘янко розповів про свій альтернативний законопроект про легалізацію ринку криптовалют, №9083-1, який легалізує ринок криптовалют і звільнить від оподаткування на 10 років його учасників. На переконання політика, це створить умови для стрімкого розвитку цього ринку і залучення величезних інвестицій з усього світу.
(Р)