Дерев’янко: Влада не зацікавлена у впровадженні інновацій, бо вони вбивають корупційні схеми (фото)

Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко зустрівся із представниками IT-галузі в Житомирі, з якими обговорив перспективи розвитку IT-сектору в державі та перепони, які цьому заважають. 

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Представник компанії «ВSI group» Олександр Безпалюк заявив, що влада в Житомирі не зацікавлена у впровадженні інновацій.

«Ми виступили, як провайдер послуг пультових програм. Побудували проекти систем захисту банків, побудували децентралізовані системи на основі блокчейн захисту даних. Почали займатись проектами Безпечне місто, встановлення відеокамер в місті….Їм не потрібні інновації. Тому що в таких системах неможливо зробити підміну інформації», - сказав Безпалюк.

Він обурився корупційними пропозиціями, які довелось почути від влади.

«Коли ми прийшли, нам сказали 160 мільйонів, умовно 100 – потрібно на «відкати». Так не буває», - обурився він.

За його словами, IT-сектор стикається з постійним тиском. Приходять «маски-шоу», влаштовують перевірки, вилучають сервери.

«Ми працюємо не лише в Україні, а й в Європі. Ми бачимо, як працюють цифрові технології в Естонії, як працює голосування, картка громадянина. Будь-яка довідка отримується в електронному вигляді», - розповів Безпалюк.

Координатор партійного осередку РНС в Житомирі та підприємець Олексій Харченко повідомив, що також стикнувся із нерозумінням від влади.

«Ми запропонували систему врахування будь-якої активності в транспорті, вони покрутили біля скроні – сказали що це не потрібно. Навіть звинуватили нас у шахрайстві. Хоча ми пропонували це абсолютно безкоштовно», - розповів він.

Харченко додав, що IT-спільнота відчуває супротив влади, але її представники консолідуються.

Також ІТ-шники підняли питання ІТ-освіти в українських ВНЗ та проблеми працевлаштування.

Студент Українського католицького економічного університету, який вивчає IT-технології зазначив, що умови для отримання освіти поліпшились: за останній рік були переобладнані системи, закуплені комп’ютери, облаштовані лабораторії тощо.

«Прогрес є, але не вистачає студентам контакту з роботодавцями. В рамках навчального процесу можна вирішувати ці задачі і пропонувати в майбутньому роботу. Нам дають лабораторні, а є конкретні задачі, які можна сьогодні вирішувати. Можна поєднати навчання і роботу», - вважає він.

Юрій Дерев’янко вважає, що серед окреслених напрямків розвитку, питання електронного голосування є абсолютно актуальним і його вже можна запроваджувати.

«Наприклад, є ОСББ, але в повному колі всі мешканці зібратись не можуть. Дуже просте завдання – отримати кожному доступ в систему і мати можливість голосувати з певних питань», - сказав нардеп.

За його словами, більш складне завдання – це розподілити бюджет участі громади, наприклад в Житомирі, це 5-10% від бюджету розвитку, шляхом електронного голосування.

Під час зустрічі Дерев’янко також розповів про свій план побудови цифрової держави.

«Держава має забезпечити скрізь якісний інтернет. Через технічні обмеження ми втрачаємо доступ до інформації, відстаємо в розвитку. Цифрова держава - це електронне голосування, голосування по ключових питаннях не раз в 5 років, технології які захищають всі дані. Багато проблем вирішується, коли ціль - не заробити гроші, а зробити ефективними всі процеси в державі», - переконаний він.

Він зазначив, що сектор ІТ - це та частина економіки, де Україна має конкурентні переваги.

Також Дерев‘янко розповів про свій альтернативний законопроект про легалізацію ринку криптовалют, №9083-1, який легалізує ринок криптовалют і звільнить від оподаткування на 10 років його учасників. На переконання політика, це створить умови для стрімкого розвитку цього ринку і залучення величезних інвестицій з усього світу.

(Р)

Фотогалерея


16.11.2018 802
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19539
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739