Дерев’янко: Щоб зберегти ліси, чисту воду і повітря, потрібно змінити владу і побудувати нову систему (відео)

Кандидат в Президенти України від партії «ВОЛЯ», народний депутат Юрій Дерев’янко взяв участь у круглому столі «ВОЛЯ захистити довкілля» за участі координатора екологічного напрямку в партії «ВОЛЯ» Тетяни Пришляк, сільських голів та депутатів місцевих рад, екологів та активістів.

Про це повідомила прес-служба нардепа, пише Фіртка.

Учасники заходу обговорили актуальне питання порятунку Карпатських лісів, екологічної шкоди від діяльності Бурштинської ТЕС та агрохолдингів, проаналізували ефективність використання коштів екофонду області, небезпеку використання пластику та можливості його утилізації.

«Бурштинська ТЕС - головний забруднювач повітря в області, то чорний сніг падає, то зелений дощ, не допускають перевірку на підприємство. Впливу ні громада, ні депутати не мають», - повідомила Тетяна Пришляк.

Юрій Дерев’янко зазначив, що подав декілька депутатських запитів і звернень з цього питання.

«Але коли у вертикалі все під контролем, вони кажуть що нічого не можуть зробити, бо їх власник не пускає на перевірку, бо є мораторій. Але і при мораторію відбувається купа фактів, коли допускають до перевірки. Якщо це стосується Ахметова - бачимо таку реакцію, коли когось іншого - то швидко відкривають кримінальні справи. Вже мораторій закінчився, але у них буде інша відмазка. ДТЕК - це власність Ахметова і тут все зрозуміло, один з найбільших олігархів наплював на інтереси українців», - сказав депутат.

Колишній працівник ТЕС Володимир Федорченко колишній працівник ТЕС зазначив, що в державі, де керують Порошенко і Ахметов, не можна нічого змінити.

«Ми намагались щось зробити, хотіли екологічну незалежну експертизу, але структура, яка робить експертизи повністю під ДТЕКом і напише те, що скажуть. Проводилось виїзне засідання комісії з екології облради, говорили ні про що. Фільтри ніхто не ремонтує. Держава збільшила квоту викидів в атмосферу і вони нібито нічого не порушують. Якщо лишиться ця влада то нічого не зміниться, а буде ще гірше. Здоров’я людей не покращується від того, що вони сплачують екологічний податок», - сказав він.

Дерев’янко зазначив, що колись були менші квоти на викиди.

«Бо у них були свої люди на місцях, які покривали, коли кількість викидів зашкалювала. Зараз у них люди вже не хочуть йти на такі злочини і вони вирішили на державному рівні підняти квоту. Та в нормальних країнах взагалі такого немає, там навпаки екологічне законодавство постійно стає більш жорстким», - обурився кандидат в Президенти.

Він додав, що такі дії влади робить людей бідними і хворими, а країну слабкою. Тому потрібно обов’язково змінювати владу під час виборів, щоб змінити систему. Під час круглого столу обговорили і отруєння земель пестицидами та абсолютну безкарність за це. Зокрема, в Отинії хворіють люди, гине риба і бджоли через підприємство «Оскар» яке обробляє паї небезпечними хімікатами. Активістка та юрист Марія Карпюк повідомила, що люди вже звертались в поліцію, викликали посадовців, було порушено кримінальне провадження, дійшли висновку що пестициди не сертифіковані і прострочені, крім того відбувається недотримання захисних зон.

«Нема органу, який би контролював ці фірми, надавав дозволи на пестициди, лабораторії, де б їх робили, усе державне, а незалежна експертиза коштує великі гроші», - зазначила активістка.

Еколог Володимир Красноштанов зазначив, що є склади отрутохімікатів, однак вони напіврозвалені, порозсипались хімікати.

«Все відкрите, розмивається дощами, зараз воно нічиє. Контролю за складами немає, навіть не встановлені знаки, що там небезпечна зона». – повідомив він.

Юрій Дерев’янко зазначив, що екологічні активісти та тисячі українців борються за ліси, чисте повітря і воду, однак ініційовані законопроекти, петиції, звернення, мітинги майже не рухають ситуацію, яка склалась.

«Добре, що у нас ця дискусія до виборів і ще можна це змінити, аби ми врешті не боролись з негативом, а могли будувати позитив. Ті, хто це розуміють мають донести це і до інших мешканців», - закликав Дерев’янко.

Він закликав кожного свідомого українця на виборах 2019 року не віддавати жодного голосу старій системі, яка ігнорує людей, продовжуючи грабувати, брехати і зраджувати. Дерев’янко вважає, що у олігархів потрібно забрати монополію на формування влади, монополію на економіку, монополію на політику, монополію на ЗМІ.

«А для цього нам треба на виборах забрати у них владу. Нас почують!», - підсумував Дерев’янко.


18.02.2019 565
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11551 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1372
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

694
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5859
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1607
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1458

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

531

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1350

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1170

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1073
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

420
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

522
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1457
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

496
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

763
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5807
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

547
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

385
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

704 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1153
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1008