Дерев'янко: Правоохоронці покривають напади на активістів та журналістів, які заважають їм красти (відео)

Трагічна смерть активістки Катерини Гандзюк привернула увагу до численних нападів на громадських активістів і журналістів, які не розслідуються належним чином правоохоронцями.

Про це заявив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті. Він висловив глибоке співчуття родині Гандзюк.

«Дуже прикро, що ми маємо такий трагічний результат – Катя вбита. І тільки це стало поштовхом, що у Верховній Раді почали говорити про захист українців, захист активістів та журналістів. Тільки тому, що це питання піднялось, можливо воно врятує десятки сотні життів інших активістів», - підкреслив нардеп.

Він обурився заявами правоохоронців в парламенті.

«Сьогодні ми бачили цей жахливий піар Генеральної прокуратури і всіх правоохоронних органів, які прийшли, замість того, щоб розказати, як вони за останні 3-4 роки борються з тими бандитами і людьми, які піднімають руку на громадських активістів, журналістів. Ці злочини, яких уже понад 200, не розслідуються», - обурився Дерев’янко.

Він додав, що в Раді була створена перша тимчасова слідча комісія присвячена цій болючій темі.

«Хоча величезна кількість спроб нас, депутатів, було спрямовано на те, щоб створювати по різних фактах ТСК по бездіяльності правоохоронних органів, розслідування актів злочинів, які стосуються і журналістів, і громадських активістів», - нагадав політик.

Заяву Луценка про відставку Дерев’янко назвав «принизливим цирком».

«Сьогодні цей принизливий цирк, коли генпрокурор виходить на трибуну ВРУ і говорить про те, що він подає у відставку, а потім імітують голосування за його відставку, розуміючи, що регламентних процедур і ніяких наслідків цього немає – це є чистої води піар і цирк», - заявив Дерев’янко.
«Те, що відбулось в залі – це велика ганьба всьому парламенту, коли генпрокурор з трибуни ВРУ має совість принижувати народних депутатів. Коли найвища процесуальна особа в країні, замість того, щоб дотримуватись законів і Конституції, просто грубо ними нехтує. Розуміючи, що це кругова порука. Це та система, яка сьогодні продукує більшу кількість злочинів, ніж під час правління Януковича», - додав депутат.

Він нагадав, що представники ГПУ ігнорували засідання профільного антикорупційного комітету, на яких розглядались конкретні випадки нападів на активістів.

«А представники БПП і частково Народного фронту взагалі зривали комітет для того, щоб не заслухати конкретні випадки», - обурився депутат. Він також заявив, що у кримінальних справах, які стосуються нападів на активістів, працює по одному слідчому. Натомість, у фейкових справах, спрямованих на те, щоб закрити рот активістам, діє по 6-8 слідчих.

«Під вашим дахом використовуються озброєні люди, приватні армії, щоб затикати рот всім активістам, щоб вони вам не заважали красти, щоб не заважали використовувати різні злочинні схеми», - звернувся Дерев’янко до правоохоронців.

Він також виступив за ухвалення в парламенті законопроект №1098 про тимчасові слідчі комісії.

«ТСК мають стати реальним інструментом впливу на правоохоронну систему, на розслідування резонансних справ», - переконаний нардеп.

Дерев’янко запросив журналістів і громадських активістів у четвер, 8 листопада о 14.30 на засідання двох підкомітетів антикорупційного комітету, яке буде присвячене обговоренню проекту закону щодо внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення захисту громадських діячів та професійної діяльності журналістів.

Нагадаємо, у вівторок Генпрокурор Юрій Луценко заявив з трибуни парламенту, що подасть заяву про свою відставку, проте парламентська коаліція не підтримала його відставку. Верховна Рада створила Тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування нападів на радницю Херсонського мера Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.


07.11.2018 533
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1160
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6809
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14892 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1814
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1063
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6536

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

870

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1660

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1463

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1333
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

432
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

694
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

854
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

661
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1754
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

781
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1081
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34909 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

259
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

435
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

745
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

659