
Лідери партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко та Ольга Галабала провели зустріч з жінками - членами клубу Le Femme, з якими обговорили роль сучасної жінки в політичних процесах.
Кандидат в Президенти України від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко зазначив, що сьогодні в Україні на всіх рівнях влади скрізь домінують чоловіки.
«І це велике недопрацювання, бо ті жінки, які мають можливість і бажання щось робити, фактично не мають шансів пройти на відповідні рівні і приймати важливі рішення», - сказав Ю.Дерев’янко.
Він підкреслив, що у партії «ВОЛЯ» дуже багато жінок, в тому числі в місцевих радах, зокрема, в Івано-Франківській облраді у фракції «ВОЛЯ» з 6 депутатів четверо жінок.
«Ми бачимо, що це дуже правильно і дуже круто, це наша сильна сторона. Ми проаналізували, що дуже часто фінансування скорочується саме у сферах, де є діти, жінки, у підтримці матерів-одиночок, багатодітних сімей, соціальних виплат тощо і так робити неправильно, але чоловіки бачать все по-своєму. Як правило, жінки приймають рішення більш виважено. І ті речі, які ми хочемо впроваджувати, на мою думку, мають ухвалюватись чоловіками і жінками у рівному представництві», - підкреслив кандидат в Президенти.
Присутні жінки зауважили, що нині багато жінок виконують роль добувача, вони заробляють гроші, виховують при тому дітей, допомагають чоловікам і створюють затишок вдома. «За останні роки життя нас загартувало, ми дуже терплячі і працьовиті. Тому, справді, сьогодні роль жінки у суспільстві дуже важлива», - зазначили учасниці клубу Le Femme.
Керівниця фракції партії «ВОЛЯ» в Івано-Франківській облраді та засновниця громадського руху «Я можу» Ольга Галабала повідомила, що ООН проводила дослідження і опитало депутатів і депутаток, що найважливіше, на їхню думку, було зроблено ними.
«Чоловіки відповіли, що це інфраструктура, дороги, створені підприємства. Жінки - що покращилась якість води, повітря, освіта тощо. Це показує, що суспільні процеси, які вибудовують чоловіки і жінки при владі, є зовсім різними. Це зумовлено тим, що жінки стикаються з зовсім іншим комплексом питань, аніж чоловіки, вони живуть по-іншому - вони гуляють з дітьми, піклуються про батьків, взаємодіють з органами влади, ведуть дитину в лікарню, школу», - зазначила О.Галабала.
За її словами, це дослідження демонструє що, якщо немає рівного представництва чоловіків і жінок у владі, відбувається порушення балансу, а коли є баланс - суспільство розвивається гармонійно.
«Є два підходи про роль жінки - феміністичний з очевидними крайнощами, і підхід рівності, який теж не зовсім правильний, бо жінка не може бути рівна з чоловіком, вона слабша фізично, народжує дітей, більше часу з ними проводить. На нашу думку, правильним є підхід гармонії», - сказала Ольга Галабала.
Юрій Дерев’янко закликав активних жінок йти в політику, змінювати систему та відстоювати соціально важливі питання.
Нагадаємо, для реалізації принципів демократії і гармонії партія "ВОЛЯ" прийняла рішення формувати свої виборчі списки до Парламенту та місцевих рад на 50% з жінок та домагатиметься прийняття закону про 50% квоти для жінок у списках всіх політичних партій. Для цього стартували громадський рух "Я можу".
(Р)