Дерев'янко озвучив справжні причини різкого подорожчання бензину

Подорожчання бензину на 21% з початку 2018 року є наслідком цинічної монопольної змови, бездіяльності влади та корупції. 

Таку думку висловив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти народний депутат Юрій Дерев’янко в прямому ефірі на Facebook.

Він зазначив, що в Україні діє олігархічна корупційна система.

«Дуже велика кількість людей, таких як Ахметов, Пінчук, Льовочкін, Фірташ, Григоришин, Коломойський, Порошенко і інші олігархи вважають, що вони не тільки контролюють окремі галузі економіки і цілі фінансові сфери, а контролюючи всі центральні канали телебачення, можуть розказувати нам все, що завгодно і формують владу», - зазначив нардеп.

На його переконання, ринок бензину та нафтопродуктів мав би бути дуже конкурентним, але насправді це не так.

«Ми маємо сьогодні різке підняття цін, тому що ми маємо чітку монополію і монопольну змову дуже невеликої кількості людей, які вирішили «підзаробити», чи обікрасти український народ тільки на одній тенденції тимчасового сезонного подорожчання нафти», - констатував Дерев’янко.

За його словами, є кілька причин підняття цін на бензин: цинічна монопольна змова; бездіяльність влади і потурання всім цим процесам; відкати, корупція.

Дерев’янко нагадав, що коли Україна отримувала незалежність, вона мала більше 5 нафтопереробних заводів, однак наразі працює лише один - Кременчуцький.

«Всі інші нафтопереробні заводи просто стоять. Вбили цілу галузь для того, щоб постачати бензин з Росії різними схемами, що зупинити виробництво нафтопродуктів в Україні, щоб Україну поставити в ще більшу залежність від Росії. За 27 років незалежності всім тим, хто був при владі, це вдалось, а також це вдалось Путіну, Росії. Це вдалось за рахунок того, що вони знайшли з олігархами, з тими, хто був при владі, домовленість, щоб це робити», - обурився політик.

Таким чином, зараз ринок бензину складається на 20% з бензину з Кременчуцького нафтопереробного заводу, і на 80% - з імпортного бензину і дизельного палива.

«Близько 30-40% бензину і дизельного палива завозиться контрабандою», - підкреслив Дерев’янко.

Він нагадав, що нафтопровід "Самара-Західний напрямок" та "Грозний-Армавір-Трудова" протяжністю 1433 км до цього часу не став українською власністю.

«При тому що всі інші нафтопроводи і газопроводи стали українською власністю. Хто зміг його украсти? Сьогодні мова йде про Медведчука, Порошенка, які разом експлуатують цю трубу, а формальним власником є швейцарська компанія. Вони нібито постачають паливо в Угорщину, а насправді воно залишається в Україні. При цій контрабанді не сплачуються ні акцизи, ні ПВД в бюджет», - заявив Юрій Дерев’янко.

Він порівняв Україну з Польщею, де ціна на бензин з початку року виросла лише на 6%, натомість в Україні – на 21%.

Юрій Дерев’янко запропонував покроковий план, який дозволить знизити ціни на бензин: 

1. Реальна демонополізація галузі. «Ця сфера не є природною монополією, вона має бути реальним конкурентним середовищем, щоб всі могли завозити паливо, продавати паливо і абсолютно не залежати від 1-2 монополістів», - сказав нардеп.

2. Зупинення контрабанди. «Треба реально жорстко перекрити контрабанду готової продукції, в тому числі через трубу, яку треба повернути державі. Ми повинні створити умови, про яких вигідно переробляти нафтопродукти на наших заводах», - заявив Дерев’янко.

3. Диверсифіковані поставки нафти з різних країн та заводів.

«Після зміни влади цим питанням має зайнятись НАБУ, щоб винні понесли покарання. Тоді ми отримаємо шанс мати чесні, адекватні ціни на нафту, на бензин, на дизпаливо, в тому числі і на газ», - підсумував Дерев’янко.

Нагадаємо, на 1 листопада 2018 року вартість літра бензину А-95 в Україні досягла 34,5 гривні. Ще в серпні ціна на А-95 складала 29 гривень. Крім бензину дорожчає дизельне пальне і автомобільний газ.


05.11.2018 1092
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1475 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1775 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2558
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2352 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7587
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15305 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

362

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1073

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1147

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1934
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

317
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

696
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

935
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

961
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1988
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1039
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35188 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

313
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

522
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

663
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

986