Дерев’янко та Сакварелідзе розповіли, як змінити країну за 70 днів

 

 

Команда РУХУ НОВИХ СИЛ напрацювала план зміни країни за 70 днів – 5 сесійних тижнів нової влади у Верховній Раді, за які можна кардинально змінити систему в Україні та дати поштовх для її розвитку.

 

Цей план передбачає прийняття законів, які реформують державне управління, податкову та митну системи, економіку, галузі освіти та охорони здоров’я.


Про даний План порятунку країни за 70 днів розповіли члени Ради партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» нардеп Юрій Дерев’янкота Давід Сакварелідзе в програмі «На часі» на 402 каналі.

 

Так, за словами Дерев’янка та Сакварелідзе, перший сесійний тиждень передбачає удар по корупції та реформу політичної системи: створення антикорупційних судів, відміна застави для корупціонерів, пом'якшення покарання в обмін на повернення активів та викриття спільників, заборона прокуратурі, СБУ та поліції тиснути на бізнес, створення фінансової поліції, прийняття закону про імпічмент Президента, нового закону про вибори, зняття депутатської недоторканості, запровадження процедури відкликання депутатів, заборона олігархам володіти телеканалами.

 

«У Грузії ми вже приймали закон про «злодіїв в законі» - олігархів. В Україні зараз влада зосереджена в руках кількох олігархів, що не дає країні розвиватись. Тому в законодавстві треба чітко прописати, що мають виконувати олігархи, щоб вони були підприємцями, а не монополістами», - зазначив Сакварелідзе.


На 2-му сесійному тижні пропонується перезавантажити держслужбу (скоротити функції виконавчої влади, розпустити обласні і районні держадміністрації, оновити штат високопосадовців і підняти зарплати держслужбовцям тощо) та прийняти блок законів про економічну свободу.


«Забезпечити вільний доступ до адміністративних послуг держави – це те на чому у нас багато піаряться, але не зробили навіть половину від того, що в Грузії. Треба скоротити 80% дозволів, ліцензій та регуляцій – аналогічно було зроблено в Грузії, ніхто від цього не постраждав, і все працює. Забезпечити гарантію прав власності та цивілізований ринок землі, щоб припинити рейдерські захоплення землі та її дерибан», - каже Дерев’янко.


На 3-му сесійному тижні РУХ НОВИХ СИЛ пропонує провести митну та податкову реформи - зменшити кількість податків та ставок мита, зменшити податкове навантаження на працю з 42% до 20%, впровадити єдиний платіж за розмитнення авто — 300 євро, впровадити розмитнення за 15-30 хвилин та створити мережу Відкритих митних просторів.


«Такий відкритий митний простір започаткували в Одесі, там зробили термінал, поставили програмне забезпечення , однак на рівні Президента цей процес був заблокований, бо це б понесло за собою втрати корупційних потоків», - каже Дерев’янко.


Також, на 3-му сесійному тижні необхідно знищити монополії - ліквідувати їх в електроенергетиці, нафтогазовій сфері, транспортній системі, ЖКГ, створити конкурентні механізми доступу до природних ресурсів — надр, лісів, землі, скасувати преференції та податкові і тарифні пільги для олігархів, створити незалежні регулятори в енергетиці та на транспорті.


«В кожній країні такі регулятори існують, як у нас НКРЕКП, але він не має бути імені Вовка, Порошенка, Ахметова та інших. Це має бути реальний регулятор, який має забезпечувати незловживання на цьому ринку послуг», - переконаний нардеп.


Четвертий сесійний тиждень РУХ НОВИХ СИЛ пропонує присвятити досягненню миру в країні - законодавчо визнати ОРДЛО окупованими територіями та заборонити будь-яку торгівлю з ними, замінити пострадянський генералітет на освічених командирів, що проявили себе у війні, прийняти закон про відновлення інфраструктури Донбасу, ліквідувати “Укроборонпром” та прийняти нову програму озброєнь.


«Навіть американці відмовляють працівникам «Укроборонпрому» у візах, бо вони в них знаходяться в чорному списку корупціонерів», - акцентував Дерев’янко.

 

Також цього тижня необхідно прийняти ряд законів для розвитку інфраструктури: збільшити державні інвестиції в будівництво доріг та відновлення регіональних аеропортів, розпочати приватизацію морських портів з залученням найбільших компаній світу та ліквідація АМПУ, ліквідувати Укравтодор та відкрити доступ іноземних будівельних компаній на ринок України.


На 5 тижні, кажуть Дерев’янко та Саквалерідзе, треба вирішити ключові для кожного українця проблеми у галузі освіти та охорони здоров’я. РУХ НОВИХ СИЛ пропонує побудувати систему освіти за грузинським принципом «гроші йдуть за студентом і учнем».

 

«Не важливо чи це приватна чи державна установа, дитина має отримувати ваучер, і в той заклад, в який вона поступає за цим ваучером з Держбюджету перераховуються гроші. Треба також давати студентам стипендії на навчання за кордоном. В Грузії було запрошено більше 10 тисяч англомовних вчителів, це треба зробити і в нас».


У галузі охорони здоров’я необхідно ухвалити закон про страхову медицину за принципом «гроші прямують за пацієнтом», реформувати екстренну медицину, впровадити програму “Доступна медицина в сільській місцевості” та ухвалити генеральний план побудови 500 сучасних лікарень.


«Ми пропонуємо цю програму 5-ти сесійних тиждень як платформу для об’єднання. Якщо людина розуміє, що серед кроків цієї програми вона побачила себе, тоді треба об’єднуватись» - кажуть представники РУХУ НОВИХ СИЛ.

 

 

Читайте також:

FirtkaTV: політичні підсумки тижня від Мирослава Кошика. Гість студії - Міхеїл Саакашвілі: У Порошенка з роками зацікавленість грошима не змінилась (відео)

У Франківську Дерев'янко та Саакашвілі оголосили про об'єднання в одну партію


18.07.2017 564 0
Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

530
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1600 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7117
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14974 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1876
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1144

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

827

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

922

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1705

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1513
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

59
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

498
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

740
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3001
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

719
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1799
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

827
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34967 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

317
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

475
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

796
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

701